Fórum - Zobrazit téma - Jak se zbavit strachu ? - Reikiwebík

Vítej človíčku na Reikiwebík!
  Vítej   Anonyme

     Menu
· Domů
· akce
· Akce_Reiki
· Archív článků
· Diskuzní fórum
· Hledání
· Ke stažení
· Témata článků
· Top 10
· Kalendář akcí

· Reiki Seznam
· Reiki kluby
· Kalendář Reiki kurzů


· ReikiWeb - starý 1
· ReikiWeb - starý 2

     Návštěvnost

Statistiky pro Reikiwebík


Diskuzní fórum

Reikiwebík :: Zobrazit téma - Jak se zbavit strachu ?
 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   Osobní nastaveníOsobní nastavení   PřihlášeníPřihlášení 

Jak se zbavit strachu ?

 
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Prosby o pomoc
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Beppe
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 12.8. 2009
Příspěvky: 860

PříspěvekZaslal: st únor 03, 2010 9:43 am    Předmět: Jak se zbavit strachu ? Citovat

Chci se zeptat jestli někdo víte o nějáké metodě, kterou se lze efektivně zbavit fóbií, zbavit se toho, aby člověka strach ovládal ? Tj. zastavit ten proces, který člověka nutí k různým opatřením, vyhýbáním se různým situacím apod. prostě aby se ten strach a následné další negativná emoce "nerozběhly". Slyšel jsem něco o metodě RUŠ, že prý tato by na tohle mohla fungovat. Máte s touto popř. jinou metodou nějáké zkušenosti ? Díky.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Lightworker
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 21.8. 2003
Příspěvky: 948

PříspěvekZaslal: st únor 03, 2010 11:04 am    Předmět: Citovat

Ano mám s metodou RUŠ zkušenosti, jednak jsem ji dělal a dělám a i ji vyučiju. Mohu o ni říct to, že při jejím používání víš, že tyto všechny věci, o kterých i ty píšeš a i další, na vědomé úrovni opravdu přijímáš a při tom cítíš, jak to odchází. Buď přes emoce nebo přes tělesné pocity. Na závěr, pokud řešíš nějakou osobu, děláš i úplné odpuštění, kdy při odpouštění opravdu vědomě víš, že odpouštíš. Což u žádné jiné metody není, nebo jsem ještě takovou metodu neobjevil Razz

Není to o tom, že si řekneš, jak se v různé ezoterické literatuře píše o odpuštění. Třeba že máš třikrát za sebou odpustit. Tak si řekneš: "Odpouštím ti, odpouštím ti, odpouštím ti." No a pak si dál třeba řekneš: "Tak už jsem tý svini odpustil, tak jsem zvědav, co to s ní udělá." Laughing Laughing Laughing

Ne tak to není, to není odpuštění. Ale odpuštěni pomocí metody RUŠ, je o tom, že opravdu na vědomé úrovni víš, že odpouštíš. Škoda, že se tato metoda neučí na základních školách nebo už ve školce, ubylo by mnoho bolesti tu na Zemi...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
clovek
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 10.2. 2009
Příspěvky: 373

PříspěvekZaslal: so únor 06, 2010 9:41 am    Předmět: Citovat

Další z možností je regresivní terapie.Během jednoho sezení je po fobii.
Někdy v minulosti,třeba v dětsví,nebo dříve něco vzniklo.Bojovat s fobii nejde.Tím se prohlubuje. Musíš přijmout a zparacovat první vjem a pak se vše srovná.Ale asi to umí i jiné metody.Třeba i dianetika.Šaman
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
samanka
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 24.10. 2002
Příspěvky: 3733

PříspěvekZaslal: so únor 06, 2010 10:10 am    Předmět: x Citovat

Myslím, že s fobiemi pracuje skoro každá metoda. Osobně bych na to šla nejspíš přes kinezku nebo regresi.
O metodě RUŠ tu pořád píše LW, ale zatím jsem nic neslyšela od někoho
jiného, jaké jsou jeho praktické zkušenosti.
Je tu někdo další?

šamanka
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Roso
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 17.9. 2007
Příspěvky: 758

PříspěvekZaslal: so únor 06, 2010 12:01 pm    Předmět: Citovat

Kdysi dávno jsem to vyzkoušel, když se mně nedařilo dostat do regrese, tak terapeut použil metodu RUŠ. Má zkušenost je pozitivní.

RoSo
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Narya
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 30.4. 2002
Příspěvky: 1286

PříspěvekZaslal: so únor 06, 2010 7:56 pm    Předmět: Citovat

Tranzová práce obecně. Zjistit o co jde, zjistit jak vypadá dobrý stav a místo "vyhýbání se" se naučit "přibližování se k tomu co bych chtěl" a využít k tomu veškeré podvědomé zdroje. Tj. ne klasická ale Ericksonovská hypnoza, která je mnohem šetrnější, ale zdá se že i účinější. Nejde ale říct bližší detaily protože ten postup se vždy šije na konkrétní příběh. Někdo má nepříjemné strachy po jednom velkém šoku, u jiného je to celkové nastavení života, u dalšího nějaká naučená reakce....

Takže víceméně práce pro psychoterapii, tohle je o komplexním přístupu, pak je jedno která metoda se použije.

Ps: Sama ruš má v sobě principy tranzové práce, přesunování pozornosti, komunikace s nevědomými obsahy mysli, programy. To že je to práce "při plném vědomí" to bych trochu z hlediska Ericksonova přístupu zpochybnila. tranz má mnoho podob. I stav strachu je stav tranzu...

V současné době zastávám názor že nejde o účinnost metody, ale o vhodné zvolení pro konkrétního člověka a učinek je měřen mírou změny. kterou ten dotyčný svými činy a svými rozhodnutími provede. Tj. nepřestaneš se bát dokud něco neuděláš s neuspokojivými oblastmi v životě, nebo se nezačneš učit reagovat i jinak a u té nové reakce udržet pozornost. Na co se soustředíme to žijeme...


Naposledy upravil Narya dne so únor 06, 2010 10:39 pm, celkově upraveno 1 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
toora
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 9.7. 2005
Příspěvky: 3774

PříspěvekZaslal: so únor 06, 2010 10:05 pm    Předmět: Pozornost otočena dovnitř. Citovat

Narya napsal:
...nebo se nezačneš učit reagovat i jinak a u té nové reakce udržet pozornost.


V prvé řadě by bylo dobré si uvědomit, že strach je emoce, tedy energie, jako každá jiná, a náboj destrukce jí dáváme jen tím, že se v tu chvíli „vezu“ na vlně svojí zaběhnuté reakce na určitý spouštěč. Problém je v tom, že setrvačnost našich zaběhlých reakcí je silnější než naše snaha a dobrá vůle reagovat nějak jinak. Confused

Co ovšem jde, je být si vědom, co se ve mně právě odehrává, i když si v tu chvíli jakoby ještě nemohu pomoct, a to naše dokonale „zaběhané“ se prosadí stejně jako dosud, asi jako ten větrák, co když stiskneme vypínač, stále se ještě nějakou dobu točí.

Jestliže si v tu chvíli dokážu „všimnout“ svého strachu a zároveň toho, jaká myšlenka, situace ve mne strach vyvolává, mohu od tohoto maličko poodstoupit a pozorovat to. Jestliže se toto jednání stane pravidelným, potom se těm nežádoucím reakcím chce stále méně a méně vystrkovat růžky.
Po nějakém čase se sami divíme, jak je možné, že tahle reakce se vůbec nedostavila, dokonce svým smradem ani nezavála povětřím. Shocked

Takže se s těmito emocemi ani nepereme, ani je neodmítáme, jen si na ně prostě pořádně posvítíme, když se, jako už tak dobře známé, zrovna dostaví. Je to stejně jako s nevítaným zcela nepřizpůsobivým hostem - sleduju ho, protože vím, že by nepozorován napáchal škodu, neobskakuju ho, ani ho nevyhazuju, ale jinak mne nechává v klidu. Časem ho to přestane úplně bavit, chodit do mého domu. Energie kterou bych v opačném případě vynakládala na „zbavení se“ strachu transformuje se tak v „rezervu“, kterou zcela jistě využiji jinde, a jiným, daleko příjemnějším, způsobem.

Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Narya
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 30.4. 2002
Příspěvky: 1286

PříspěvekZaslal: so únor 06, 2010 10:35 pm    Předmět: Citovat

Tohle je možná ta těžší, i když v konečném důsledku lepší (trvalejší, kvalitnější) cesta. Pointou toho co jsem na psala je víceméně princip: "Co nepoužíváš to zmizí, co používáš to posílíš". Vyšlapané cestičky v našem mozku, v našem prožívání.

Samozřejmě pokud máš vyšlapanou cestičku pozorovatele a měnitele cest podle zaměření své vůle (funkce prefrontálních laloků), pujde ti to jednodušeji. Přijde mi ale že to má málokdo. Takže obecnější postup je hra se zaměřením pozornosti a v určitých případech, se to ten člověk naučí sám... uvědomí si, že náš svět tvoří naše prožívání. Velmi těžké, lidi věří tomu co žijí, jsou v tranzu svého života a v drtivé většině případů opomíjejí zprávy od druhých, že to jde i jinak.

Víceméně mluvím o tom samém, o přesunu energie (pozornosti) jinam. I když budu pozorovatelem svého strachu, budu pořád pozorovat strach. Někdy je užiteřné vydat se cestou, budu si všímat jiných věcí, pracovat na spokojeném životě a při té práci se přirozene odhalí a zpracují překážky. Zaměření na cíl... ne na příčinu problému ... trochu odlišná (konstruktivistická) filozofie práce....
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
toora
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 9.7. 2005
Příspěvky: 3774

PříspěvekZaslal: so únor 06, 2010 11:24 pm    Předmět: Citovat

Narya napsal:
drtivé většině případů opomíjejí zprávy od druhých, že to jde i jinak.

Víceméně mluvím o tom samém, o přesunu energie (pozornosti) jinam. I když budu pozorovatelem svého strachu, budu pořád pozorovat strach.

Hra, jak píšeš, se obrácením pozornosti jinam, je jen dočasnou berličkou. Podobně, jako utěšení plačícího dítěte, kterému ukážu hračku, nebo sladký pamlsek, aby přestalo plakat.
Uvědomit si, že je vše dáno naším způsobem prožívání, nikoli objektivitou situace ale předpokládá něco víc. Důvod je celkem zřejmý, protože obrácení pozornosti jinam neskýtá možnost si na to svoje nelibé prožívání řádně posvítit. Není možné, abych ho uviděla v jiné perspektivě, protože ho takto de-facto odmítám.

Teprve vědomé pozorování tuto možnost přijmutí skýtá, a současně s tím, také možnost, jít až k „jádru pudla“, tj. za jakých okolností a proč vůbec tato reakce vzniká. Odhalit její příčinu.
Umění správného zaměření na cíl spočívá ve schopnosti nejdříve uvědomit si a současně bezvýhradně přijmout vše, co se právě děje.

Není zde tedy nic tzv. nežádoucího, protože to, co nás omezuje můžeme bezezbytku použít k vlastnímu růstu. Stává se to jakýmsi pomyslným stupínkem k vyššímu levelu, k pochopení a vnitřnímu klidu. Pokud nám tedy o něco takového vůbec jde, nikoli jen pojídání těšínských jablíček v podobě odvrácení hlavy od toho „ošklivého bubáka“, co se na nás v podobě našeho strachu, právě šklebí. Smile

V případě „pouze“ přesouvání pozornosti jsme pořád jen na povrchu a není šance, abychom pronikli do hlubších vrstev, kterými je naše jednání neustále ovlivňováno. Tedy se nám tyto podmíněné reakce spíše zastírají a uskladňují ještě hlouběji, než tomu bylo dosud, aby posléze vyplavaly napovrch, v situacích, kdy to budeme nejméně očekávat. Bez cvičení pozornosti nás to semele tak, že si v této vyhrocené chvíli na nějaký odklon pozornosti ani nevzdechneme, natož abychom ho byli schopni zrovna uplatnit. Proto, pokud chceme strach doopravdy transformovat, prohlubování bdělosti se (ve smyslu výše řečeného) obejít nedá.


Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Narya
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 30.4. 2002
Příspěvky: 1286

PříspěvekZaslal: ne únor 07, 2010 8:27 am    Předmět: Citovat

Vyjádřila jsem se nepřesně. To není jako že se butu tvářit jinak.Spíš prostě tomu člověku pomůžu k jinému vidění situace a pokud bude potřeba, samozřejmě, že se začne pracovat na věcech, co je potřeba změnit (to tvé posvícení si).

Jinak to přesunutí pozornosti je o ovlivnění hlubin "nevědomí". I stav klidného pozorování je změna úhlu zaměření pozornosti - vědomí na určité nevědomé procesy. Přesunutí pozornosti na cíle, nebo jakýmkoliv jiným užitečným způsobem bere bubákům vítr z plachet, oslabuje je, protože toho člověka učíš vidět věci jinak. Neříkáš mu ale na bubáky se nedívej, klidně dívej, ale buď zaměřený na to co skutečně potřebuješ udělat.

Strach není něco co v nás sedí, ale naučený způsob reakce na některé věci v našem psychickém světě. Sám strach je velmi dobrý nástroj, je-li chycený na dobré věci: náledí, divoký pes, bouřka. Chytne-li se na rodinné vztahy, pracovní oblast, fakt, že nemám 2 miliony ale jen jeden ... začíná se tak trochu utrhávat ze řetězů.

Mluvíme vlastně o tom samém, jen tvůj způsob tréninku je otázka spíš buď prevence nebo dlouhodobého výcviku s kterým naprosto souhlasím. Pro člověka, který je momentálně pohlcen strachem něco jako vyšší dívčí, s tímhle bych pracovala až v pozdějších fázích. Asi to vidím v úvodu jako snížení úzkosti, neochoty, vyhýbání se - za účelem (je to nástroj) zjištění, aktivování, prozkoumání toho, co ten člověk skutečně chce / potřebuje udělat. Je ale fakt, že někteří lidé se bojí prostě proto, že si na to zvykli a bubáci jsou jejich kámoši a bez nich ten svůj svět nechtějí, a v "reálném" životě takoví lidé vážně nemají (výraznější) potíže....a kdyby náhodou bubáci nebyli, udělají si je sami.

Doufám, že naše učená debata je někomu v něčem užitečnáSmile Mě alespoň v tom, že si rovnám myšlenky v konstruktivní diskuzi:)

Ps: nakonec stejně jde o to, jaký člověk před tebe předstoupí a jaký způsob bude muset být zvolen aby jemu sedl. A dám krk, že to bude směska z toho, o čem si tu povídáme. Nejde o to, zbavit, odblokovat, ale sklidnit, uvolnit a předat otěže nad sebou tomu člověku.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
clovek
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 10.2. 2009
Příspěvky: 373

PříspěvekZaslal: ne únor 07, 2010 10:17 am    Předmět: Citovat

Ahoj.Každá metoda,která pomůže pochopit fungování spouštěcího mechanizmu strachu a dokáže ho odstarnit nebo se ho naučit řídit( ten spouštěcí mechanizmus-pak je to zkušenost,kterou využívám po celý život), je dobrá metoda.Ta metoda,která se ho snaží jen potlačit,odstranit silou, návykem na něco jíné, ho vlastně jen potlačí aby v psychologie a psychiatrie.Bohužel. Každý má tu svou, kterou prosazuje. Já dávám přednost metody Budhy. Na vše si vzpomenout a zpracovat to. Metoda RUŠ je účinná stejně jako SRT,EFT ale mám obavy, aby nefungovala jako alergie. MUDr. Jonáš má homeopatikum,které dokáže vyléčit alergie. Je to jako matrice v tělě, na které se otiskuje alergen.Čím víc jsem s ním ve styku, tím častěji a hlouběji se tam otiskuje a tím více reaguji příště na alergen. A Jonáš tu matrici vymaže. Ale jsem citlivý na něco, tak to časem zase můžu do té matrice začít zaznamenávat. Já těmito metodami se vyčistím, zbavím strachů, fobií, ale nevím zbla, co bylo na začátku, nemám zpracovaný, neuvědomuji si, čeho se mám vyvarovat, mebo co mám už na počátku zpracovat. Je to jako jízda na kole, spadnu, mám strach z nového pádu. Někdo mne metodou RUŠ a dalšími zbaví toho strachu, a já začnu znovu jezdit jako začátečník.Bez pudu sebezáchovy a znovu spadnu a znovu se budu bát.Jen pomyšlení na tu nehodu se spotím a nebu schopen o ní přemýšlet. Vytěsním ji z podvědomí,přece jsem už 2x spadnul (ZÁMĚRNĚ PŘEHÁNÍM, ABYCH VYSTIHL PODSTATU PROBLÉMU) a zase musí přijít RUŠ a další. Nebo si na to vzpomenu, zjistím příčinu, třeba výmol,do kterého jsem vjel, a už budu vědět,čemu se mám vyhnout, a s malým strachem, který nazýváme respekt nebo pud sebezáchovy, na kolo nasednu a zase spadnu.Alke už budu znát metodu, jak strach zvládnout, jak se poučit a jezdit dál. Prominte to dlouhé vysvětlování. Je to staršně složité. Budha to shrnul asi do takového prohlášení. Poutník, který si chce odpočinout (rozuměj,myslí tím osvícení) musí si na vše rozpomenout, a né zapomenout. Dodávám já, že když zapomenu, tak i na strachy a fobie, ale to neznamená, že nejsou a mne pustí do království Božího. Tak to cítím já..obyčejný. .Člověk.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
toora
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 9.7. 2005
Příspěvky: 3774

PříspěvekZaslal: ne únor 07, 2010 10:20 am    Předmět: Citovat

Naryo,
rozumíme si a teď mi došlo, v čem je ten jakoby dvojí pohled. Smile
Koukáme sice na stejné, ale každá odjinud.

Pokud se na mne někdo obrátí, vždy záleží na tom, kdo to je, a samozřejmě se ta eventuální spolupráce řídí jeho potřebami a současně, a především, jeho možnostmi.
Ze stejného důvodu jsem tady v minulosti párkrát psala, že metody, které nás vedou do hlubin našeho podvědomí (abychom mohli v bezpečí terapeutovy „náruče“ prožít traumata léta skladovaná v nevědomí) jsou velmi dobrým pomocníkem v tom našem prvním „úklidu“.
Např. Cestu (B.Bays) ráda projdu tam, kde je to vhodné.

V případě přesouvání pozornosti bych viděla podstatný rozdíl v tom, co tomuto předchází.
Jiné je, jestliže si „jen“ odskočím k něčemu libějšímu, voňavějšímu, nebo se přestanu něčím zabývat, když už jsem poznala a pochopila, co tahle emoce je, co jí předchází, kde vzniká a proč. Tohle ovšem předpokládá už poněkud hlubší zájem, tedy spíše člověka tzv. „hledajícího“.
Rozdíl je tedy mezi tím, kdo hledá pomoc ve smyslu psychiatrickém a mezi tím, kdo chce víc, tj. jít cestou sebepoznávání.

Když se dostaneme ke kořenu naších emocí, zjistíme, že tenhle rudimentální strach je vlastně vespod, pod veškerými našemi tzv. negativními reakcemi, a tohle sám v sobě důkladně, do hloubky prozkoumat, považuju za jeden z nezbytných předpokladů k tomu nalezení konečnému.

Nicméně trénovat i ono odklánění pozornosti po člověku vyžaduje, aby si včas všimnul, co se ve něm odehrává a neskočil po bamilionté na špek myšlence, která jeho jistou reakci spouští. A tahle pozornost jistě pracuje žádoucím způsobem....
Pokud tomu tak je, potom časem může dojít k tomu, že „vědomí“ pronikne ještě dál – tj. z nám nepohodlných situací, do celého našeho bdělého dne.
Bez práce se to jistě neobejde, ale nakonec...je to dost dobrý důvod toho, proč tady vůbec jsme, tj. pro přechod od nevědomí k vědomí.

pozn.
Naryo, znáš knihu Kvantové vědomí od Wolynského? Pokud ne, tak by se Ti myslím mohla docela líbit: http://www.paprsky1.de/nase_knihy/KVANTOVE_VIDOMI_-_Wolinsky/kvantove_vidomi_-_wolinsky.html

Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
sirjohn
Nováček
Nováček


Registrace: 28.2. 2012
Příspěvky: 1

PříspěvekZaslal: út únor 28, 2012 2:47 pm    Předmět: metoda ruš Citovat

Ahoj,
s metodou ruš mám dobré zkušenosti.
Od r.2005, kdy přicházela na svět jsem s ní v kontaktu. Jsem i absolvovaný terapeut,byl jsem na kurzech několikrát. Teď ti mohu říct,že metoda ruš je na velmi vysoké úrovni - RYCHLÁ a opravdu účinná..doporučuji jet na kurz Smile ( www.karelnejedly.cz , www.metodarus.cz )

Je pravdou, že někteří co byli třeba jen na terapii,nikoliv na kurzu, provozují tuto metodu. Z doslechu vím o terapiích,které nedopadají dobře.
Prosím vždy si řekněte o ukázání certifikátu, který je vydaný Karlem Nejedlým. Také doporučuji, aby nebyl certifikát starší než rok nebo aby měl dotyčný více certifikátů. (v posledním roce velmi pokročila,zjednodušila se a zlepšila s ohledem ke klientovi-opravdu skvěle Smile )

Dále také někteří podle doslechu,používají metodu ruš jen jako doplněk-z mého pohledu jsou např. konstelace, které jsou zlepšené o Metodu Ruš, velmi dobré. Avšak chtít jít na terapii metodou ruš, kde je pouze jako doplněk,výrazně nedoporučuji. Je to zbytečně zdlouhavé.
Také terapeuti, kteří by si např. "nevěděli rady" a najednou vám chtěli dát třeba reiki,nebo řekli, že zvolí účinnější metodu...prosím vás, to nejsou terapeuti, protože není něco jako účinnější metoda..to si jen váš terapeut(který třeba nemá certifikát jak jsem psal) jen neví rady.

Toto není u metody ruš možné, příčinu máte v sobě. Je možné, že je to někdy na hodinu nebo 5minut,ale jde to. A ve výsledku cítíte, VY CÍTÍTE úlevu,totální zlepšení tak, že to je vlastně už pryč Smile. To je cíl..aby jste se VY cítili dobře.Výsledek je okamžitý.
Je to vlastně kontrola terapeuta, jak to vidíte teď a hlavně,jak se cítíte.
Není to žádné šarlatánství, kde se v záchranu doufá nebo čeká Smile

Připojil bych i dotaz k 1.reakci,kde se píše,že dotyčná/ý je i lektorem...podotýkám, že lektor je zatím jen jeden a to Karel Nejedlý, tedy můžete od kohokoliv jiného zatím čekat jen přednášku vlastních zkušeností (i když mohou být na velmi vysoké úrovni, avšak na výuku terapeuta zatím jen ke Karlu Nejedlému na výše uvedených stránkách)

Hodně zdaru přátelé Smile
Krásný den Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Prosby o pomoc Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Přejít na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001-2003 phpBB Group
phpBB port v2.0.7 based on Tom Nitzschner's phpbb2.0.6 upgraded to phpBB 2.0.7 standalone was developed and tested by:
ChatServ, mikem,
and Paul Laudanski (aka Zhen-Xjell).

Version 2.0.7 by Nuke Cops © 2004 http://www.nukecops.com




Web pohání Copyright © Redakční systém UNITED-NUKE. Všechna práva vyhrazena.
Čas potřebný ke zpracování stránky: 0.13 sekund