Fórum - Zobrazit téma - Láska a zrození - Reikiwebík

Vítej človíčku na Reikiwebík!
  Vítej   Anonyme

     Menu
· Domů
· akce
· Akce_Reiki
· Archív článků
· Diskuzní fórum
· Hledání
· Ke stažení
· Témata článků
· Top 10
· Kalendář akcí

· Reiki Seznam
· Reiki kluby
· Kalendář Reiki kurzů


· ReikiWeb - starý 1
· ReikiWeb - starý 2

     Návštěvnost

Statistiky pro Reikiwebík


Diskuzní fórum

Reikiwebík :: Zobrazit téma - Láska a zrození
 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   Osobní nastaveníOsobní nastavení   PřihlášeníPřihlášení 

Láska a zrození
Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3 ... 7, 8, 9, 10, 11  Další
 
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Pelmel
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
okenko
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 19.4. 2005
Příspěvky: 947

PříspěvekZaslal: pá březen 09, 2012 9:46 pm    Předmět: Citovat

Very Happy Uniká, uniká Laughing
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Evik
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 24.10. 2007
Příspěvky: 1845

PříspěvekZaslal: so březen 10, 2012 8:40 am    Předmět: Citovat

clovek napsal:
nejvyšší silou a nejčistší energií je láska. Dokáže odpustit, dokáže vyčistit. Když mi něco vadí, tak mně tam chybí láska, která dokáže odpustit, a já to nedokážu odpustit, proto mi to vadí. Tak že je to jen nedostatek lásky pro daný případ.


To se mi líbí...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
toora
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 9.7. 2005
Příspěvky: 3774

PříspěvekZaslal: so březen 10, 2012 9:05 am    Předmět: Citovat

Je to Evo pravdivý, jako spousta mouder a přísloví, která zde padla, jen se to nevyjadřuje k ničemu, co tady někdo napsal. O nějakém "vadění" (něčeho někomu) se tady přece vůbec nejednalo.

Problém je v tom, že takovýmito reakcemi se diskutujícímu tazateli podsune něco, co vůbec neřekl a ani nespáchal, a dále se na to naváže a bere se to tak, jakože to tak doopravdy je (jakoby tento úmysl či postoj někdo skutečně měl), a to je velmi nepěkné.

Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
moi
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 6.10. 2011
Příspěvky: 559

PříspěvekZaslal: so březen 10, 2012 9:56 am    Předmět: Re:Všetkým,ktorí uvažujú ...?,Toora Citovat

toora napsal:
Problém je v tom, že takovýmito reakcemi se diskutujícímu tazateli podsune něco, co vůbec neřekl a ani nespáchal, a dále se na to naváže a bere se to tak, jakože to tak doopravdy je (jakoby tento úmysl či postoj někdo skutečně měl), a to je velmi nepěkné. Smile


A Ty to príkladne prezentuješ,však? Rolling Eyes
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
toora
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 9.7. 2005
Příspěvky: 3774

PříspěvekZaslal: so březen 10, 2012 10:35 am    Předmět: Citovat

Kde, kdy a jak (jsem ti šlápla na kuří oko)?

Mluv buď konkrétně Moi, nebo si Tyhle svoje slizký invetktivy nech laskavě od cesty.

Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
moi
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 6.10. 2011
Příspěvky: 559

PříspěvekZaslal: so březen 10, 2012 11:25 am    Předmět: Citovat

toora napsal:
Kde, kdy a jak?Mluv konkrétně, nebo si tyhle svoje slizký invektivy nech laskavě od cesty. Confused


"Radšej bez invektív a adjektív!"Slová...,mocná zbraň...(v správnych ústach,alebo...)
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
clovek
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 10.2. 2009
Příspěvky: 373

PříspěvekZaslal: so březen 10, 2012 11:45 am    Předmět: Citovat

toora napsal:
Jožko, to co píšeš v tomto posledním příspěvku je jakýsi rádobyduchovní kočkopes.
Nikdo z diskutujících není lhostejný a nikoho tady nikoho za nic neodsuzuje, lidé se baví o tom, co je zajímá. Jestli v tom vidíš jakési odsouzení, máš problém především ty sám, nikoli diskutující.

Z toho, co jsi napsal by vyplývalo, že absolutně všechny vztahy jsou stejně hodnotné, stejně láskyplné, tj. naprosto rovnocenné.
Vidíš-li v naprosto každém projevu k tobě jen to, že tě ten člověk miluje, potom i to, jak se k tobě kdo chová, je ti šumafuk, protože jakékoli násilí, a vůbec všechno, láskou rozpustíš, tedy nevím, proč ti taky není jedno s kým a jak žiješ.

Smile


Ano, všechny vztahy jsou stejně hodnotné, už mnoho let je mí šumafuk, jestli mě lidi pomlouvají, konkrétně na pracovišti to někteří, většina lidí, není vůbec schopna pochopit, že se s nimi po tom bavím úplně stejně a usmívám se na ně, když to potřebují, jsem schopen jim to dát a mám z toho radost ( já přece nemusím vědět, proč má špatnou náladu, proč byl tak vychován, musím vědět a je mi dobře, že to nehodnotím, neodsuzuji, prostě mu to dávám jako dárek. V budoucnu mu to možná ted a nebo v příštím životě dojde a já jsem jen malý kamínek v jeho mozaice) . Myslím, že jsem to napsal srozumitelně. S kým žiju. Není to náhoda. Máme si spolu něco vyřešit, něco spolu pochopit a když už si nemusíme spolu nic řešit, zůstane jen vnitřní klid a láska. Ale...to moje oblíbené ale...když je ten pocit jen jednostranný, tak časem sama pochopíš, že tudy vlak nejede. Najednou se ráno vzbudíš a divíš se, co tady děláš. Tvoje podvědomí ti skrze ten pocit dává vědět, že cesta, tvoje , vede jinam. Teprve po ČASE ZJISTÍŠ, ŽE VŠE BYLO SPRÁVNÉ, ŽE V TOM NOVÉM VZTAHU SE NAVZÁJEM POTŘEBUJETE. Učíš se od jiného mistra, ale musíš chtít naslouchat. Evička ví, a řekl jsem jí to, že ji neslibuji lásku za hrob. Nevím, a kdybych jí to slíbil, tak nebudu moci odejít, ale co když mne zítra potká nehoda a umřu. A co můj slib? Ale vím, že na sebe se mohu spolehnout a dokud budeme k sobě čestní, upřímní a nebudeme jeden druhýho zneužívat, tak slibuji, že ji neopustím. Já už jsem se učím lásku pěstovat a zalívat. Jak psala mirka, ano, nabízím snatek, ale nevnucuji, ale bez něj pro mne nejede dlouhodobý vztah.
Tooro, jak píšeš, že nikdo tady není lhostejný a nikdo tady nikoho neodsuzuje LENAP, NENÍ TO OSOBNÍ A OMLOUVÁM SE TI, alle hned v následujícím příspěvku lenap píše, že pan Plzák je šovinista. To není odsouzení?...sama si najdi stovku příkladů jen tady v tomto vlákně. Vše co je podbarveno emocemi, odmítáním, přílišným chválením a vyzdvihováním...ale i já jsem stejný lenap. Miluji vás Jožka
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
toora
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 9.7. 2005
Příspěvky: 3774

PříspěvekZaslal: so březen 10, 2012 12:40 pm    Předmět: Citovat

Jožko píšeš moc hezky, ale jsi teď poněkud mimo mísu. Smile
Vše je dobré a nic se neděje jen tak mýrnyx-týrnyx, na tom se shodneme, takže dále o tom netřeba.... Laughing

Háček je v tom, že si neustále pleteš pouhé konstatování s odsouzením.
Děje se tak běžně, tj. že naše vnímání ovlivňují naše obranné mechanismy z dětství, rozdíl je jen v tom, že o nich buď víme, nebo ne. Když řeknu, že je venku vichr a déšť neznamená to, že mám dopal, že venku zrovna nesvítí slunce. Cool

Takže, když ti například doktor řekne, že díky tvému jednostrannému zatížení páteře došlo k vyhřeznutí ploténky, neznamená to, že tě za to zároveň odsuzuje, prostě ti jen sděluje co ti je.
A když zde kdokoliv napíše, že je někdo šovinista, není v tomto sdělení zároveň automaticky odsouzení.
Jestli někdo je nebo není šovinista je věc názoru, ale neznamená to, že zároveň s tím ten dotyčný říká (resp. si myslí), tj. že je ten člověk tím pádem špatný, že ho za to odsuzuje.

Na tohle předjímání a podsouvání by bylo Jožko se trochu lépe podívat.... Confused

Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
okenko
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 19.4. 2005
Příspěvky: 947

PříspěvekZaslal: so březen 10, 2012 5:27 pm    Předmět: Citovat

no, koukala jsem se do wikipedie na význam slova šovinista:

Šovinismus (podle jména francouzského napoleonského granátníka N. Chauvina, satirické postavy z komedie bratří Cogniardů) je víra v nadřazenost zpravidla vlastního národa, hlásání nacionální výlučnosti a rozněcování nenávisti k jiným národům. Dá se říci, že šovinisté obvykle vše řeší konfliktem, ve vyšší politice válkou.
V dnešní době se tento pojem vyskytuje i jako sousloví mužský nebo ženský šovinismus, což označuje víru v nadřazenost jednoho z pohlaví.

Tak Ti, Lenap, připadá osoba psychiatra p. Plzáka?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
clovek
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 10.2. 2009
Příspěvky: 373

PříspěvekZaslal: so březen 10, 2012 6:40 pm    Předmět: Citovat

Tooro,nedá mi nezareagovat.podsouváš ty mě. Já jen napsal svůj názor, když o někomu řeknu že je rasista, tak to znamená, že neuznávám jeho názory, vadí mi a proto je rasista. jakékoliv označení nálepkou že je nějaký, a třeba šovinista, znamená, že k tomu přistupuji předpojatě, emočně a vadí mi jeho názory, postoje či něco jiného. Ale, chyba je ve mně, já to nemám zpracovaný. Ale kde je kultura diskuze, každý má právo na svůj názor a když se mě nelíbí, nedám mu razítko , nálepku něčeho ale řeknu, mýlíš se, nebo s tím člověkem nesouhlasím, nebo...ale nenazvu ho jakýmkoliv způsobem. A lenap, promin mi to, ale já tam osobně cítím její emoce, pana Plzáka nazvala šovinistou. Nehodnotím ho jako člověka, asi6x rozvedený a ženatý, ale pro mne a celý svět nám ho závidí, jako odborníka na partnerské soužití. Můžete se třeba puknout, ale že byl první v mnohém, co dělal a dnes to po něm dělá celý svět, že byl vizionář v partnerských vztazích a dnes ho citují mnohé ženské spolky, jen on sám by vám nejlépe vysvětlil, jak a kde se stala v muslimském světě chyba, že ženy nejsou rovnoprávni mužům. I proto jsem si zvolil tento příklad. Promin mi to tooro, ale nemusím souhlasit, můžu mít jinou pravdu, ale nesmím, PODOTÝKÁM NESMÍM hodnotit, a nálepka šovinista je hodně hodnotící.A v kontekstu s tím , na co zareagovala, promin, ale na to nemusím být empatický, abych to vycítil, že je emočně podbarvená ta reakce. Je to jen můj názor, možná mám víc vypěstovaný empatický cit, ale v mnohém cítím emoce. Je to v pořádku, vypovídá to něco o nás, o naší osobě, ale nikdy jsem si nedovolil někoho napadnout a nebo mu dát nálepku. Můžu si myslet cokoliv, a pak záleží na tom druhém, zda to uvede na správnou míru. A já to dělám. Prostě to tak cítím a basta, nic s tím nenaděláte. Ale asi nejsem sám, kdo tam ty emoce cítí, vidte děti moje.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
toora
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 9.7. 2005
Příspěvky: 3774

PříspěvekZaslal: so březen 10, 2012 6:59 pm    Předmět: Citovat

Šamane, ty popíráš jednu stranu stvoření, čolověče, namísto abys ji viděl a přijal, tak tvrdíš že neexistuje a kdo říká, že existuje, tak je podle tebe divnej on. Smile

Můžeš mi prosím odpovědět bez těch všech zaplejtání mysli a dalších setntencí, na jednu otázku? Ráda bych, kdybys odpověďěl ano-nebo ne.

Existují Jožko rasisté?
Existují Jožko šovinisté?

Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
clovek
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 10.2. 2009
Příspěvky: 373

PříspěvekZaslal: so březen 10, 2012 7:31 pm    Předmět: Citovat

Tooro a o tom to je. Já vím že neexistují. Trefila jsi přesně hřebíček na hlavičku, gratuluji. Přeji příjemný večer. Jožka
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
toora
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 9.7. 2005
Příspěvky: 3774

PříspěvekZaslal: so březen 10, 2012 7:37 pm    Předmět: POPÍRÁNÍ PROJEVU Citovat

Přesně tak, o tom to je, jde o popírání některých aspektů projevu. Cool
Popření není prozření Jožko.

Stačí Jožko ještě popřít že vidíš u někoho nějaké emotivní projevy a nemáš se pak už o čem bavit. Very Happy

Pěkný večer i tobě.

Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
clovek
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 10.2. 2009
Příspěvky: 373

PříspěvekZaslal: ne březen 11, 2012 9:27 am    Předmět: Citovat

Kde jsem něco popřel, naopak přijal. Už mne to neznervoznuje.
NOMÁDA, všichni ji obdivujete, kdo o ní meditoval? Vnímáme je jako jednotu, né jako dualitu černé a bílé barvy. Je to v rovnováze. Úplný nesmysl. Rovnováha je nulový bod mezi dvěma silama. Ale jednota obsahuje jen jedno. Vznikli jsme z jednoho bodu,jsme všichni z praenergie, všichni jsme stejní,celý vesmír. Já tvrdím, že všude kolem je jeho energie, strom, zvíře i člověk, i bílá barva i černá barva, to je ta jednota.Když někoho nazvu rasistou( rasista se cítí být nadřazen, být lepším člověkem) tak to nemám JÁ zpracovaný a jsem rasista( cítím se být lepší, on je špatný) jen on je černý, špatný rasista a já jsem dobrý, bílí rasista. Já ve vás vidím jednotu, boha. To není popření tooro, to je prozření. Všichni hrajete divadlo života( to není ode mne). Herec Othelo zabije Desdemonu. A v divadle mu všichni tleskají. Ale v příští hře chce být litován, oplakáván a vezme roli Desdemony. Ale v příští roli chce zažít roli publika, chce se radovat z té hry, a pak jednou jako já se zastaví a uvidí, že Othelo není ve skutečnosti špatný, je to jen role. Desdemona se nemusí litovat a oplakávat a že publikum lituje jen samo sebe, že mu to něco připomnělo ( z tohoto života) a nebo z minulého života. Ale i publikum je součást divadla života. Když to uvidíš, pak mne pochopíš, že tleskám Othelovi, dneska jsi byl výtečný, překonal jsi se. Ale už mu tleskám bez emocí, vím, že je to jen hra. Othelo, byl jsi výtečný, překonal jsi se, jsi hromadný vrah, zabil jsi Desdemonu, její matku a dalších 20 náhodných herců.Ale na divadle není nikdo náhodný, každý tam má svoji roli, byt třeba malou. Na divadle není skutečný rasista, je jen role, kterou jsme si vybrali před narozením. potěšilo mne, že jste mne nazvali pan Bůh, já jsem ale není moje učení, ale San Germena, já jsem ho jen přijal a pochopil, že i na mne platí JÁ JSEM... Prosím, toto píšu jen o sobě, já, pro mne, je to už normální, už takto přemýšlím léta. Už před léty jsem vám psal o tom, co jsem zde shrnul do pár vět. Klidně si najděte starší příspěvky, jen mám pocit, že za posleních 15 let jsem zažil víc, než za předchozí životy, že za poslední rok jsem pochopil a přijal víc věcí než za posledních 15 let. nějak se mi to urychluje. Snad jsem napsal dost srozumitelně jak se dívám na svět já.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
toora
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 9.7. 2005
Příspěvky: 3774

PříspěvekZaslal: ne březen 11, 2012 12:03 pm    Předmět: Citovat

clovek napsal:
Když někoho nazvu rasistou( rasista se cítí být nadřazen, být lepším člověkem) tak to nemám JÁ zpracovaný a jsem rasista( cítím se být lepší, on je špatný) jen on je černý, špatný rasista a já jsem dobrý, bílí rasista.

Jestliže ti lékař řekne, že je někdo autista, tak to znamená, že sám doktor je autista?
Mohl bys například jít k soudu a pánům soudcům vysvětlit, že jestliže někoho posadí do vězení za vraždu, tak jsou sami vrazi. Rolling Eyes

Rasista je člověk, který je nesnášenlivý k jiné rase než je ta jeho, existuje a to, že někdo vidí, že se některý člověk chová rasisticky, neznamená to, že se cítí být lepší, nebo že on sám je rasistou, to je čirá demagogie a tím pádem pošahaně pochopený a vykládaný princip. Confused
Kážeš tady Jožko občas jako otec Scholastik a sám v tom máš hokej. Že tě to nevidíš a nemíníš to měnit, to je tvoje věc tvého feetbacku.

I když je vše Jednota (rovnováha), neznamená to Jožko že je tím pádem všechno jedno.
Neustále směšuješ pohled tzv. z Jednoty s tím pohledem čistě osobním a při tom, aniž by jsi si toho byl vědom, popíráš jednu půli projevu, výsledek je potom patlanice jako dort, co upekli pejsek s kočičkou.

Pokud bych přijala tvůj způsob vnímání a pochopení, potom, tedy - jakmile někdo vysloví podobné slovo šovinista, či rasista, vidíš v tom emoce a odsudek, a v tom případě, ty sám tyto emoce máš a pouze odsuzuješ. Wink

Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Pelmel Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3 ... 7, 8, 9, 10, 11  Další
Strana 8 z 11

 
Přejít na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001-2003 phpBB Group
phpBB port v2.0.7 based on Tom Nitzschner's phpbb2.0.6 upgraded to phpBB 2.0.7 standalone was developed and tested by:
ChatServ, mikem,
and Paul Laudanski (aka Zhen-Xjell).

Version 2.0.7 by Nuke Cops © 2004 http://www.nukecops.com




Web pohání Copyright © Redakční systém UNITED-NUKE. Všechna práva vyhrazena.
Čas potřebný ke zpracování stránky: 0.15 sekund