Fórum - Zobrazit téma - Reikiweb a já - Reikiwebík

Vítej človíčku na Reikiwebík!
  Vítej   Anonyme

     Menu
· Domů
· akce
· Akce_Reiki
· Archív článků
· Diskuzní fórum
· Hledání
· Ke stažení
· Témata článků
· Top 10
· Kalendář akcí

· Reiki Seznam
· Reiki kluby
· Kalendář Reiki kurzů


· ReikiWeb - starý 1
· ReikiWeb - starý 2

     Návštěvnost

Statistiky pro Reikiwebík


Diskuzní fórum

Reikiwebík :: Zobrazit téma - Reikiweb a já
 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   Osobní nastaveníOsobní nastavení   PřihlášeníPřihlášení 

Reikiweb a já
Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Další
 
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> ReikiWeb
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Zip
Excelentní uživatel
Excelentní uživatel


Registrace: 4.1. 2004
Příspěvky: 146

PříspěvekZaslal: út říjen 06, 2009 9:58 pm    Předmět: Citovat

Šamanko ani nechci pomyslet o jaká báječná témata by jsme přišli kvůli nějakým australským jablkám..

Tooro díky za ten odkaz,"náhodou"přišel v pravou chvíli...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
samanka
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 24.10. 2002
Příspěvky: 3733

PříspěvekZaslal: út říjen 06, 2009 10:05 pm    Předmět: Citovat

Laughing Laughing Laughing

šamanka
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
toora
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 9.7. 2005
Příspěvky: 3774

PříspěvekZaslal: út říjen 06, 2009 10:18 pm    Předmět: Citovat

Laughing Wink Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Evik
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 24.10. 2007
Příspěvky: 1845

PříspěvekZaslal: út říjen 06, 2009 10:27 pm    Předmět: Re: překlad Citovat

samanka napsal:
z diskuzí a výměny názorů vzniklo tolik nových, zajímavých témat nebo změn v pohledu na problém!
Alespoň pokud můžu mluvit za sebe.

Mám to ráda, přestože v tom okamžiku (jak mě všichni znáte) jsou moje reakce často dost ostré nebo hodně emocionální.

Můžu říct Šamanko, že když jsem začala chodit na RW, bála jsem se Tě jako čert kříže.
Citace:
Ani já nejsem ráda
za trdlo makové nebo mě postoj druhého diskutéra dokáže hodně rozehřát.

Když jsem viděla Tvůj nick za mým příspěvkem, vždycky jsem si řekla:,, A kurňa, s touhle bych se teda nerada dostala do křížku." Už i ten nick něco vypovídá o svém majiteli. Porovnej Tvůj s mým a bude Ti to jasný Wink .Byla jsi teda hodně nepříjemná, jak si mi pořád předhazovala symptom záchranáře. Sice jsem pořád záchranář, ale pro nikoho už neskáču do vody, jenom podám stéblo Very Happy .

Ale kdyby jsi taková nebyla, možná už bych se sama utopila...
Citace:
Před časem jsem udělala dost tvrdou zkušenost jak může člověk rychle spadnout z postu kdy je za chváleného, povzbuzovaného a zajímavého, do pozice kritizovaného, nezajímavého a deptaného. Sešla se jako naschvál celá kupa podobných náhod a dostala jsem pořádně zabrat.

Myslím, že tu zkušenost jsme udělali do jednoho všichni jak tu jsme. Není možné být stále na vrcholu. Potom vždy následuje sestup dolů. Když si to uvědomíme, budeme na to lépe připraveni. Zase se dostaneme na vrchol, ale bude to holt cesta do kopce...Ono to jinak prostě nejde.
Citace:
Chtěla jsem vyházet všechny knížky, léčivky do popelnice, na všechno se vykašlat a odjet do Austrálie trhat jablka.
Já Ti dám do Austrálie... Very Happy . Jinak já už se pomalu připravuju na ten sestup. Ani na tom nejkrásnějším vrcholu hory se nedá žít pořád. Buď vždy připraven ! Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
JANAA
Excelentní uživatel
Excelentní uživatel


Registrace: 28.9. 2008
Příspěvky: 122

PříspěvekZaslal: čt říjen 08, 2009 6:30 am    Předmět: Citovat

Holky, díky, ukončila jsem - doufám - sestup, už stojím na dně, ale s pevnýma nohama. A těším se na cestu vzhůru. Jana
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
sanmoon
Excelentní uživatel
Excelentní uživatel


Registrace: 11.6. 2009
Příspěvky: 141

PříspěvekZaslal: so říjen 31, 2009 9:31 am    Předmět: Citovat

Smile

Naposledy upravil sanmoon dne st listopad 04, 2009 11:37 am, celkově upraveno 1 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
lenap
Velmi zkušený uživatel
Velmi zkušený uživatel


Registrace: 23.4. 2009
Příspěvky: 80

PříspěvekZaslal: so říjen 31, 2009 11:30 am    Předmět: Citovat

Milá Sanmoon,
jistěže ti nikdo nechce ubližovat...
Nastolila jsi vlastně diskuzi o pojetí Pravdy - zda je absolutní nebo relativní; zda je to kategorie objektivní či subjektivní; potažmo zdali vůbec existuje.
Soudím, že v takové diskuzi (právě o relativnosti) jaksi zrovna argumentace tvými individuálními (tj. ryze relativními) kvalitami a schopnostmi/dary nebude zrovna tím, co by převážilo misku vah v postoji oponentů...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
samanka
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 24.10. 2002
Příspěvky: 3733

PříspěvekZaslal: so říjen 31, 2009 8:20 pm    Předmět: x Citovat

sanmoon: na mazání příspěvků, když si někdo dovolí nesouhlasit nebo má jiný názor nevidím nic k chlubení. Naopak, stát si za svými názory je statečné, přestože jiní mají názory naprosto odlišné. Pokud jim věřím, tak se není za co stydět. Pochopitelně se dál vyvíjí a můžou se časem změnit podle nových znalostí a zkušeností.

A tohle je můj osobní dárek pro tebe, jeden starší článek, opravdu
neosekaná úvaha



Cool Proč být občas za hlupáka Cool

Pro netrpělivé prozradím pointu: Protože je to léčivé.

Mnozí chodíme pravidelně na stránky a diskuzní fóra se zájmovými, duchovními či esoterickými tématy. Dokud si všichni přitakávají a mají stejné názory, je všechno v pořádku. Jenžeee: napíšeme příspěvek a najednou se ozve Rýpal, který s příspěvkem nesouhlasí a nebo, což je ještě horší, naše hluboká moudra zpochybní. Okamžitě vyskočí náš Vnitřní chytrák a začne být nazlobený: Co si to ten Rýpal dovolil? Co si o sobě myslí? On mě urazil a ponížil! Ještě tu budu vypadat hloupě a neznale (ještě hůř: neduchovně nebo nízkovibračně - IN je být tzv. vysokovibrační ať už si pod tím představíme cokoliv).

Rozzlobená Ruka spisovatelova buší odpověď do klávesnice, div se nezavaří. Jenže co se to děje? Rýpal se nenechá a třeba se přidá ještě Chytrolín či Vševěd a debata plná emocí se roztáčí. Je škoda, že slabší povahy a hodně začátečníků se tím nechá odradit. Urazí se a cítí se poníženi těmi namyšlenými Chytrolíny a Rýpaly a odchází na „hodná“ fóra.

Přitom se při těchto vášnivých debatách často objeví spousta klenotů – nových témat, zajímavých názorů, myšlenek i inspirace pro nás samotné. Pravda, není na škodu se při odpovědi nejdřív hezky vydýchat a rozmyslet co napíšeme, ale kolik z nás to ustojí? Můj osobní rekord po náročném tréninku, je skoro dva dny.

Nechodím na přeslazené růžovoučké stránky, kde si všichni přitakávají a mají se hroooozně rádi, ale chápu, že to někomu může připadat příjemné a bezpečné. Stejně jako těm, kteří mají takovou hrůzu z toho, že by je mohl někdo obvinit z nedokonalosti, že při prvním náznaku kritiky s křikem prchají nebo si zařídí tlustou nepropustnou protikritickou zeď, aby někdo neprohlédl (nedej bože!) jejich slabosti a chyby. Jejich škoda. Kolik obrovské námahy je stojí ochrana role dokonalého Děda vševěda!

Já vím, jaké to je být za Hlupáka, Trdlo makové, Krok vedle apod. Jenže ten náraz nosem do zdi je opravdu, aspoň občas, léčivý. Možná důležitý stupeň k osvícení nebo aspoň k rozsvícení v hlavě. Najednou se zastavíte a proberete svoje názory. Podíváte se na ně novým pohledem, z nového úhlu. Něco poopravíte, něco nového přidáte, cosi zatuchlého vyhodíte. Prostě uděláte pořádek a vyvětráte v sobě. Slétnete z výšin zpátky na pevnou zem a znovu si po ní vykračujete s námi ostatními smrtelníky a pocítíte, že jsme tu nakonec všichni na jedné lodi. Bez ohledu na naše filozofické smýšlení.

A kupodivu nikdo z nás není dokonalý!!!

Very Happy

šamanka
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
sanmoon
Excelentní uživatel
Excelentní uživatel


Registrace: 11.6. 2009
Příspěvky: 141

PříspěvekZaslal: so říjen 31, 2009 11:34 pm    Předmět: Citovat

Smile

Naposledy upravil sanmoon dne st listopad 04, 2009 11:35 am, celkově upraveno 1 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
toora
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 9.7. 2005
Příspěvky: 3774

PříspěvekZaslal: ne listopad 01, 2009 1:00 am    Předmět: Citovat

sanmoon napsal:
Tooře jsem odpověděla mnohokrát. Ona však nechtěla slyšet ODPOVĚĎ...

Kdyby se mne PTALA - odpověděla bych.


sanmoon napsal:
Já mám Tomáše v krvi.
Není nač se ptát.


sanmoon napsal:
Pro Toru,
opravdu, netřeba mne poučovat, vím já, o čem hovořím.


Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
samanka
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 24.10. 2002
Příspěvky: 3733

PříspěvekZaslal: ne listopad 01, 2009 9:47 am    Předmět: x Citovat

Laughing Laughing Laughing

sanmoon: ty mi připomínáš jeden nick z dřívější doby, který razil heslo: já vím všechno nejlíp a "všechno co řeknete, co se mi nelíbí, může být a bude použito proti vám".

Very Happy

samanka
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
sanmoon
Excelentní uživatel
Excelentní uživatel


Registrace: 11.6. 2009
Příspěvky: 141

PříspěvekZaslal: ne listopad 01, 2009 10:04 am    Předmět: Citovat

Smile

Naposledy upravil sanmoon dne st listopad 04, 2009 11:35 am, celkově upraveno 2 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
sanmoon
Excelentní uživatel
Excelentní uživatel


Registrace: 11.6. 2009
Příspěvky: 141

PříspěvekZaslal: ne listopad 01, 2009 10:26 am    Předmět: Citovat

Smile

Naposledy upravil sanmoon dne st listopad 04, 2009 11:34 am, celkově upraveno 1 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
toora
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 9.7. 2005
Příspěvky: 3774

PříspěvekZaslal: ne listopad 01, 2009 12:44 pm    Předmět: Citovat

sanmoon napsal:
Pro Tooru :
Nač se ptáš, není čistá a klidná otázka, je to příliš osobní.

Ano, statnému egu se zdá ledascos „příliš osobní“, bodejť, je už přece tolik plno samo sebe, potřebuje se ochránit.


sanmoon napsal:
Tak Ti mohu říct, že já si pochval moc nevšímám. Z jednoho prostého důvodu. Zavání to lísáním.

Proč se potom tedy sama, jak jsi napsala, „nemůžeš udržet“ a chválíš?


sanmoon napsal:
A já přišla k ohni se ohřát, diskutovat, tak, jak jsem na to zvyklá z jiných for. ( astrologických )

Diskuse je když jeden má zkušenost, názor, druhý mu řekne ten svůj a pak si spolu povídají o tom, proč to, či ono, tak je, nebo není. Na něčem se shodnou, na něčem třeba ne, a o tom si pak v věcně argumentují.
Něčeho podobného jsem si ale u Tebe Sanmoon, zatím nevšimla.

sanmoon napsal:
Když něco říkám, HNED berete má slova - a nepřemýšlíte nad nimi ! a vláčíte je několika stranami, vytrháváte z kontextu.

Možná by celkovému porozumění pomohlo, kdybys nad svými slovy přemýšlela nejprve ty sama, a to dřív než je dáš na papír.

sanmoon napsal:
Ve své praxi se snažím vždy sestoupit na úroveň klienta, porozumět mu. Pokud mu nerozumím z jakéhokoliv důvodu - odmítnu mu konzultaci poskytnout. ( proto na některé z vás nereaguji - bylo by vám to k ničemu )

Všimni si svého „sestoupit“. Wink

sanmoon napsal:
Pokud jdu za terapeutem, pak od něj čekám radu a ne koštětem po hřbetě.

A zde je tím „terapeutem“ kdo?

sanmoon napsal:
Nikomu neberu naději, jeho sílu, jeho sebevědomí si nepřivlastňuji. Proč ?
Protože vím, jak nesmírně to bolí. To nemám z knih, ale ze života.

Chápu…a tady se to děje kde?
Opravdu bolestivé bývá bourání vlastních sveřepě se držených konceptů. Nedochází k tomu příliš často, ale kde je ego dostatečně zbytnělé, tedy prudce reagentní, tam každá utržená „rána do zdi vlastních představ“ opravdu bolí. A ať už tu bolest přijímáme, nebo odmítáme, vždy je to bolest uzdravující.
A to nabubřelé ego se pozná např. i „já nemám ráda…“…“toho nemusím“…“ nikdo mně nemůže pochopit, uchopit“… „já slyším“…“…„já mám“…“já-já-já-já“.


sanmoon napsal:
" kvalitu" člověka určuje MÍRA JEHO PROŽITÉHO UTRPENÍ. Tento člověk pak pozná šíři i výšku bolesti - a radosti zároveň.
Bez tohoto utrpení není poznání.

Ano, každé utrpení přináší jistou zralost, jen holt pro hlubší pochopení potřebuje každý z nás trochu jinou „dávku“.

sanmoon napsal:
Chceš mne poučovat ? Proč ? Mám své vlastní poučení ze života. Chceš můj život hodnotit ?

Kde konkrétně k tomuto zde dochází?
K jakémukoli poučení se může dojít pouze v případě, že jsme otevření, tj. ochotni se z něčeho poučit.
Bereš Sanmoon obyčejnou výměnu názorů jako poučování, což je nepřekonatelná překážka v možnosti jakékoli diskuse.

sanmoon napsal:
…se Ti nepovede mi vnutit Tvůj názor.

Jakýpak názor? Pouze zde shrnuji fakta, Sanmoon.


Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
sanmoon
Excelentní uživatel
Excelentní uživatel


Registrace: 11.6. 2009
Příspěvky: 141

PříspěvekZaslal: ne listopad 01, 2009 2:07 pm    Předmět: Citovat

Smile

Naposledy upravil sanmoon dne st listopad 04, 2009 11:33 am, celkově upraveno 1 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> ReikiWeb Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Další
Strana 4 z 8

 
Přejít na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001-2003 phpBB Group
phpBB port v2.0.7 based on Tom Nitzschner's phpbb2.0.6 upgraded to phpBB 2.0.7 standalone was developed and tested by:
ChatServ, mikem,
and Paul Laudanski (aka Zhen-Xjell).

Version 2.0.7 by Nuke Cops © 2004 http://www.nukecops.com




Web pohání Copyright © Redakční systém UNITED-NUKE. Všechna práva vyhrazena.
Čas potřebný ke zpracování stránky: 0.14 sekund