Fórum - Zobrazit téma - Prosba o pomoc - Reikiwebík

Vítej človíčku na Reikiwebík!
  Vítej   Anonyme

     Menu
· Domů
· akce
· Akce_Reiki
· Archív článků
· Diskuzní fórum
· Hledání
· Ke stažení
· Témata článků
· Top 10
· Kalendář akcí

· Reiki Seznam
· Reiki kluby
· Kalendář Reiki kurzů


· ReikiWeb - starý 1
· ReikiWeb - starý 2

     Návštěvnost

Statistiky pro Reikiwebík


Diskuzní fórum

Reikiwebík :: Zobrazit téma - Prosba o pomoc
 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   Osobní nastaveníOsobní nastavení   PřihlášeníPřihlášení 

Prosba o pomoc
Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3
 
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Prosby o pomoc
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
okenko
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 19.4. 2005
Příspěvky: 947

PříspěvekZaslal: ne květen 27, 2012 6:46 pm    Předmět: Citovat

Toora: lhostejnost k pozdravu
Tacit: Rain Man zdravil vsechny stejne (napr.)
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
toora
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 9.7. 2005
Příspěvky: 3774

PříspěvekZaslal: ne květen 27, 2012 8:42 pm    Předmět: Citovat

okenko napsal:
Toora: lhostejnost k pozdravu.


Nevím jak myslíš tu lhostejnost coby "nosnou charakterovou vlastnost" (vhledem k pozdravu).
Jak takováto charakterová vlastnost může pomoci?

Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
okenko
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 19.4. 2005
Příspěvky: 947

PříspěvekZaslal: po květen 28, 2012 7:58 am    Předmět: Citovat

Tooro, moje otázka zněla, zda máte pod povrchem pozdravu stejný pocit při zdravení finančáka, švagra, souseda, přítele, majitele pohřební služby?

Podotázkou bylo, zda by pomohla lhostejnost jako povahová vlastnost- ve smyslu lhoSTEJNOSTi - tedy stejného pozdravu? Tato otázka byla psána se smajlíkem, spíše se jednalo o nadsázku. Stěžejní pro mě byla otázka první. Vzhledem k tomu, že Tě zaujala otázka druhá, pokusím se odpovědět.


Z hlediska povahové vlastnosti (nosná charakterová vlastnost ) - je -li u člověka vrozený silný pocit klidu - bude možná větší tendence k lhostejně klidnému pozdravení, pod kterým bude minimum emocí.

Je možno býti ovlivněn i výchovou rodičů či institucí. V Sovětském svazu učili pionýry zdravit hodiny. Dnešní politici u této činnosti mají ke zlepšení dojmu své instruktory či managery. Vědomě ovlivňují dojem ze svého pozdravu.

Ovšem jsem -li emočně založený jedinec a nepracuji -li ve výše uvedených profesích či podobných, potom se pozoruji, co pro mě pozdravení znamená.

Co je tam pod povrchem. Je to signál - nezaútočím - což je původní význam zdravení? Popřeji opravdu zdraví tím, že pozdravím, či se usměju, ale panty mě budou bolet v křeči od přetvářky? Či slovem dobrý den dám jasně najevo převahu a moc? Možností u této činnosti je mnoho. Dívám se do očí? Ukloním se? Přeji druhému pozdravením to, co přeju sobě - tedy pocit jistoty o nezaútočení, zdraví, radost, že jej vidím , miluji ho, jako sebe sama ?


Tooro, je možné, že zdravíš vědomě, potom je každá činnost požehnáním.



Wink



Lhostejnost - má vícero významů - od apatie, letargie, netečnosti, lživé stejnosti, stejnosti. Dokonce panuje názor, že opakem lásky není nenávist, ale lhostejnost...
Použila jsem slova lhostejnosti ve významu téměř stejnosti...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
toora
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 9.7. 2005
Příspěvky: 3774

PříspěvekZaslal: po květen 28, 2012 9:32 am    Předmět: Citovat

Asi jsem tu otázku nevyjádřila úplně jasně Míšo, šlo mi jen o upřesnění té úvahy o povaze a pomoci.
Použila formulaci „pomohlo by...“ vzhledem k jakési povahové vlastnosti, což mi smysl nedává, protože povahová vlastnost je jistá danost a měnit můžeme postoje, tedy pochopení. Těžko proto můžeme mluvit o změně povahy směrem k lhostejnosti, ale můžeme se stávat lhostejnějšími, nebo vědomějšími, a dost možná, že i takto nějak jsi to myslela i ty, a že s nadsázkou, to se rozumí, protože lhostejnost (ve smyslu ignorance) by nebylo nic, co by v endefektu čemukoli pomohlo.

Tak tedy jo.

Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
arikiran
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 13.7. 2011
Příspěvky: 515

PříspěvekZaslal: pá červen 08, 2012 12:43 pm    Předmět: Citovat

ahoj Hoddasi
jsi tu ještě?
pomohlo ti něco z toho,co si tady čet?
nebo něco jiného?
to by mě zajímalo,jestli můžeš,napiš
dík
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Prosby o pomoc Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3
Strana 3 z 3

 
Přejít na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001-2003 phpBB Group
phpBB port v2.0.7 based on Tom Nitzschner's phpbb2.0.6 upgraded to phpBB 2.0.7 standalone was developed and tested by:
ChatServ, mikem,
and Paul Laudanski (aka Zhen-Xjell).

Version 2.0.7 by Nuke Cops © 2004 http://www.nukecops.com




Web pohání Copyright © Redakční systém UNITED-NUKE. Všechna práva vyhrazena.
Čas potřebný ke zpracování stránky: 0.17 sekund