Fórum - Zobrazit téma - Nemoc a změněný stav vědomí - Reikiwebík

Vítej človíčku na Reikiwebík!
  Vítej   Anonyme

     Menu
· Domů
· akce
· Akce_Reiki
· Archív článků
· Diskuzní fórum
· Hledání
· Ke stažení
· Témata článků
· Top 10
· Kalendář akcí

· Reiki Seznam
· Reiki kluby
· Kalendář Reiki kurzů


· ReikiWeb - starý 1
· ReikiWeb - starý 2

     Návštěvnost

Statistiky pro Reikiwebík


Diskuzní fórum

Reikiwebík :: Zobrazit téma - Nemoc a změněný stav vědomí
 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   Osobní nastaveníOsobní nastavení   PřihlášeníPřihlášení 

Nemoc a změněný stav vědomí
Přejít na stránku Předchozí  1, 2
 
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Duchovno všeobecně
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
polgara1
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 19.6. 2007
Příspěvky: 312

PříspěvekZaslal: st říjen 14, 2009 2:27 pm    Předmět: Citovat

Evik napsal:
Šamanko, dík za zpětnou vazbu Laughing Laughing Laughing .
Nejlepší je, že mám energie opravdu na rozdávání a snad to je ještě zásobička z toho vašeho posílání. Tak raději nad tím už mudrovat nebudu . Akorát si říkám, že až budu na sestupu z tohoto vrcholu, tak to bude pěknej držkopád Laughing Laughing Laughing .


A proč si to Evi takhle blbě plánuješ držkopád?
Naco myslíš =tomu dodáváš energii = to zhmotňuješ?
Jak víš že to není tvá vlastní energie ?
Jak víš, že jsi neuvolnila to co bylo potřeba a tohle je výsledek tvého konání - cítit se dobře, mít energii, být mocná ( a ne bez-mocná )?

Joop-použiju Šamanka - a včil mudruj....
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Evik
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 24.10. 2007
Příspěvky: 1845

PříspěvekZaslal: st říjen 14, 2009 4:28 pm    Předmět: Citovat

polgara1 napsal:
Evik napsal:
Šamanko, dík za zpětnou vazbu Laughing Laughing Laughing .
Nejlepší je, že mám energie opravdu na rozdávání a snad to je ještě zásobička z toho vašeho posílání. Tak raději nad tím už mudrovat nebudu . Akorát si říkám, že až budu na sestupu z tohoto vrcholu, tak to bude pěknej držkopád Laughing Laughing Laughing .


A proč si to Evi takhle blbě plánuješ držkopád?
Naco myslíš =tomu dodáváš energii = to zhmotňuješ?
Jak víš že to není tvá vlastní energie ?
Jak víš, že jsi neuvolnila to co bylo potřeba a tohle je výsledek tvého konání - cítit se dobře, mít energii, být mocná ( a ne bez-mocná )?

Joop-použiju Šamanka - a včil mudruj....


Holky díky Very Happy . Ale nikdo nemůže být pořád na vrcholu. To prostě nejde. A taky by to byla pěkná nuda. Pravdou je, že můj sestup byl vždycky hooodně prudký.

Líbí se mi, co napsala Lendulka. Že to vlastně může být jenom mírný svah. To mě nenapadlo, protože u mě mírné svahy neexistovaly Very Happy . A máš Polgaro pravdu, uvolnila jsem jeden z největších bloků, jsem si toho vědomá. Na držkopád už myslet nebudu, ale sestup prostě přijít musí. A je dobře být na to připraven, vědět, že to tak být prostě musí...Pak nás to tolik nepřeválcuje.
Dobře, ještě o tom budu mudrovat Rolling Eyes .

Ahoj
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
fdh
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 25.4. 2008
Příspěvky: 312

PříspěvekZaslal: st říjen 14, 2009 9:05 pm    Předmět: Citovat

Evik napsal:
polgara1 napsal:
Evik napsal:
Šamanko, dík za zpětnou vazbu Laughing Laughing Laughing .
Nejlepší je, že mám energie opravdu na rozdávání a snad to je ještě zásobička z toho vašeho posílání. Tak raději nad tím už mudrovat nebudu . Akorát si říkám, že až budu na sestupu z tohoto vrcholu, tak to bude pěknej držkopád Laughing Laughing Laughing .


A proč si to Evi takhle blbě plánuješ držkopád?
Naco myslíš =tomu dodáváš energii = to zhmotňuješ?
Jak víš že to není tvá vlastní energie ?
Jak víš, že jsi neuvolnila to co bylo potřeba a tohle je výsledek tvého konání - cítit se dobře, mít energii, být mocná ( a ne bez-mocná )?

Joop-použiju Šamanka - a včil mudruj....


Holky díky Very Happy . Ale nikdo nemůže být pořád na vrcholu. To prostě nejde. A taky by to byla pěkná nuda. Pravdou je, že můj sestup byl vždycky hooodně prudký.

Líbí se mi, co napsala Lendulka. Že to vlastně může být jenom mírný svah. To mě nenapadlo, protože u mě mírné svahy neexistovaly Very Happy . A máš Polgaro pravdu, uvolnila jsem jeden z největších bloků, jsem si toho vědomá. Na držkopád už myslet nebudu, ale sestup prostě přijít musí. A je dobře být na to připraven, vědět, že to tak být prostě musí...Pak nás to tolik nepřeválcuje.
Dobře, ještě o tom budu mudrovat Rolling Eyes .

Ahoj


A napadlo tě Evíku, jak moc si každý tvoří svojí budoucnost na základě svých myšlenek a následných vibrací? Život není náhoda, život, který žiješ je výplodem tvých myšlenek. Každý si teď a tady tvoří svou vlastní budoucnost a pokud žije a plně si uvědomuje teď a tady, tak si ji tvoří vědomě a nebude se vymlouvat na to, co se mu někdy děje. Je až zoufalý, kolik lidí si stěžuje na všechno možný, kolik lidí svádí vinu na kohokoliv jiného jen ne sám na sebe. Je potřeba vzít zodpovědnost za svůj život do svých rukou, stejně jinde není, ale člověk pak nemá pocit, že si musí stežovat a svalovat vinu na jiné. Je zodpovědný sám za sebe a ví, že je to jeho minulost, jeho myšlenky, kterými si vytvořil nynější přítomnost....

z toho vyplývá, že je zbytečný tahat sebou pocit, že musíš trpět, že to musí být po každé drškopád, nemusí, jen máš možná tenhle prográmek nebo máš z nějakého důvodu máš pocit, že to takhle potřebuješ ostatním prezentovat... nevím... každopádně to souvisí s tím, co jsem ti psal...

duchovní cesta není nikdy lineární... Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Evik
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 24.10. 2007
Příspěvky: 1845

PříspěvekZaslal: st říjen 14, 2009 10:48 pm    Předmět: Citovat

fdh napsal:
Je až zoufalý, kolik lidí si stěžuje na všechno možný, kolik lidí svádí vinu na kohokoliv jiného jen ne sám na sebe. Je potřeba vzít zodpovědnost za svůj život do svých rukou, stejně jinde není, ale člověk pak nemá pocit, že si musí stežovat a svalovat vinu na jiné. Je zodpovědný sám za sebe a ví, že je to jeho minulost, jeho myšlenky, kterými si vytvořil nynější přítomnost....



Ahoj, řekla bych, že zodpovědnost mám. Vždycky hledám příčinu svých neuspěchů a proher u sebe.
Dnes se cítím skvěle. Zítra už dnešní den bude minulostí a to znamená, že v budoucnosti mě dnešní skvělý den nebude trápit.

Já samozřejmě jenom pasivně nečekám, co ke mě přijde. Ale snažím se každý den tu mojí pozitivní energii nějakým způsobem přiživit. Aby trvala co nejdéle.
A nejsou to žádné světobornosti, ale jenom maličkosti, ze kterých se ovšem umím radovat.

Zítra je u nás přednáška o TČM a já bych na ní moc a moc ráda šla. Bohužel v tu dobu už nemám vycházky. Ale udělala jsem pro to všechno, co jsem mohla a uměla. Poslal jsem si Reiki do jednání se sestrou a lékařem, jestli by mi mohli vycházku na ten jeden jediný den výjimečně upravit.
Všichni byli ochotní, sestra zavolala na sociálku, vyřídila to papírově, lékař souhlasil, podepsal a já jdu zítra na přednášku !!!
Je to maličkost, ale tohle mě stále motivuje a dělá tu pozitivní náladu. Ale musím tomu naproti. Nemůžu sedět jako husa na pekáči a čekat, co dobrého a nebo špatného mi Vesmír pošle. Je to vlastně i o překonávání překážek, které prostě potřebuju.

Připadám Ti Pavle jako trpitelka ? Jako že se obětovávám pro blaho lidstava ?

Máš pravdu, že ten prográmek, že pokaždé je to držkopád, v sobě mám. Je to z toho důvodu, že jinou zkušenost jsem zatím neudělala. Ale teď to cítím jinak.Mám naději opravdu jít jenom z toho svahu. Program prostě vygumuju.
Ale sestup čeká každého. To mi nikdo nevymluví. Myslím, že i lidé, kteří jsou o mnoho jinde než Ty a nebo já by o tom mohli vyprávět...

Ahojky a dík Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
blankas
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 27.9. 2002
Příspěvky: 652

PříspěvekZaslal: čt říjen 15, 2009 7:33 pm    Předmět: Citovat

Psychedelic napsal:
Není jen možností (nutností) se zastavit. Je i příležitostí vidět věci jinak.

Už jsem to tady tuším někde na starém RW psala:
Zhruba před deseti lety jsem v práci intenzivně duševně pracovala, na úkolu/ek.čísla Twisted Evil / který náhle "spadl z nebe" s šibeničním termínem. V zaměstnání chřipka kosila jednoho po druhém, já jsem také cítila, že se se mnou něco děje. Ovšem jak bych mohla nesplnit uložený úkol Twisted Evil takže jsem do práce šla a a od brzkého rána opravdu intenzivně pracovala. Nic jsem nejedla, jen pila/můj způsob reakce na to, "když na mě něco leze"/. Cítila jsem, že mi najednou vyskočila teplota, kupodivu mě hlava nebolela. Naopak se mi dobře pracovalo, byla jsem plně prací pohlcena, mozek reagoval úžasně "jasně".
Najednou něco ve mě "cvaklo". A dívala se na sebe seshora a slyšela jsem se, že něco říkám. Pár okamžiků jsem nevěděla, kdo to je, pak jsem si "uvědomila", že jsem to já, pak následoval neskutečný úděs z toho, že jsem něco jako robot?, na kterého se můžu dívat a slyšet ho co říká a přitom jsem jinde/nad ním/ a sleduju ho. Tím jak jsem se totálně vyděsila jsem "zapadla" zpět.
Naštěstí jsem už práci měla vlastně hotovou, takže jsem mohla jít domů-tehdejší šéf, který v tu chvíli na mě mluvil, se lekl, že jsem zbledla a
a zřejmě mé poslední věty nedávaly moc smysl, myslím, že by mě poslal v tu chvíli domů, i kdyby práce hotová nebyla Smile
Že to mělo na mě transformační vliv, netřeba dodávat Wink. Do té doby jsem se sice o různé záhadné i trochu esoterické věci zajímala, ale brala jsem to spíš jako rozptýlení mé mysli než že bych se snažila s tím na sobě nějak pracovat...
Takže tím, jak jsem samu sebe uviděla "jinak" to pro mě bylo rozhodující, že jsem začala OPRAVDU hledat uvnitř a ne pořád jenom VENKU.
Zima již přišla, tak až se příště skamarádím s bacily a půjdu s nima do postele, tak zkusím vnímat nemoc ještě jiným způsobem, než jak to dělávám, totiž že ji skoro celou prospím a nechávám si zdávat jeden bláznivý sen za druhým....
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
polgara1
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 19.6. 2007
Příspěvky: 312

PříspěvekZaslal: pá říjen 16, 2009 12:05 pm    Předmět: Citovat

Tohle mne k tomuto tématu zaujalo, je to na idnes:
http://ona.idnes.cz/lucie-bila-zamilovana-jsem-do-dzipu-a-muze-jsem-vymenila-za-kvetinace-1j0-/ona_ony.asp?c=A091006_154236_ona_ony_jup

Je to rozhovor Lucie Bílé a novináře - citace:
LB:Víte, kdy je mi nejlíp?

N:Na jevišti?

LB:Ne. Když mám horečku. Nesmějte se - tehdy je mi příjemně a hlava se zklidní. Když je na teploměru devětatřicet stupňů, cítím najednou krásné teplo a mysl mám čistou - takhle nějak si představuju klid stáří.

N: Jak se říká: její sexualita odumřela, a tak si mohla dovolit býti moudrá.

LB:Hm. Když to bereme takhle, tak doufám, že budu ještě hodně dlouho hloupá. Muži se mi naštěstí pořád dvoří - mám okolo sebe tolik mlsnejch kocourů, že si říkám: zaplaťpánbůh, ještě se za mnou otáčej... Ale na ten klid, který mi zatím dává jenom horečka, na ten se strašně těším.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Narya
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 30.4. 2002
Příspěvky: 1286

PříspěvekZaslal: po říjen 19, 2009 9:50 am    Předmět: Citovat

O co jde? Dost z vás se vyjádřilo o tom "vyčištění vědomí" při vysoké teplotě / horečce. To mi přijde hodně zajímavé...

Skoro jak kdyby moudrost našeho těla v tu chvíli plně převzala kontrolu a tu běžnou mysl prostě odstavila na vedlejší kolej. V tu chvíli a v tom stavu se tak akorát zmůžete na pasivní ležení a přijímání toho co se děje. Možná bychom měli "horečkový stav vědomí" více trénovat jako způsob duševní hygieny a skvělou zkušenost meditace prázdnoty:)

M.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Annaka
Excelentní uživatel
Excelentní uživatel


Registrace: 4.12. 2008
Příspěvky: 241

PříspěvekZaslal: po říjen 19, 2009 7:10 pm    Předmět: Citovat

Nadadlo me to same a neuvedomila jsem si, ze to uz Narya napsala, chtela jsem to vymazat,
ale nevymazu, protoze, no protoze jinak formulovane to taky treba muze nekoho zaujmout.
.
Kdyz jsme zdravi, Ego chrani vedomi pred rozsirenim k MOudrosti,
jestli to muzu takhle neforemne rict,
ale kdyz jsme nemocni, i Ego je oslabene..a tak se nemuze pred Bohem tolik branit.
Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Duchovno všeobecně Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Přejít na stránku Předchozí  1, 2
Strana 2 z 2

 
Přejít na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001-2003 phpBB Group
phpBB port v2.0.7 based on Tom Nitzschner's phpbb2.0.6 upgraded to phpBB 2.0.7 standalone was developed and tested by:
ChatServ, mikem,
and Paul Laudanski (aka Zhen-Xjell).

Version 2.0.7 by Nuke Cops © 2004 http://www.nukecops.com




Web pohání Copyright © Redakční systém UNITED-NUKE. Všechna práva vyhrazena.
Čas potřebný ke zpracování stránky: 0.15 sekund