Fórum - Zobrazit téma - DISKUSE K ODKAZŮM - Reikiwebík

Vítej človíčku na Reikiwebík!
  Vítej   Anonyme

     Menu
· Domů
· akce
· Akce_Reiki
· Archív článků
· Diskuzní fórum
· Hledání
· Ke stažení
· Témata článků
· Top 10
· Kalendář akcí

· Reiki Seznam
· Reiki kluby
· Kalendář Reiki kurzů


· ReikiWeb - starý 1
· ReikiWeb - starý 2

     Návštěvnost

Statistiky pro Reikiwebík


Diskuzní fórum

Reikiwebík :: Zobrazit téma - DISKUSE K ODKAZŮM
 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   Osobní nastaveníOsobní nastavení   PřihlášeníPřihlášení 

DISKUSE K ODKAZŮM

 
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Duchovno všeobecně
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
toora
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 9.7. 2005
Příspěvky: 3774

PříspěvekZaslal: po listopad 21, 2011 4:16 pm    Předmět: DISKUSE K ODKAZŮM Citovat

Diskuse k odkazu:
http://www.youtube.com/results?search_query=Iva+Adamcov%C3%A1&oq=Iva+Adamcov%C3%A1&aq=f&aqi=&aql=&gs_sm=s&gs_upl=6969l6969l0l7766l1l1l0l0l0l0l187l187l0.1l1l0

Aika napsal:
Osobně se přiznám, že mi tam velmi nesedlo, když paní Iva říkala - já vás tam teď dostanu, já už vás léčím, já vás dostanu nad šestou čakru, já z vás tady učiním polobohy...(tedy to poslední si nejsem stopro jista, o polobozích tam mluvila, že lidé s otevřeným třetím okem jsou vlastně polobozi...tak abych jí nekřivdila... )

Někde jinde Iva říká něco ve smylu "nic z toho nedělám já" (tedy jakási omezená osoba), tedy dobře ví, co je ve skutečnosti tohle "jáčko" zač. Tedy by se dalo říct, že to, co vidíte, je vlastně jen takový "překladač" a "nástroj".

Jasně, když někomu nasloucháme, občas je potřeba se přes určité věci přenést s tím, že možná jen nerozumím všemu, co ten dotyčný říká, a tedy i přes podání, které zrovna v tu chvíli mému sluchu moc nelahodí.

Ty jsi mi Aiko vlastně poukázala na jednu takovou věc...
Vezmi si fakt, se kterým mnoho z nás souzní s tím, že ve skutečnosti jsme bytosti neomezené svým tělem, tedy více-méně všemocné. Je to tak?
No, a pak, když nám to někdo podá v obalu do slova „polobůh“, tak to v té naší částečné oddělenosti od celku, dualitě (vidění ve smylu „já“ a „Bůh“) třeba nějak nedokážeme úplně a hned přijmout. Asi víš, co tím mám na mysli.


No, a když se ocitneme v blízkosti člověka, který napomáhá k rozptýlení naší nevědomosti, a sami jsme takovémuto poznání otevřeni (tomu rozptýlení uměle vytvořené clony mezi vlastním božstvím a nevědomostí o Ní), napomáhá nám potom tento člověk k tomu, se tím neomezeným stát, rozvzpomenout si, respektive se jako To neomezené rozpoznat. Alespoň v tu chvíli, ale ono tohle nahlédnutí samozřejmě působí i mimo tu momentální vzájemnou interakci s takovýmto člověkem, jen to nebývá tak zjevné.

Tak toliko asi k tomu "já" (něco dělám...atd.) a k tomu našemu božství, kterým ve skutečnosti všichni jsme.


Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Aika
Excelentní uživatel
Excelentní uživatel


Registrace: 17.2. 2005
Příspěvky: 176

PříspěvekZaslal: po listopad 21, 2011 5:48 pm    Předmět: :) Citovat

myslím, že je to jasné, Katko... Smile
Já jen - že se často zlobíme, když se tak někdo nazývá a pak tam používá to "jáství"... to své jáství... a dokáže říct - já otevírám, já konám... zlobil mě na tom jeden fakt - představa, že k někomu přijdu na seminář a on udělá čáry máry fuk - a já jsem v jiné dimenzi - zase v té oné 5D.... mně osobně by asi více sedělo rčení typu: budete-li chtít, můžete se naladit... nebo otevírám své spojení s Bohem - nalaďte se na podobnou frekvenci - cosi takového...a teď už docela i chápu lidi, kteří si prostě nechtějí nechat třeba pomoct, protože oni cítí, že se k tomu nějak musí dopracovat, že jejich vůlí se tam dostanou....
Tento případ s paní Ivou mě zamrazil ještě v jedné věci: potkala jsem pár dívčin, které se nechaly zasvětit do Shambally a pak vykládaly, že ony, když vidí někoho s negativní energií - tak šup, a hned ho "přeorientují" na tu pozitivní... a tak.... takové mi to přijde ovládací.... mám pořád panující představu, že to, co vidím a cítím tak se mě dotkne - a pak chci totéž - nebo se mě to nedotkne - a nepřijmu to.... Taková spíš asi praxí zažitá - ovládání.... nevím jestli je to srozumitelné....
Možná by si pak stačilo uvědomit to božství v sobě a přijmout fakt, že když to božství přijmeme - léčíme každý sebe i celek už jenom tím, že tím jsme.....kdo chce, nasaje, kdo nechce, nenasaje - a obé je správně... asi tak ... to vnímám teď.. Smile
no... užitečné se takhle rozpovídat.. Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail Yahoo Messenger
toora
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 9.7. 2005
Příspěvky: 3774

PříspěvekZaslal: po listopad 21, 2011 7:05 pm    Předmět: Re: :) Citovat

Jasně Aiko.
Ono úplně všude platí, že když dva dělají totéž, není to totéž.
A s tím, že si každý z čehokoli vezme jen to, co může a unese, tak tomu taky tak je.
Když se daří, tak se tím neustále tříbí, i ona tolik potřebná, naše schopnost rozlišovací.
Mimo jiné, tak i právě to, jak se přes nějaké ty svoje případné pocity dokážeme přenést tak, je taky dána určitou hloubkou pochopení.
Pokud toto dokážeme, nemůže nám potom uniknout podstata sdělení, tedy skutečný obsah toho, co se nám kdo zrovna snaží povědět.


Aika napsal:
Možná by si pak stačilo uvědomit to božství v sobě a přijmout fakt, že když to božství přijmeme - léčíme každý sebe i celek už jenom tím, že tím jsme....

No jo...jak by to bylo jednoduchý, žejo. Wink Smile
Ale jak víme, je to proces, že nelze jen „udělat“ a dále nedělat, protože je to proces. Teda alespoň do určité doby, pak už je to zase trochu jiná „pohádka“. Wink
A ve které jeho fázi toho procesu jsme, můžeme měřit lakmusovým papírkem našeho napnelismu v jistých, opakujících se situacích.


Jsem ráda, že se tady reakce od Vás objevily, a že si v tom Ivině povídání každý z Vás něco našel.

Hezký pohodový večer přeju.
Katka

Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
toora
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 9.7. 2005
Příspěvky: 3774

PříspěvekZaslal: út listopad 22, 2011 2:43 pm    Předmět: Pokračování z vlákna "Zbavení se karmy" Citovat

Zbultran napsal:
A ejhle, už musím s paní Ivou A. nesouhlasit. Jak tam popisuje působení léčitele - bílého mága, že děla pacientovi vlastně medvědí službu.

Ahojky.
Tady je asi potřeba zkouknout všechna videa, protože jak to Iva myslela vyplývá z konceptu. Celé "jádro pudla" jsou v tomto naše neuvědomované motivace, tedy větší, či menší účast ega na léčení a jeho výsledku. V jednom případě je to páchání zla, v tom druhém je to páchání dobra. Wink
Shodou okolnosí jsem Zbyňku poslouchala svoji kamarádku, která na přednášce byla, a moje první reakce byla stejná jako ta Tvoje. Smile
Až když jsem si ty záznamy pustila, mohla jsem uslyšet, jak to Iva myslí, moje zkušenost je v tomto naprosto stejná jako ta Ivina.

Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Duchovno všeobecně Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Přejít na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001-2003 phpBB Group
phpBB port v2.0.7 based on Tom Nitzschner's phpbb2.0.6 upgraded to phpBB 2.0.7 standalone was developed and tested by:
ChatServ, mikem,
and Paul Laudanski (aka Zhen-Xjell).

Version 2.0.7 by Nuke Cops © 2004 http://www.nukecops.com




Web pohání Copyright © Redakční systém UNITED-NUKE. Všechna práva vyhrazena.
Čas potřebný ke zpracování stránky: 0.16 sekund