Fórum - Zobrazit téma - Jak chránit příliš otevřený solar-plexus - Reikiwebík

Vítej človíčku na Reikiwebík!
  Vítej   Anonyme

     Menu
· Domů
· akce
· Akce_Reiki
· Archív článků
· Diskuzní fórum
· Hledání
· Ke stažení
· Témata článků
· Top 10
· Kalendář akcí

· Reiki Seznam
· Reiki kluby
· Kalendář Reiki kurzů


· ReikiWeb - starý 1
· ReikiWeb - starý 2

     Návštěvnost

Statistiky pro Reikiwebík


Diskuzní fórum

Reikiwebík :: Zobrazit téma - Jak chránit příliš otevřený solar-plexus
 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   Osobní nastaveníOsobní nastavení   PřihlášeníPřihlášení 

Jak chránit příliš otevřený solar-plexus

 
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Pro zdraví
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Beata
Lepší než nováček
Lepší než nováček


Registrace: 14.1. 2005
Příspěvky: 9

PříspěvekZaslal: čt únor 16, 2012 11:14 pm    Předmět: Jak chránit příliš otevřený solar-plexus Citovat

Dobrý večer, delší dobu se zabývám otázkou, jak chránit příliš otevřený solar-plexus.
Mám potřebu vzít nějaký větší šperk, dát si ho pod oblečení a nosit ho na břiše.
Nebo nějaké fyzické cvičení?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Dzarmi
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 30.3. 2006
Příspěvky: 1007

PříspěvekZaslal: pá únor 17, 2012 12:30 am    Předmět: Citovat

Milá Beáto, harmonizuj si čakry pomocí reiki. Ruce pokládat do pozic ( pravá začíná odspoda, levá od shora )

1 - 6 čakra je první pozice
2 - 5 čakra poté
3 - 4 čakra na závěr

Tady jsem našla názorný obrázek, ale pokládáš ruce sama na sebe.


Nemá smysl si chránit solar plexus, ale harmonizovat celý čakrový systém. Je to provázaný celek a jedno souvisí s druhým.
Stálo by za to se zabývat konkrétními mentálními tématy. Proč máš pocit, že si potřebuješ chránit solar plexus?

Každopádně ti mohu nabídnout osobní harmonizační obrázek či kartičky z mé dílny. Smile Slouží k harmonizaci - jinak řečeno : podporují nás během změn, někdy nás k nim motivují, které nás k té harmonii vedou. Tudíž by tě nechránil, ale dodával sílu k osobnímu růstu. Což je lepší, ne?

Džarmí
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Beata
Lepší než nováček
Lepší než nováček


Registrace: 14.1. 2005
Příspěvky: 9

PříspěvekZaslal: pá únor 17, 2012 9:03 pm    Předmět: Citovat

Děkuji, Džarmi, pokud jste na fotce vy, sluším Vám to v tom bílém.

Za tři neděle mám projít reikim od Borise Tichanovského.

Prošel jste někdo jeho zasvěcením?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Dzarmi
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 30.3. 2006
Příspěvky: 1007

PříspěvekZaslal: pá únor 17, 2012 9:32 pm    Předmět: Citovat

Ne, to nejsem já. Najdete mě na mých vlastních webových stránkách, ale v zeleném, a také mi to tam sluší. Smile))))
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Evik
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 24.10. 2007
Příspěvky: 1845

PříspěvekZaslal: so únor 18, 2012 2:32 pm    Předmět: Re: Jak chránit příliš otevřený solar-plexus Citovat

Beata napsal:
Dobrý večer, delší dobu se zabývám otázkou, jak chránit příliš otevřený solar-plexus.
Mám potřebu vzít nějaký větší šperk, dát si ho pod oblečení a nosit ho na břiše.
Nebo nějaké fyzické cvičení?


Ahoj Beato,
co je to příliš otevřený solar plexux? To je široký pojem. Zkus si to všechno procítit a pojmenovat. Je to velká přecitlivělost a emotivnost? Nebo nízké sebevědomí? Nebo neschoponost vymezit si hranice svého JÁ?
Být tebou, všechno si hezky pojmenuju. Klidně si to můžeš napsat na papír. Tím si vědomě utřídíš to, co vlastně chceš nebo potřebuješ řešit.

S tím šperkem na břiše...zkus si pořídit nějaký kamínek - citrín - a přikládat si ho na břicho před spaním. Nebo přikládat ruce.

Někdy slovy nejde vyjádřit to, co cítíme. Doporučovala bych ti vzít pastelky, ztišit se, ponořit se chvíli do sebe a potom intuitivně sáhnout po barvičce a začít kreslit. Vykresli všechno, co cítíš. Všechno, co jsi už dokázala a co všechno ještě chceš dokázat. Nakresli tam své sebevědomí, svojí sílu a odvahu. Nakresli tam své JÁ.
Na tom obrázku by měla převládat žlutá barva. Ale nebraň se ani ostatním barvičkám. Maluj intuitivně. Neboj se toho. Ten obrázek není o tom, zda se bude někomu líbit a nebo nebude. Jestli umíš a nebo neumíš malovat.
Je určen jen pro tebe, pomůže ti odkrýt další témata, kterýma by bylo vhodné se zabývat.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Dzarmi
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 30.3. 2006
Příspěvky: 1007

PříspěvekZaslal: so únor 18, 2012 5:59 pm    Předmět: Citovat

Ahoj Eviku,
moc krásný komentář. Uvolnění malováním je velmi podpůrný proces pro léčbu a změny.

Zamyslela bych se více nad barvami a jejich vlivem na čakry. Žlutá je barva, která třetí čakru a její témata aktivuje, probouzí. Svým způsobem i harmonizuje, dá se říci.
Je opravdu těžké si představit něco konkrétnějšího pod tím, když někdo řekne příliš otevřený solar plexus. To se tématicky projevuje individuálně.
Pokud je ale příliš otevřený tedy, to znamená příliš aktivní - stahuje mnoho energie, tak aktivace žlutou by nemuselo být nutně žádoucí. Spíše bych si procítila, která barva by působila jako zklidňující a vyrovnávací prvek.
Intuitivní kresba a barvy zvolené člověkem pak řeknou více k tomu, o jaká témata se jedná a jaké emoce, stavy jsou prožívány či potlačeny.

Džarmí
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Beata
Lepší než nováček
Lepší než nováček


Registrace: 14.1. 2005
Příspěvky: 9

PříspěvekZaslal: so únor 18, 2012 7:57 pm    Předmět: Citovat

Kód:
Je to velká přecitlivělost a emotivnost? Nebo nízké sebevědomí? Nebo neschoponost vymezit si hranice svého JÁ?


Je to tak trochu od každého něco, hlavně pak problém vymezit si hranice vůči spolupracovnicím na pracovišti.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Evik
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 24.10. 2007
Příspěvky: 1845

PříspěvekZaslal: ne únor 19, 2012 2:30 pm    Předmět: Re: Jak chránit příliš otevřený solar-plexus Citovat

Beata napsal:
Dobrý večer, delší dobu se zabývám otázkou, jak chránit příliš otevřený solar-plexus.


Domnívám se, že je to právě naopak.
Doporučuji harmonizaci jak popisuje Džarmí, protože pokud je blok v první a ve druhé čakře, nemůže být optimálně otevřená ani ta třetí. Vše souvisí se vším...se sebeláskou, komunikací....takže není to jenom o solaru, ale o harmonizaci jako celku.
Rolling Eyes
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
arikiran
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 13.7. 2011
Příspěvky: 515

PříspěvekZaslal: ne únor 19, 2012 5:57 pm    Předmět: Citovat

čím mín Síly,tím víc jí je třeba vynakládat na ochranu
čím víc Síly,tím mín mám problémů s okolím...i se sebou
@
.................
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Evik
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 24.10. 2007
Příspěvky: 1845

PříspěvekZaslal: ne únor 19, 2012 11:18 pm    Předmět: Citovat

Dzarmi napsal:

Intuitivní kresba a barvy zvolené člověkem pak řeknou více k tomu, o jaká témata se jedná a jaké emoce, stavy jsou prožívány či potlačeny.

Džarmí

Ahojky Džarmí Very Happy

i když barevná kresba čakry má spíš vypovídající hodnotu (o emocích, pocitech ), tak stejně dochází k určité harmonizaci, tj, optimálnímu otvírání čakry. O to je pak zajímavější nakreslit tu samou čakru třeba za měsíc, udělat rekapitulaci a zjistit, zda u toho člověka došlo k nějakému posunu.

Barev bych se vůbec nebála. Intuice sama řekne, jakou barvičku použít. Navíc kresba není jen o barvách, ale i o symbolech. Takže ten člověk si tam může vykreslit svůj strach, netrpělivost, vztek, smutek...

No a pak co dál? Může ten obrázek spálit, zničit a tím zničit i ty své trable a nebo naopak hezky si obrázek vystavit, civět na něj, utápět se v emocích a hezky si v tom rochnit jako prasátko, litovat se ...a pak najednou to udělá CVAK a něco mu docvakne a najednou je také po problému. Chce to jen zkoušet a zkoušet a najít to, co dotyčnému nejlíp sedí, protože univerzální rada není. Je jenom doporučení a nikde není psáno, že to, co pomohlo jednomu - pomůže i druhému.

Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Evik
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 24.10. 2007
Příspěvky: 1845

PříspěvekZaslal: po únor 20, 2012 7:11 am    Předmět: Re: Jak chránit příliš otevřený solar-plexus Citovat

Beata napsal:
Dobrý večer, delší dobu se zabývám otázkou, jak chránit příliš otevřený solar-plexus.
Mám potřebu vzít nějaký větší šperk, dát si ho pod oblečení a nosit ho na břiše.
Nebo nějaké fyzické cvičení?


Tady jsou nějaké cviky

http://tredoxe.blog.cz/1103/cviky-na-cakry-1-4-cakra

Na harmonizaci je také výborné po ránu cvičit 5 tibeťanů. Nezabere moc času a splní účel.

Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Evik
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 24.10. 2007
Příspěvky: 1845

PříspěvekZaslal: ne březen 04, 2012 7:41 pm    Předmět: Citovat

Koukám, že sem sama píšu a taky si sama odpovídám Laughing Moc se mi líbilo, co napsal Psychedelik ve vlákně ,,láska a zrození".

Psychedelik napsal:
Citace:
Čakry nejsou nějaké abstraktní tajemno, ale to co prožíváme.


Ano, každý jsme jiný a každý si svá témata prožíváme po svém. A protože tady byla na programu třetí čakra, dávám sem ukázku harmonizace mé třetí čakry, kterou jsem dělala 1. března automatickou kresbou. Když jsem si s odstupem několika hodin dělala pro sebe interpretaci toho obrázku, přesně jsem viděla příběh. Viděla jsem co tam je, proč to tam je. proč to není jinak a hlavně co mi to říká a co s tím mám případně dělat.
Ale už i tím, že si o tématech čaker s někým povídáme, probíhá jejich harmonizace...někdy to je jednodušší, než se zdá. Jen si každý musí najít ten svůj způsob, který mu vyhovuje. (Nechtěla jsem pokračovat o čakrách ve vláknu láska a zrození).
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Psychedelic
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 11.6. 2005
Příspěvky: 745

PříspěvekZaslal: ne březen 04, 2012 9:45 pm    Předmět: Citovat

Evík:
Krása, to chci taky umět Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Evik
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 24.10. 2007
Příspěvky: 1845

PříspěvekZaslal: ne březen 04, 2012 10:11 pm    Předmět: Citovat

Ne, je to čmáranice, ale splňuje svůj účel Very Happy .
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Pro zdraví Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Přejít na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001-2003 phpBB Group
phpBB port v2.0.7 based on Tom Nitzschner's phpbb2.0.6 upgraded to phpBB 2.0.7 standalone was developed and tested by:
ChatServ, mikem,
and Paul Laudanski (aka Zhen-Xjell).

Version 2.0.7 by Nuke Cops © 2004 http://www.nukecops.com




Web pohání Copyright © Redakční systém UNITED-NUKE. Všechna práva vyhrazena.
Čas potřebný ke zpracování stránky: 0.14 sekund