Fórum - Zobrazit téma - zasvěcení na dálku - Reikiwebík

Vítej človíčku na Reikiwebík!
  Vítej   Anonyme

     Menu
· Domů
· akce
· Akce_Reiki
· Archív článků
· Diskuzní fórum
· Hledání
· Ke stažení
· Témata článků
· Top 10
· Kalendář akcí

· Reiki Seznam
· Reiki kluby
· Kalendář Reiki kurzů


· ReikiWeb - starý 1
· ReikiWeb - starý 2

     Návštěvnost

Statistiky pro Reikiwebík


Diskuzní fórum

Reikiwebík :: Zobrazit téma - zasvěcení na dálku
 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   Osobní nastaveníOsobní nastavení   PřihlášeníPřihlášení 

zasvěcení na dálku
Přejít na stránku 1, 2  Další
 
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Reiki 1. stupeň
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
davemer
Velmi zkušený uživatel
Velmi zkušený uživatel


Registrace: 19.8. 2009
Příspěvky: 56

PříspěvekZaslal: so květen 26, 2012 8:08 pm    Předmět: zasvěcení na dálku Citovat

Mám prosbu klientka je z ciziny požádala mě o zasvěcení do reiki na dálku
nikdy jsem to nedělal,ale tak nějak intuitivně vím jak na to chci se jen ujistit
může mi nikdo poradit?
Osobně nejsem zastáncem zasvěcení na dálku ,ale v tomto případě udělám to pro klientku udělám
předem díky.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
sunnyi
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 15.12. 2004
Příspěvky: 1031

PříspěvekZaslal: ne květen 27, 2012 4:00 pm    Předmět: Citovat

Domluv si s ní termín. Popros o zasvěcení pro ni. My prosíme vždy Mika Usuiho, aby dotyčného zasvětil, i když to zasvěcení není na dálku. Zasvěcovací rituály jsem již dávno opustil. Osobní setkání je dobré spíš jen k tomu, že si s námi může dotyčný popovídat a léčení si u nás vyzkoušet, ale nějaké ty rady a doporučení lze poslat i mailem a zkoušet může i bez nás.

Mirek
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
arikiran
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 13.7. 2011
Příspěvky: 515

PříspěvekZaslal: ne květen 27, 2012 6:32 pm    Předmět: Citovat

ahoj

čtu: Zasvěcovací rituály jsem již dávno opustil.

to se mi líbí,oddělit zas rituál a samo zasvěcení,v podstatě jsem o tom už slyšel,ale ted teprv mi to došlo díky tvé inspiraci

klást důraz na to podstatné...

dík
@
......................
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
samanka
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 24.10. 2002
Příspěvky: 3733

PříspěvekZaslal: ne květen 27, 2012 8:53 pm    Předmět: x Citovat

Ano, máte pravdu, stačí poslat číslo účtu, vy jim pošlete text.
Ušetříte čas a námahu. lidi vás nejezdí otravovat a zdržovat.
Tak mám pocit, že za chvilku bude jedinný mezilidský kontakt
jen na facebooku a pro rozmnožování si lidi budou posílat
spermie a vajíčka přes kurýrní službu.


šamanka
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
davemer
Velmi zkušený uživatel
Velmi zkušený uživatel


Registrace: 19.8. 2009
Příspěvky: 56

PříspěvekZaslal: ne květen 27, 2012 8:59 pm    Předmět: Citovat

samanka tak to mě pobavilo ,ale díky
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
samanka
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 24.10. 2002
Příspěvky: 3733

PříspěvekZaslal: ne květen 27, 2012 9:04 pm    Předmět: x Citovat

davemer napsal:
samanka tak to mě pobavilo ,ale díky


sorry, to bylo pro sunnyho.

Pro Tebe: já zasvěcení na dálku nedělám, tak Ti k tomu nemůžu nic říct.
Já mám vážně ráda osobní kontakt. Ale určitě se Ti někdo ozve, dělá to tak spousta lidí.

Pěkný večer

šamanka
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Damao
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 13.1. 2003
Příspěvky: 2756

PříspěvekZaslal: po květen 28, 2012 1:17 am    Předmět: Citovat

Roivněž se domnívám, že pro Reiki je charakteristické sdílení, ne posílání textů po internetu. Ale to víte, jsem ze staré školy... Embarassed
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
toora
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 9.7. 2005
Příspěvky: 3774

PříspěvekZaslal: po květen 28, 2012 12:50 pm    Předmět: Citovat

Jsem na tom podobně Damao, s tou školou.... Smile
Nesem příznivcem instantní podoby, ať už jde o cokoli.
Každý si vybírá po svém, nabídek něúrekovm, nakonec ať je to tak nebo tak, stejně nakonec nic neobejdeme, jen si občas s tou rychlou cestou (zasvěcením nadálku) mužeme dosti zajít.

Pokud někdo hledá apriory zasvěcení na dálku a nehledá dobrého učitele ve svém bezprostředním okolí, je to pro mne jistou informací.
A samozřejmě, pokud mi jde pouze o konkrétního učitele z větší dálky, potom cesty, jak se v takovém případě sejít osobně, se jistě nějaké najdou, když se tedy tahle myšlenka vůbec připustí. Nakonec to může být zajímavé a přínosné po všechny zúčastněné.

Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
sunnyi
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 15.12. 2004
Příspěvky: 1031

PříspěvekZaslal: po květen 28, 2012 6:54 pm    Předmět: Re: x Citovat

samanka napsal:
davemer napsal:
samanka tak to mě pobavilo ,ale díky


sorry, to bylo pro sunnyho.

Pro Tebe: já zasvěcení na dálku nedělám, tak Ti k tomu nemůžu nic říct.
Já mám vážně ráda osobní kontakt. Ale určitě se Ti někdo ozve, dělá to tak spousta lidí.

Pěkný večer

šamanka


Také mám rád osobní kontakt. Na dálku jsme zasvěcovali, co si pamatuji, asi jen dva lidi. Oba byli také ze zahraničí a jeden z nich o to požádal proto, že byl tělesně handikepovaný a psal, že v malém městečku, kde žije, reiki nikdo neučí. Zabýval se léčením již před zasvěcením, byl vnímavý a měl zkušenosti, takže to nebyl žádný problém. Ten druhý měl vážné psychické problémy a zasvěcení mu bylo nabídnuto jako součást rozsáhlejší práce. Když mi poprvé volal, byl paranoidní. Dnes je v pohodě. S oběma jsem si vyměnil desítky e-mailů - odpovídání na dotazy, sdílení zkušeností... Spousta hodin práce.

Mirek
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
polgara1
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 19.6. 2007
Příspěvky: 312

PříspěvekZaslal: so červen 02, 2012 3:45 pm    Předmět: Citovat

Damao napsal:
Roivněž se domnívám, že pro Reiki je charakteristické sdílení, ne posílání textů po internetu. Ale to víte, jsem ze staré školy... Embarassed


Tak bych neřekla, že je to tím, že jsi ze "staré školy", ale že to svědčí o velké zodpovědnosti, o poctivosti vůči zasvěcovaným, sobě i vůči Reiki.
A o lásce k celému tomu procesu.

Nechápu učitele, kteří zasvěcují na dálku jako na běžícím pásu. Jsou potřebné vyjímky jako píše Sunyi, ale nemělo by to být pravidlem.
Jsem ráda, že jsem prošla tou cestou poctivosti, vzdělávání se a učení, protože je to cesta kompletní přeměny osobnosti. Energie Reiki funguje i na dálku, to jistě, ale to sdílení jak píše Kája a osobní předávání a učení se je něco nenahraditelného, co se jinak získat prostě nedá.
Sama dělám víkendové semináře a mnohdy mám problém, aby se to i do těch dvou dnů vešlo. Je to i radost pozorovat, jak žáky to světlo prostupuje a jak si to zkoušejí a mají radost, že to funguje. Líbí se mi celá ta cesta, ne jen ten moment zasvěcení.
Myslím si, že kdo prošel cestou soustavnějšího studia, tak vidí ty velké klady, kteé to má a tuto cestu nabízí i ostatním.

Nejsem příznivcem zasvěcení na dálku, takže jsem ho nikdy nedělala, nicméně jsou případy, kdy to může být na místě a pak bych dala davemere na tvoji intuici a Reiki a určitě tě to povede správným směrem.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Evik
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 24.10. 2007
Příspěvky: 1845

PříspěvekZaslal: so červen 02, 2012 5:33 pm    Předmět: Citovat

Jistě znáte SLEVOMAT nebo SKRZ.cz a podobné. Dnes mi přišla nabídka na iniciaci na dálku do R1 se slevou 40%. ( za 480 Kč )
Nevěřila jsem svým očím, že s Reiki někdo může takto obchodovat. Ještě víc mě překvapila diskuze .... spousta lidí je nadšených. Samozřejmě je tam kontakt na paní, která zasvěcuje i na její webovky. Jsem z toho v rozpacích Rolling Eyes
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Damao
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 13.1. 2003
Příspěvky: 2756

PříspěvekZaslal: ne červen 03, 2012 12:01 am    Předmět: Citovat

Upřímně - bohužel - je dnes Reiki takto chápána. Jako "obchodní záležitost".
Nač "ztrácet čas" účastí na nějakém dlohodobějším procesu, když se to dá pořídit se slevou a s dodávkou až do domu. Nač "snášet" nároky svého učitele, když to odjinud máme zalevno a tehdy, když si o to řeknem.
Shazuje to vše, v co věříme... a shazuje to nás samotné, třebaže se jednou i tímto způsobem nakonec prozřeme.
Jak říkají buddhisté - každé zlo má však tendenci se znovu opakovat - je to zákon setrvačnosti. Námi nedodržený závazek, vztah k autoritě, k učiteli...
se jednou i nám vrátí a možná budeme jednou v situaci, kdy se bezmocně budeme dívat, jak se to, co jsme v pýše duchovního ega sami započali, znovu a znovu kolem nás - abychom to měli pěkně na očích - opakuje.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
sunnyi
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 15.12. 2004
Příspěvky: 1031

PříspěvekZaslal: ne červen 03, 2012 10:24 pm    Předmět: Citovat

Damao napsal:
Upřímně - bohužel - je dnes Reiki takto chápána. Jako "obchodní záležitost".


Chápána kým? Věřím, že většina učitelů reiki se k zasvěcování a výuce staví zodpovědně a vidí v této práci určité poslání. Nebo jsem naivní?

Já osobně jsem dlouho zasvěcoval do I. stupně reiki až na závěr cca 20 hodinového (dvou víkendového) kurzu meditace a léčení, kde účastníci měli možnost jít do velké hloubky, prožít si samotnou podstatu léčení, a kde získali účinné nástroje další systematické práce na sobě. I když ne každý je schopen vnímat a ocenit hloubku této práce hned na poprvé, předávám lidem skutečné poklady.

Postupem času jsem dospěl k tomu, že k meditaci se člověk může dostat i z opačné strany a začal jsem vycházet vstříc lidem, kteří na meditaci nebyli ještě připraveni, ale chtěli zasvětit do reiki. Způsob, jakým jsem se k tomu stavěl, prošel určitým vývojem a samozřejmě jsem v tom procesu udělal i nějaké chyby, vždy jsem to ale dělal s pocitem určité posvátnosti, že předávám něco, co může člověku změnit život, i když bych byl býval daleko raději, kdyby si prošli od začátku celým tím základním procesem, celým kurzem.

Pokud jde o vhodnost zasvěcení na dálku, věřím, že vždy záleží na konkrétních lidech a situaci, na připravenosti žáka i učitele a na přístupu každého z nich. Nelze obecně říct, že zasvěcení na dálku by bylo podřadné. Kontaktní práce neznamená nutně kvalitnější práce. Práce s reiki je vždy dlouhodobý proces, pokud se tomu chce člověk opravdu věnovat a tu práci za nikoho nikdo neudělá.
[/quote]

Damao napsal:
Námi nedodržený závazek, vztah k autoritě, k učiteli... se jednou i nám vrátí a možná budeme jednou v situaci, kdy se bezmocně budeme dívat, jak se to, co jsme v pýše duchovního ega sami započali, znovu a znovu kolem nás - abychom to měli pěkně na očích - opakuje.


To je pravda a děje se to často. A může se to dít úplně stejně při osobním, jako i při dálkovém kontaktu.

Mirek
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
bronek
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 4.5. 2002
Příspěvky: 721

PříspěvekZaslal: ne červen 03, 2012 11:36 pm    Předmět: Citovat

Citace:
Jistě znáte SLEVOMAT nebo SKRZ.cz a podobné.

Díval jsem se na to - je mi s toho docela na nic
To je degradace Reiki i celé esoteriky
Buď jsou tito lidé finančně závislí na esoterice a jsou s příjmy v pr... a proto se snižují k těmto činům
nebo
s Reiki nemají nic moc společného ani nikdy neměli - začali to dělat jen pro byznys
Osobně lidem říkám, že esoterika se nadá dělat jako hlavní zaměstnání (zdroj příjmů), protože za krátkou dobu už dotyčný nevidí klienta (člověka), ale jídlo, nájem, atd.. - prostě finance.

Citace:
vztah k autoritě, k učiteli

Ono jde o to jaký
- přirozený
- mocenský

Obecně pozoruji, že mladší generaci chybí zodpovědnost, a všechno chtějí hned, bez uvědomění si případných následků za své činy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Damao
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 13.1. 2003
Příspěvky: 2756

PříspěvekZaslal: po červen 04, 2012 12:02 am    Předmět: Citovat

sunnyi napsal:
Damao napsal:
Upřímně - bohužel - je dnes Reiki takto chápána. Jako "obchodní záležitost".


Chápána kým? Věřím, že většina učitelů reiki se k zasvěcování a výuce staví zodpovědně a vidí v této práci určité poslání. Nebo jsem naivní?

Neměl jsem na mysli Tebe, protože jsem si jistý, že jsi v pohledu na Reiki poctivý k druhým i k sobě. Ostatní aspekty, o kterých v příspěvku píšeš, mi nepřísluší posuzovat - věřím, že to děláš tak maximálně zodpovědně, jak to cítíš.
Viz SLEVOMAT - není těch, kdo vidí Reiki jako obchodničení málo. Copak ses nesetkal s lidmi, kteří začali studium Reiki někde, ale pro zasvěcení učitelské šli nakonec jinam, kde to bylo pohodlnější či levnější? Tohle jsem měl na mysli.
Srdečně Tě zdravím, Mirku.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Reiki 1. stupeň Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Přejít na stránku 1, 2  Další
Strana 1 z 2

 
Přejít na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001-2003 phpBB Group
phpBB port v2.0.7 based on Tom Nitzschner's phpbb2.0.6 upgraded to phpBB 2.0.7 standalone was developed and tested by:
ChatServ, mikem,
and Paul Laudanski (aka Zhen-Xjell).

Version 2.0.7 by Nuke Cops © 2004 http://www.nukecops.com




Web pohání Copyright © Redakční systém UNITED-NUKE. Všechna práva vyhrazena.
Čas potřebný ke zpracování stránky: 0.12 sekund