Fórum - Zobrazit téma - zasvěcení na dálku - Reikiwebík

Vítej človíčku na Reikiwebík!
  Vítej   Anonyme

     Menu
· Domů
· akce
· Akce_Reiki
· Archív článků
· Diskuzní fórum
· Hledání
· Ke stažení
· Témata článků
· Top 10
· Kalendář akcí

· Reiki Seznam
· Reiki kluby
· Kalendář Reiki kurzů


· ReikiWeb - starý 1
· ReikiWeb - starý 2

     Návštěvnost

Statistiky pro Reikiwebík


Diskuzní fórum

Reikiwebík :: Zobrazit téma - zasvěcení na dálku
 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   Osobní nastaveníOsobní nastavení   PřihlášeníPřihlášení 

zasvěcení na dálku
Přejít na stránku Předchozí  1, 2
 
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Reiki 1. stupeň
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
sunnyi
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 15.12. 2004
Příspěvky: 1031

PříspěvekZaslal: po červen 04, 2012 9:16 am    Předmět: Citovat

Vím o těchto věcech. Přece jen si myslím, že ti zodpovědní učitelé stále převažují a doufám, že i nadále převažovat budou. Myslím si, že je to hodně podobné tomu, co se na Západě kdysi stalo s jógou. Dnes se to možná již mění, ale svého času se z ní v pojetí snad většiny lidí zcela vytratil její duchovní aspekt a stala se z ní jakási podivná móda a pouhý nástroj k udržení si hezké postavy. Na zahraničních stránkách někdo poskytnul odkaz na článek o mírně obtloustlém Američanovi něco přes padesát, který se dal poprvé v životě na takovou "jógu" a díky svým obchodnickým schopnostem si brzy získal veliké množství následovníků a dokonce uvedl na trh i vlastní obchodní značku. Prodával různé pomůcky pro cvičení jógy - podložky, tašky... Velmi rychle z něj byl milionář. Myslím si, že je to dáno určitou povrchností dnešní doby, kdy lidé kladou velký důraz na image, prezentaci, být takzvaně in. Je to jakási mentalita stáda. A jako Češi jsme známí i tím, že nám tolik nezáleží na kvalitě, jako na ceně.

Ale nakonec, jak říkáš, ve vesmíru se všechno vyrovnává a každý dostane to, s čím rezonuje.

Taky Tě zdravím, Karle.

Mirek
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
okenko
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 19.4. 2005
Příspěvky: 947

PříspěvekZaslal: po červen 04, 2012 1:26 pm    Předmět: Citovat

Sunnyi, zasvětíš mě dálkově na trojku reiki?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
sunnyi
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 15.12. 2004
Příspěvky: 1031

PříspěvekZaslal: po červen 04, 2012 2:17 pm    Předmět: Citovat

Podle mě to není dobrý nápad, Míšo, pokud k tomu není nějaký vážný důvod. A tady ho opravdu nevidím. Kromě toho, do trojky zasvěcuji téměř výhradně lidi, kteří prošli mým kurzem meditace, protože v tom vidím naprostý základ. U jedničky nebo i dvojky to můžu ještě nechat být, ale opravdu si neumím představit učitele reiki, který nemedituje, i když vím, že je takových hodně. Ale ne těch, kteří prošli výukou u mě. Pokud již medituješ, pak by to možné bylo, ale jak říkám, nevidím nic, co by to ospravedlňovalo.

Dnes budu nabízet zasvěcení do jedničky jednomu známému v Anglii, kterému jsme již dříve dělali dálkovou terapii na jeho psychické problémy a ještě to není úplně vyřešené, i když tam stále probíhá silný léčebný proces. V tomto případě to dává smysl, známe jeho případ, víme, co ho zatěžuje, a zasvěcení do reiki mu může pomoci v dalším pročištění a harmonizaci a poskytnout mu další nástroj k posílení a samostatné práci na svém uzdravení. Další terapie v této fázi není doporučována. Měl by teď co nejvíc pracovat sám na sobě a kromě technik vipassany, které jsem mu doporučil již dříve, považuji toto za další smysluplný krok. Pokud by měl ale v budoucnu zájem stát se učitelem reiki, tak by musel nejprve absolvovat zmíněný kurz, a pokud by nám byl dán souhlas z vesmíru, tak teprve potom bychom ho zasvětili.

Tak se omlouvám, pokud Tě to snad nějak zklamalo. Určitě máš několik dobrých učitelů ve svém okolí, a kdybys to přesto chtěla absolvovat u nás, tak čas na osobní setkání by se určitě našel.

Mirek
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Damao
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 13.1. 2003
Příspěvky: 2756

PříspěvekZaslal: po červen 04, 2012 5:36 pm    Předmět: Citovat

Míšo, proč to potřebuješ "dálkově"?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
samanka
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 24.10. 2002
Příspěvky: 3733

PříspěvekZaslal: po červen 04, 2012 9:27 pm    Předmět: x Citovat

Nebyla to od Míši spíš taková provokace? Laughing Laughing Laughing

šamanka
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
arikiran
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 13.7. 2011
Příspěvky: 515

PříspěvekZaslal: po červen 04, 2012 9:31 pm    Předmět: Citovat

nabídka:

nic vás nenaučím!
s ničím vám nepomohu!!
do ničeho vás nezasvětím!!!

levně!
i na dálku!!
....................................
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
okenko
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 19.4. 2005
Příspěvky: 947

PříspěvekZaslal: út červen 05, 2012 8:00 am    Předmět: Citovat

Šami, myslela jsem to vážně. Jsem stará škola, kdy jsme procházeli třemi stupni reiki. Reiki 3 byl Mistr. Proto jsem zůstala u svého druhého stupně, který mám už drahně drahně let. Je-li zde diskuse o účinnosti a možnosti
dávání reiki na dálku, stále mi zde chybí absolvent , který zakusil tento způsob. Je pravdou, že čtu-li pozorně Sunnyiho, znamenalo by to tolikero
dopisování, že ve výsledku by možná měl takto se mnou více práce než na víkendovém semináři. Vzadu mi tam šlo, byla-li bych v zahraničí či v nemocnici - ale nechci si tvořit tuto realitu, jen nikdy nevím, proč mě to zaujalo. Zvědavost, provokace, jiný prožitek?

Na druhou stranu nevím, zda je mi vůbec co předat, když má Mistryně předává jen mistrovský symbol a reiki je reiki. CO se tedy při té trojce dává? Oč u tohoto stupně jde?
Děkuji,
M.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
moi
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 6.10. 2011
Příspěvky: 559

PříspěvekZaslal: út červen 05, 2012 10:32 am    Předmět: Citovat

okenko napsal:
Sunnyi, zasvětíš mě dálkově na trojku reiki?


Idea Arrow Okienko,
zasvätenie do R3,ako aj každé opakované,Ťa prečistí a posilní! Keďže máš R2 "drahne" dlho(liet/rôčkov) "vnútorná inteligencia Reiki" Ťa permanentne samoočisťuje.Techniky R(1-3) nájdeš v Lübeck-F.A.Petter~ových sprievodcoch.Transport programu(EI=energoinformácie) neurýchliš ani nespomalíš,presné usadenie/zakotvenie posilníš mantrami(K...chá;K...che;T...chá;T...che;Ch...chá,Ch...che a ďalšími)! ... a zároveň urýchliš bezpodmienečnú okamžitú realizáciu!

A asi o toto Ti ide,lebo rozšíriť si obzor môžeš vytrvalým samoštúdiom a trpezlivým praxovaním. Embarassed moi
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Damao
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 13.1. 2003
Příspěvky: 2756

PříspěvekZaslal: pá červen 08, 2012 10:19 am    Předmět: Citovat

okenko napsal:
Šami, myslela jsem to vážně. Jsem stará škola, kdy jsme procházeli třemi stupni reiki. Reiki 3 byl Mistr. Proto jsem zůstala u svého druhého stupně, který mám už drahně drahně let. Je-li zde diskuse o účinnosti a možnosti
dávání reiki na dálku, stále mi zde chybí absolvent , který zakusil tento způsob. Je pravdou, že čtu-li pozorně Sunnyiho, znamenalo by to tolikero
dopisování, že ve výsledku by možná měl takto se mnou více práce než na víkendovém semináři. Vzadu mi tam šlo, byla-li bych v zahraničí či v nemocnici - ale nechci si tvořit tuto realitu, jen nikdy nevím, proč mě to zaujalo. Zvědavost, provokace, jiný prožitek?

Na druhou stranu nevím, zda je mi vůbec co předat, když má Mistryně předává jen mistrovský symbol a reiki je reiki. CO se tedy při té trojce dává? Oč u tohoto stupně jde?
Děkuji,
M.

Asi to má každý učitel jinak, ale domnívám se, že to, čeho má být především dosaženo v rámci Reiki 3 je, aby se každý především stal mistrem svého života - uvědomil si všechno co byl, je a co chce nadále být. Na semináři Reiki 3 to mám tak, že se postupuje úroveň po úrovni - ty úrovně jsou dány čakrami, ale také sedmi křesťanskými svátostmi, nebo sedmi úrovněmi stromu sefirot. Nejde tu především o techniku, ale o životní témata, která se k těmto úrovním vztahují - tak jak do nich vstupujeme v dětství a pak opakovaně znovu a znovu v dospělosti.
Myslím, že k Reiki 3 patří neodmyslitelně pojednání o historii Reiki (nikoliv o story, kterou si pro historii Reiki vybájila paní Takata a která se omílá v mnoha knížkách evropských i amerických autorů knih o Reiki). Včetně technik původně praktikovaných v Japonsku v dódžó Mikaa Usuiho - jakož i technik novodobých. Viz pojednání o semináři Reiki 3 zde: http://www.webspirit.cz/index.php5?page=workshop&workshop=32&show=workshop
Řekl bych, že hlavní náplní semináře je několikaměsíční práce s jednotlivými absolventy semináře.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Reiki 1. stupeň Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Přejít na stránku Předchozí  1, 2
Strana 2 z 2

 
Přejít na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001-2003 phpBB Group
phpBB port v2.0.7 based on Tom Nitzschner's phpbb2.0.6 upgraded to phpBB 2.0.7 standalone was developed and tested by:
ChatServ, mikem,
and Paul Laudanski (aka Zhen-Xjell).

Version 2.0.7 by Nuke Cops © 2004 http://www.nukecops.com




Web pohání Copyright © Redakční systém UNITED-NUKE. Všechna práva vyhrazena.
Čas potřebný ke zpracování stránky: 0.16 sekund