Fórum - Zobrazit téma - Pelmel-Nejvyšší rada k výchově dítěte - Reikiwebík

Vítej človíčku na Reikiwebík!
  Vítej   Anonyme

     Menu
· Domů
· akce
· Akce_Reiki
· Archív článků
· Diskuzní fórum
· Hledání
· Ke stažení
· Témata článků
· Top 10
· Kalendář akcí

· Reiki Seznam
· Reiki kluby
· Kalendář Reiki kurzů


· ReikiWeb - starý 1
· ReikiWeb - starý 2

     Návštěvnost

Statistiky pro Reikiwebík


Diskuzní fórum

Reikiwebík :: Zobrazit téma - Pelmel-Nejvyšší rada k výchově dítěte
 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   Osobní nastaveníOsobní nastavení   PřihlášeníPřihlášení 

Pelmel-Nejvyšší rada k výchově dítěte
Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3
 
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Pelmel
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
toora
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 9.7. 2005
Příspěvky: 3774

PříspěvekZaslal: pá září 30, 2011 8:45 am    Předmět: Citovat

Zeto, mohli bychom nejdříve dokončit to, co jsme tady začali,
že by jsi mi odpověděl na moji položenou otázku?

Děkuji.

Smile

P.S.
Samozřejmě se pak budu ráda věnovat dotazu Tvému.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
zeto
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 3.5. 2002
Příspěvky: 1650

PříspěvekZaslal: pá září 30, 2011 9:26 am    Předmět: Citovat

toora napsal:
Mluvím tady Zeto o rozdílu mezi věcným vyjadřováním se k předmětu diskuse versus hodnocení osoby jako takové.


Pokud se na věc díváš pouze tímto pohledem tak potom ano, je to rozdíl.

Zároveň ale vnímám, že pokud je averze vůči někomu tak velká, pochybuji že má chuť komunikovat o čemkoliv s daným člověkem.

Další pohled může být takovýto:
Pokud by sis třeba dopisovala v této diskuzi s Breivikem (Oslo), tak bys oddělovala jeho věcné argumenty a jeho pohled na svět, versus to, že v reálném životě to je masový vrah?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
toora
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 9.7. 2005
Příspěvky: 3774

PříspěvekZaslal: pá září 30, 2011 11:05 am    Předmět: Citovat

zeto napsal:
Pokud se na věc díváš pouze tímto pohledem tak potom ano, je to rozdíl.

Ano je velmi podstatný rozdíl v tom, zda si myslím, že někdo píše blbiny, nebo když si myslím, že je blbej on. Vidím přímo propastný rozdíl, Zeto. Confused



zeto napsal:

Pokud by sis třeba dopisovala v této diskuzi s Breivikem (Oslo), tak bys oddělovala jeho věcné argumenty a jeho pohled na svět, versus to, že v reálném životě to je masový vrah?

Breivik si postupně vytvořil averzi a na základě toho, jak tuto svoji stupňovanou averzi nezvládl (sám sebe), potom také jednal. Neviděl důvod porozumět sám sobě a prohlédnout skutečný důvod své averze.
To, co se to stalo a proč se to stalo lze uvidět v souvislosti s tím, co se nyní děje na této planetě, kdy tyto tendence sílí. Lze to tedy vidět v širší souvislosti, nebo to prostě jen odsoudit. Možností máme opravdu vícero.


K Tvojí otázce.
Nemyslím, že „učím“, Zeto, a řeknu Ti proč. Nelze nikoho učit, ani já sama bych se nemohla učit, kdybych nerozpoznala, že někdo má v jisté oblasti víc odžito nežli mám v tu dobu já. Takže mám rodinu a přátele, se kterými si povídáme a vnímáme život a situace hodně podobným způsobem a taky si v tomto duchu spolu rozumíme a děkujeme si za to, že se navzájem máme. A jak to tak chodívá, mezi přáteli mám také ty, kteří mne přivedli k sobě rovnou, protože měli na poli sebepoznávání odpracováno mnohem víc, než já, a měla jsem tu čest seznámit se s nimi právě díky internetové diskusi. A někde odtud také pramení také moje motivace.

Krok za krokem jsem díky, někdy i dost bolestivé sebereflexi mohla přicházet na to, jak a co mi tropí moje nevědomí, prostě blbost, a občas taky převlečená do rádoby-duchovního hábitu. Poznávat díky čemu se to, co cítím někde v hloubi, neustále neguje nelibými pocity a reakcemi.
Když se rozkryje tohle „podpalubí“ může se ta energie začít měnit, do té doby je jen kdesi pod podlahou jako neviditelný zdroj zamoření našeho myšlení. Když tohle území stínů projdeš a neustále se k němu vracíš (svítíš si na něj), potom taky víš, jak se projevuje, a vidíš to pak i u druhého, protože v této oblasti jsou symptomy mnohem jasnější, a „nemoc“ tedy není třeba nikterak složitě diagnostikovat. Asi jako víš, že když např. nebrzdí kolo, potom je třeba hledat příčinu v jeho brzdovém soustrojí.
Je to poměrně jednoduchý princip, ale není jednoduché to sám u sebe uvidět, chtít tenhle mechanismus prokouknout, a už vůbec ne to sdělit, když někdo ani necítí, že ho bota tlačí, nebo ještě někdo hledá důvody někde jinde než sám v sobě. A vypadá to pak často všelijak, např. jako poučování a kdovícoještě. Sad
A poslední je asi to, na co se ptáš, tj. proč někomu vůbec říkat, že zrovna teď vidíš, v čem je ten „pes zakopaný“?
No toť Zeto otázka, ale dpověď je v tom výše napsaným již obsažena.

Faktem Zeto je, že nám k tomu ke všemu touhle dobou přituhuje, a touha prokouknut, jak se to s tou naší myslivnou má ve skutečnosti, nemusí být potom v jistých případech třeba zase až tak bolestný, jako když se to jednomu zjeví zničehošnic, tedy naráz.


Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
zeto
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 3.5. 2002
Příspěvky: 1650

PříspěvekZaslal: pá září 30, 2011 11:50 am    Předmět: Citovat

Citace:
Breivik si postupně vytvořil averzi a na základě toho, jak tuto svoji stupňovanou averzi nezvládl (sám sebe), potom také jednal. Neviděl důvod porozumět sám sobě a prohlédnout skutečný důvod své averze.
To, co se to stalo a proč se to stalo lze uvidět v souvislosti s tím, co se nyní děje na této planetě, kdy tyto tendence sílí. Lze to tedy vidět v širší souvislosti, nebo to prostě jen odsoudit. Možností máme opravdu vícero.


To mi ale neodpovídáš na otázku. Ty by ses s takovým člověkem bavila i třeba jen o fialkách?

K tomu co dál píšeš rozumím a chápu. Asi bych tě musel zažít i na živo abych pochopil úplně....... ale to co popisuješ jsem zažil a tedy chápu ve svých rovinách.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
toora
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 9.7. 2005
Příspěvky: 3774

PříspěvekZaslal: pá září 30, 2011 1:19 pm    Předmět: Citovat

...

Promiň Zeto, opravdu jsem tu Tvoji otázku nezodpověděla, tedy asi ne tak aby se to z toho, co jsem napsala dalo poznat. Takže, předem nevím, jak bych se bavila s masovým vrahem.
Vím, co cítím a jak to, co se tan stalo vnímám, a podle toho by se případný hovor odvíjel, jako nakonec úplně všechno. V podstatě to, o čem a jak se s kým bavím určuje ten druhý, nikoliv já.

Apropós...Zeto, víš co jsi kdy dělal ty sám v minulých vtěleních? Já to tedy nevím ani o sobě, a proto taky nikoho nesoudím, ani Breivika ne. Co mohu, tak se snažit pochopit proč k takovýmto činům vůbec dochází, cítit s těmi lidmi, s tím, čím si tam prošli, a s jejich blízkými, a někteří z nich se zachovali tak, že nebylo možno aby se to nedotklo srdce tohoto světa, a tohle je to, co tento svět potřebuje, neodsuzovat druhé, nesoutěžit, ale soucítit a spolupracovat.

Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
zeto
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 3.5. 2002
Příspěvky: 1650

PříspěvekZaslal: pá září 30, 2011 1:25 pm    Předmět: Citovat

Chci jen poukázat že člověk se sice může vyhnout posuzování, ale někdy je prostě nezbytné projevit určitou asertivitu, aby si protějšek uvědomil, že ne vše co dělá je nám příjemné.

Breivik je jen extrémní "příklad"toho, co se děje běžně na ne tak extrémní rovině.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
toora
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 9.7. 2005
Příspěvky: 3774

PříspěvekZaslal: pá září 30, 2011 4:28 pm    Předmět: Citovat

Souhlasím, Zeto, na toto téma se tady hovořilo vícekrát, naposledy si pamatuju na diskusi s tématem "nenechání si líbit" s Mirkem.

A tohle má mnoho vrstev. Rozhodující je, co se děje v nás, ať už se setkáme s čímkoli, co nám nesedí, nebo třeba máme odlišné názory, tj. jestli se ozýváme z naší osobní antipatie k jistému člověku, nebo protože nesouhlasíme s tím, co říká, či koná, avšak bez jakékoli averze vůči němu samotnému.
Tohle jsou velmi rozlišné roviny, přímo celá patra. Idea Sad


Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
samanka
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 24.10. 2002
Příspěvky: 3733

PříspěvekZaslal: pá září 30, 2011 7:48 pm    Předmět: x Citovat

Embarassed Embarassed Embarassed Embarassed Embarassed Embarassed Embarassed Embarassed Embarassed

Tak tady bych vám všem ušetřila hromadu zbytečných písmenek.
Pořád se tu mele a mele a mele stejné téma pořád dokola - ostatní jsou ti zlí, kteří posuzují, hodnotí, poučují a co já vím co všechno. Chvíli si tady jdeme po krku, chvílemi si tady lichotíme či se chválíme. Ale žádná upřimnost, přátelé.

ONO TO TOTIŽ DĚLÁME VŠICHNI, JEDEN VEDLE DRUHÉHO. MOŽNÁ PROTO, ŽE JSME NORMÁLNÍ LIDÉ. TVRDIT A UKAZOVAT PRSTEM - TO DĚLAJÍ JEN ONI JE POŘÁDNÁ PORCE POKRYTECTVÍ
TOORO, AROHOJI, ZETÍKU, ARIKIRANE A VŮBEC SKORO VŠICHNI, KDO TU ŠERMUJÍ V DISKUZÍCH. LHÁT SI DO VLASTNÍ KAPSY JE SMUTNÉ.

šamanka

Embarassed Embarassed Embarassed Embarassed Embarassed Embarassed Embarassed Embarassed Embarassed
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
toora
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 9.7. 2005
Příspěvky: 3774

PříspěvekZaslal: pá září 30, 2011 8:07 pm    Předmět: Citovat

Hele Šamanko a ten o tom jak Když dva dělají totéž, není to totéž, ten znáš? Wink

Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
AROHOJ
Excelentní uživatel
Excelentní uživatel


Registrace: 1.2. 2011
Příspěvky: 191

PříspěvekZaslal: pá září 30, 2011 8:19 pm    Předmět: Citovat

NANASTÉ=mimo jiné Světlo lásky v nás

Jste ve vzájemných forech ujišťováni,jak jste dobří a správní ve svých poznatcích.
Ale ten základ se neshoduje s tím podstatným, to je posuzování s láskou svého duchovnáho srdce,že jsme chrám pravdy,pokud Světlo pravdy a lásky prožíváme.
To,že můžema být pospolu a mít otevřené srdce soucitem a láskou je tím nejpravdivějším poznatkem .

Požehnaní jsou ti,kdo znají jazyk bytí,co je naše využívání nadvědomí,vědomí , podvědomí a
ne-vědomí v komplexu
Ale naše vědomí nadvědomí a podvědomí bez otevřeného srdce Světlem lásky nepůsobí.
Při zaclonění Hvězdy je odsuzování, ,klam a nenávist
AROHOJ
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Aika
Excelentní uživatel
Excelentní uživatel


Registrace: 17.2. 2005
Příspěvky: 176

PříspěvekZaslal: čt říjen 27, 2011 1:05 pm    Předmět: Arohoji... Citovat

ten příběh s babičkou je moc krásný.... přemýšlím, jestli jsem to zažila nebo ne, ale je fakt, že jednou v práci o tom kolegyně mluvila - jak si vždycky sedne naproti děcku - ať ho kárá nebo chválí - tak, aby si viděli z oka do oka.... to je moc krásné... Smile

Snažím se to s kluky dělat taky tak, ale přiznám se, že často - jsou-li to věci pro mě nové, reaguji jak povidlový čert a vylétnu, protože mě to třeba rozhodí....

Napadla mě zajímavá myšlenka: - totiž tento příklad si vyzkoušet na sobě... prožít si to v obou variantách - jak mi bylo, když.. .a jaké by to bylo, kdyby se mi to stalo takto..... Smile jdu zkoušet, pak se ozvu, jak to dopadlo Smile)))

díky za sdílení! Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail Yahoo Messenger
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Pelmel Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3
Strana 3 z 3

 
Přejít na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001-2003 phpBB Group
phpBB port v2.0.7 based on Tom Nitzschner's phpbb2.0.6 upgraded to phpBB 2.0.7 standalone was developed and tested by:
ChatServ, mikem,
and Paul Laudanski (aka Zhen-Xjell).

Version 2.0.7 by Nuke Cops © 2004 http://www.nukecops.com




Web pohání Copyright © Redakční systém UNITED-NUKE. Všechna práva vyhrazena.
Čas potřebný ke zpracování stránky: 0.12 sekund