Fórum - Zobrazit téma - Duchovní paraziti - Reikiwebík

Vítej človíčku na Reikiwebík!
  Vítej   Anonyme

     Menu
· Domů
· akce
· Akce_Reiki
· Archív článků
· Diskuzní fórum
· Hledání
· Ke stažení
· Témata článků
· Top 10
· Kalendář akcí

· Reiki Seznam
· Reiki kluby
· Kalendář Reiki kurzů


· ReikiWeb - starý 1
· ReikiWeb - starý 2

     Návštěvnost

Statistiky pro Reikiwebík


Diskuzní fórum

Reikiwebík :: Zobrazit téma - Duchovní paraziti
 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   Osobní nastaveníOsobní nastavení   PřihlášeníPřihlášení 

Duchovní paraziti
Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3 ... 13, 14, 15
 
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Duchovno všeobecně
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
toora
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 9.7. 2005
Příspěvky: 3774

PříspěvekZaslal: ne březen 11, 2012 7:47 pm    Předmět: Citovat

Nějak se nám Okénko v těch všech slovech ztratil původní předmět našeho hovoru.

Ptala jsi se na toto: „Jak víš, Tooro, ze seminář Umění zemřít vznikl tak, jak píšeš?“

Tedy by se dalo předpokládat, že jsi se na stránky Bhagata podívala a zjistila jsi, že jestliže jsem napsala, že:
"Dnešní zápdní semináře, jako ten "Umění zemřít" vznikly díky tibetské meditační technice...."

A že tedy to tak skutečně je.

Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
okenko
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 19.4. 2005
Příspěvky: 947

PříspěvekZaslal: ne březen 11, 2012 8:21 pm    Předmět: Citovat

Very Happy Very Happy Zdravim Ego.

Jako absolvent vim, na čem stoji seminář.
Zajímalo mě,jak to víš ty. Třeba jsme se tam
mohly potkat.

M.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
toora
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 9.7. 2005
Příspěvky: 3774

PříspěvekZaslal: ne březen 11, 2012 8:24 pm    Předmět: Citovat

okenko napsal:
Very Happy Very Happy Zdravim Ego.

Schíza? Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Krabas
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 23.3. 2004
Příspěvky: 1658

PříspěvekZaslal: po březen 12, 2012 8:45 am    Předmět: Citovat

Nejvíc smrdí egem ten, který se jím o druhých ohání Wink .
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Zbultran
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 21.9. 2004
Příspěvky: 2051

PříspěvekZaslal: po březen 12, 2012 9:12 am    Předmět: Pro Beppe Citovat

Ahoj Beppe, omlouvá se že jsem hned neodpověděl. Nestíhám sem chodit každý den. Takže tu odpovím na dva tvé příspěvky najednou.

Beppe napsal:
Zbultran napsal:
Bytost se rodí do takového těla, ve kterém může co nejlépe realizovat své touhy, které měl v okamžiku "minulé" smrti. Ne že by si přimo vybírala. Je to podle pravidel reinkarnace, která stanovil Bůh


Jak to víš ? Jakým způsobem dojde člověk k přesvědčení, že je to zrovna takhle a ne jinak ?


Tohle, co jsem napsal byla reakce na Šamanovo prohlášení, že děti si vybírají kam, do jaké rodiny se narodí a že to je podle východní filosofie. Ona východní filosofie je dost široký pojem a dost často lidi něco podobného řeknou a tím, že to nazvou východní filosofií, vypadá to, že pak to musí být mezi "esoteriky" všeobecně uznávaná pravda Very Happy

A teď konečně odpověď na otázku, jak se dojde k přesvědčení, že to je zrovna tak a ne jinak. Já to měl tak, že prostě vysvětlení fungování světa dle vaišnavské filosofie (podmnožina tzv. Hinduismu) mi dávalo smysl, že to do sebe zapadalo, že to dalo takový ucelený pohled fungování světa. Pak jsem měl párkrát takové okamžiky, kdy se mi nějaká část náhle přišla, že to tak JE (tomu se myslím říká vhled).

Beppe napsal:

Pak se chci zeptat, co je to nebo kdo je to ta "mája" o které tady pořád mluvíte ? Já jí neznám.


V pohledu mé filosofie je mája iluze. Personofikovaně je to služebnice Boha, která zkouší ty, kteří mají jaksi postoupit v poznání dál. A protože je to služebnice oddaná, málo kdo přes její zkoušky projde. A teď jeden příklad. Na otázku Kdo jsem, odpovím: běloch, křesťan, Evropan, muž, bohatý ..... nebo mohu odpovědět, že jsem duchovní podstata, duše stejné kvality jako je Bůh. To že jsem duše je podstatné, vnitřní, hlubší poznání; to že jsem běloch, křesťan, Evropan, muž, bohatý je nepodstatné, je to vnější. Je to spojené s tělem a když přijdu o tělo, nebudu už běloch, křesťan, Evropan, muž, bohatý ... ale pořád budu duše, která může oživit tělo jiné bytosti, třeba černošky, chudé, muslimky ...


Beppe napsal:


Jde mi o to, že sám nevím jakým mechanismem bych došel někdy k přesvědčení, že je něco v oblasti nehmatatelné zrovna takhle a ne jinak. Vždycky to je pro mě pouze tak, jakože takhle by to mohlo být, ale třeba je to úplně jinak. Prostě nikdy jsem nedošel k nějákému pevnému přesvědčení, vždycky je to všechno jenom "možná". Asi mi nejsou dány nějáké hlubší vhledy při kterých bych to pocítil nebo nevím ....


Jediná jistota je, že nic na tomhle světě není jisté. Laughing

Vědět tohle, je podle mě pozitivní, brání to fanatismu. Takže si z toho nic nedělej. Možná to budeme vědět, až opustíme tělo a pak se sami sobě zasmějeme, jaké jsme si udělali o fungování světa a jeho mechanismech představy.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Beppe
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 12.8. 2009
Příspěvky: 860

PříspěvekZaslal: po březen 12, 2012 9:41 am    Předmět: Citovat

Zbultran: Velice děkuji za obsáhlý výklad a pozornost mě věnovanou. Už je mi to o něco jasnější.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Duchovno všeobecně Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3 ... 13, 14, 15
Strana 15 z 15

 
Přejít na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001-2003 phpBB Group
phpBB port v2.0.7 based on Tom Nitzschner's phpbb2.0.6 upgraded to phpBB 2.0.7 standalone was developed and tested by:
ChatServ, mikem,
and Paul Laudanski (aka Zhen-Xjell).

Version 2.0.7 by Nuke Cops © 2004 http://www.nukecops.com




Web pohání Copyright © Redakční systém UNITED-NUKE. Všechna práva vyhrazena.
Čas potřebný ke zpracování stránky: 0.16 sekund