Fórum - Zobrazit téma - Prezidentka Táňa Fischerová - Reikiwebík

Vítej človíčku na Reikiwebík!
  Vítej   Anonyme

     Menu
· Domů
· akce
· Akce_Reiki
· Archív článků
· Diskuzní fórum
· Hledání
· Ke stažení
· Témata článků
· Top 10
· Kalendář akcí

· Reiki Seznam
· Reiki kluby
· Kalendář Reiki kurzů


· ReikiWeb - starý 1
· ReikiWeb - starý 2

     Návštěvnost

Statistiky pro Reikiwebík


Diskuzní fórum

Reikiwebík :: Zobrazit téma - Prezidentka Táňa Fischerová
 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   Osobní nastaveníOsobní nastavení   PřihlášeníPřihlášení 

Prezidentka Táňa Fischerová
Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6
 
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Pelmel
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
abeille
Excelentní uživatel
Excelentní uživatel


Registrace: 25.3. 2011
Příspěvky: 200

PříspěvekZaslal: ne leden 13, 2013 10:52 am    Předmět: Citovat

Ahoj Toro .
A tím, že půdu bude přidělovat nějaký správce dle vlastního uvážení a momentálního rozpoložení, se plundrování a znehodnocování půdy zabrání? Kolik takových lidí je, aby dokázali rozhodovat ,co a kdo je správné pro všechny ? Zavání mi to základními myšlenkami Marxe a Engelse - ty taky byly původné "správné", než byly mnohokrát jinak pochopeny a stokrát překrouceny v prospěch kohokoliv.

A pokud měla pani Fischerova nějakou vizi, jak by měl fungovat budoucí prezident - a hlas dala někomu jinému než sobě, mnoha lidem vyslala signál - já tuhle vizi nesplňuji
Navíc si paní Táňa asi neuvědomuje, že ji třeba volí lidi, kteří v žádném případě nechtějí Roitovou, Dienstbiera nebo kohokoliv jinýho. Proto dávají hlas jí a věří jí.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
sunnyi
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 15.12. 2004
Příspěvky: 1031

PříspěvekZaslal: ne leden 13, 2013 11:54 am    Předmět: Citovat

U Táni Fischerové vnímám určitý idealismus. Pořád je pro mě ale tisíckrát přijatelnější než vypočítavý a bezskrupulózní pragmatik. Ideální kandidát neexistuje.

Každopádně, co se týče odevzdání svého hlasu někomu jinému, plně souhlasím s Katkou.

Mirek
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
toora
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 9.7. 2005
Příspěvky: 3774

PříspěvekZaslal: ne leden 13, 2013 12:49 pm    Předmět: Citovat

Ahoj Abeille.

To, že nevolím sama sebe je akt morální zralosti, nikoli gesto vlastní nezpůsobilosti. Čestné je být zvolen bez toho, abych to chtěl ovlivnit svým hlasem, hlasováním sama pro sebe, a popravdě řečeno, není mi úplně jasné, z jakého důvodu to někdo vnímá jinak.

Jestliže se uvolím kandidovat, znamená to, že jsem v případě zvolení připravena funkci, na kterou kandiduji, také zastat, a toto je můj díl práce a moje hlavní odpovědnost.
Důležité ale je, abych byla zvolena vůlí druhých, nikoli vůlí svojí, a toto vnímám jako nejpodstatnější podmínku a princp v jakýcholiv volbách.

Tzv. „malá domů“ v podobě hlasování kandidáta pro sebe sama o ledasčems vypovídá, nic šlechetného na tom ale není.

Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
toora
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 9.7. 2005
Příspěvky: 3774

PříspěvekZaslal: ne leden 13, 2013 12:55 pm    Předmět: Citovat

sunnyi napsal:
U Táni Fischerové vnímám určitý idealismus.


A i ten je do jisté míry potřebný...
V této situaci bych za ideální považovala, kdyby pan prezident Schwarzenberg měl ve svém týmu poradkyni Táňu Fischerovou.

Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
abeille
Excelentní uživatel
Excelentní uživatel


Registrace: 25.3. 2011
Příspěvky: 200

PříspěvekZaslal: ne leden 13, 2013 12:58 pm    Předmět: Citovat

OK, respekuji tvůj názor , i když mám jiný.

Včera jsem viděla Táňu Fiscerovou v telce , po té, co bylo jasné, kdo volby vyhrál. Nemůžu se zbavit pocitu, že si oddechla, že jí spadl kámen ze srdce.
Smile
Okolí se ji snažilo natlačit do určité role a ona chtěla vyhovět - ale zda to bylo souladu s jejím skutečným vnitřním postojem - to si vůbec nejsem jistá.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
abeille
Excelentní uživatel
Excelentní uživatel


Registrace: 25.3. 2011
Příspěvky: 200

PříspěvekZaslal: ne leden 13, 2013 12:59 pm    Předmět: Citovat

toora napsal:
sunnyi napsal:
U Táni Fischerové vnímám určitý idealismus.


A i ten je do jisté míry potřebný...
V této situaci bych za ideální považovala, kdyby pan prezident Schwarzenberg měl ve svém týmu poradkyni Táňu Fischerovou.

Smile


BINGO! Tohle by bylo skoro ideální!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
toora
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 9.7. 2005
Příspěvky: 3774

PříspěvekZaslal: ne leden 13, 2013 5:26 pm    Předmět: Citovat

abeille napsal:
Nemůžu se zbavit pocitu, že si oddechla, že jí spadl kámen ze srdce.

Nemám sice žádnou osobní zkušnost s politickým činěním, ale vkdyby tomu tak skutečně bylo, chápala bych to.
Např. takový zabedněnec, ten jak o sobě, tak např. o celkovém smyslu atpod. nepochybuje a jaksi nemá zapotřebí, rozšířit si svůj obzor, jede jako motorová myš s klapkama na očích, tak, jak jsme toho mohli být svědky u kandidátky s nejmenším počtem hlasů.

Mám za to, že pro člověka, který vnímá život ve všech možných souvislostech a úrovních, může tímhle volebním procesem projít a dojít k tomu, že v téhle době a v těchto podmínkách jsou jisté věci mimo jeho toleranční meze.
Je to samozřejmě pouhá spekulace, ale samotná tato situace tuším nebude na jistých postech jevem až tak ojedinělým.

Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
tacit
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel


Registrace: 11.9. 2011
Příspěvky: 44

PříspěvekZaslal: ne leden 13, 2013 7:24 pm    Předmět: Citovat

Taky se nemůžu se zbavit pocitu, že si Táňa Fischerová oddechla a že jí spadl kámen ze srdce.

Možná že to po té zkušenosti bere spíš jako dar osudu, protože ona je spíš introvert a pro ty je vstup do politiky spojený s určitým sebeobětováním a snad i sebezapřením. Daleko víc by jí myslím sedělo dělit se nějakým způsobem o svoje poznatky s lidmi, kteří o to projeví zájem, než den za dnem snášet nevybíravé útoky v prostředí tak tvrdě a nemilosrdně konfrontačním, jako je politika, která neustále zasahuje i do rozhodování hlavy státu a vyvolává reakce i toho nejhoršího zrna.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
punkt
Excelentní uživatel
Excelentní uživatel


Registrace: 30.10. 2006
Příspěvky: 102

PříspěvekZaslal: ne leden 13, 2013 11:44 pm    Předmět: Jak to vidím po volbách Citovat

Přátelé, děkuji Vám za toleranci, trpělivost i pozornost, kterou jste věnovali mým příspěvkům týkajících se prezidentských voleb a dovolte mi poslední na toto téma.

Byla to skvělá zkušenost, která otevřela tolik potřebnou veřejnou diskuzi, ukázala, že si realitu vytváříme sami a že občanská iniciativa funguje a má velkou nebo dokonce rozhodující sílu. Když sečtu hlasy všech pro mě volitelných kandidátů, kteří se umístili od 4. do 7. místa, tak dohromady zastupují celých 31% aktivních voličů. Hned z několika důvodů není možné, aby se tyto hlasy daly sloučit, ale dalo by se říci, že svým způsobem všechny prezentují touhu po skutečné a opravdové Změně. Jsem hrdý, že jsem mohl podpořit paní Táňu Fischerovou, která inspirovala a spojila 166 000 lidí, kteří s ní společně vedli férovou, nekonfrontační a nejefektivnější kampaň, která celkem stála 80 haléřů v přepočtu na jeden hlas. Těší mě, že jsem poznal spoustu báječných lidí a že jsem bohatší o nové přátele a nezapomenutelné zážitky. Ale tím to samozřejmě nekončí. Jsme teprve na novém začátku změn, které jsme si tak toužebně přáli a poměrně včas jsme pochopili, že to je zcela a pouze na nás.

Pokud jde o druhé volební kolo, laťku jsme nasadili vysoko a mě bohužel nezbyl nikdo, koho bych mohl s čistým svědomím volit.

Myslím, že jsme v utkání se strojem, který všechno převede na čísla obstáli a stromům udělali radost a že nám nic nebrání v tom, abychom dál žili podle svého nejlepšího svědomí, nebo podle hodnot těch, které pro nás prezentují naši kandidáti.

Hodně štěstí a nikdy to nevzdávejte! ; ) Petr
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
abeille
Excelentní uživatel
Excelentní uživatel


Registrace: 25.3. 2011
Příspěvky: 200

PříspěvekZaslal: po leden 14, 2013 1:41 pm    Předmět: Citovat

Taky se nemůžu se zbavit pocitu, že si Táňa Fischerová oddechla a že jí spadl kámen ze srdce.

tacit napsal:
Možná že to po té zkušenosti bere spíš jako dar osudu, protože ona je spíš introvert a pro ty je vstup do politiky spojený s určitým sebeobětováním a snad i sebezapřením. Daleko víc by jí myslím sedělo dělit se nějakým způsobem o svoje poznatky s lidmi, kteří o to projeví zájem, než den za dnem snášet nevybíravé útoky v prostředí tak tvrdě a nemilosrdně konfrontačním, jako je politika, která neustále zasahuje i do rozhodování hlavy státu a vyvolává reakce i toho nejhoršího zrna.


No přesně - chtěla hlavně vyhovět ostatním i přesto, že jí samotné se to třeba nezamluvalo ... a to je špatně. Jak by fungovala v takové džungli bez vlastního přesvědčení, že chce prezidentku opravdu dělat?
Mně se moc líbilo to, co psala Tora - aby paní Tána dělala prezidentovi poradkyni - ale jako hlavu státu si ji nedovedu představit právě pro její mírnou povahu. Měla bych strach, že se na ni nabalí vyčůraní parazité a jejím prostřednictvím budou uskutečnovat hlavně svoje zájmy. Ne že by je časem neprokoukla...
Každý, kdo jde do politiky, musí být svým způsobem trochu "voraz", aby dovedl prosadit svoje myšlenky. I politik může být dobrý člověk, ale musí mít v povaze určitou dávku průraznosti - jinak by ho tam ostatní slupli jako zákusek po obědě.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Pelmel Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6
Strana 6 z 6

 
Přejít na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001-2003 phpBB Group
phpBB port v2.0.7 based on Tom Nitzschner's phpbb2.0.6 upgraded to phpBB 2.0.7 standalone was developed and tested by:
ChatServ, mikem,
and Paul Laudanski (aka Zhen-Xjell).

Version 2.0.7 by Nuke Cops © 2004 http://www.nukecops.com




Web pohání Copyright © Redakční systém UNITED-NUKE. Všechna práva vyhrazena.
Čas potřebný ke zpracování stránky: 0.17 sekund