Fórum - Zobrazit téma - Vize a projekty pod vlivem ezoteriky - Reikiwebík

Vítej človíčku na Reikiwebík!
  Vítej   Anonyme

     Menu
· Domů
· akce
· Akce_Reiki
· Archív článků
· Diskuzní fórum
· Hledání
· Ke stažení
· Témata článků
· Top 10
· Kalendář akcí

· Reiki Seznam
· Reiki kluby
· Kalendář Reiki kurzů


· ReikiWeb - starý 1
· ReikiWeb - starý 2

     Návštěvnost

Statistiky pro Reikiwebík


Diskuzní fórum

Reikiwebík :: Zobrazit téma - Vize a projekty pod vlivem ezoteriky
 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   Osobní nastaveníOsobní nastavení   PřihlášeníPřihlášení 

Vize a projekty pod vlivem ezoteriky

 
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Pelmel
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
samanka
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 24.10. 2002
Příspěvky: 3733

PříspěvekZaslal: pá září 16, 2011 10:53 am    Předmět: Vize a projekty pod vlivem ezoteriky Citovat

Vážení přátelé,
máte někteří zkušenosti s projekty, které byly spíše vizemi, do kterých jste se pustili pod vlivem ezoterické literatury, směrů pozitivního myšlení apod.? Jak to dopadlo? Vydrželi jste první nezdary nebo jste si vzali jen poučení a zabalili jste to? Pomohlo vám v tom vytrvat filmy či literatura typu Tajemství nebo Pokojný bojovník?
Díky za poučné příspěvky

šamanka
Cool
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
samanka
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 24.10. 2002
Příspěvky: 3733

PříspěvekZaslal: ne září 18, 2011 9:35 am    Předmět: x Citovat

Hmmmm koukám, že jsem tu za jedinného šílence.

Tak sem dám alespoň ten svůj příběh, který se mi přihodil hned po 89.
Tenkrát sem přišla literatura od paní Hayové, různé pozitivní myšlení, jak se stál milionářem (což byla sice kniha s hrůzostrašným názvem, ale byly tam stejné principy jako jinde, kde se to názývá záměr, přání zaslané
do vesmíru atd.)

Takže jsem usoudila, že když budu mít to přání či záměr v kombinaci
s pozitivním myšlením, tak se můžu vrhnout do podnikání a mám vyhráno.
Pořídila jsem si obchůdek a šla s minimem peněz na věc.
Pochopitelně jsem čekala, jak to hezky půjde a já za víc peněz budu obchůdek rozvíjet. Pozitivní myšlení, hlava plná představ a vizí, bohužel ta realita a praxe byla úplně jiná. Afirmace jsem si nacházela báječné, přesto ten výsledek byl pořád jaksi "ušmudlaný". Moře času a dřiny bez růstu a rozvoje. Nechápala jsem proč?
Pochopitelně jsem v té době neměla možnost tohle všechno konzultovat
s lidma, se kterýma bych se radila dneska. A neměla spoustu informací
a zkušeností co dneska.
Nakonec jsem to zabalila a oddechla si v normálním zaměstnání.

V čem jsem nakonec odhalila chybu? Bylo jich víc, ale základní byla hodně velká a řekněme naivní představa o podnikání (napíšu si na listeček afirmaci a ono to nějak samo HNED zafunguje a taky mě vůbec nenapadlo, že NEMÁM OBCHODNÍ TALENT. Je to něco co mi není vlastní
a je mi nepříjemné když mi něco někdo vnucuje (příliš nabízí) a proto to já nerada dělám druhým. Což je samozřejmě v obchodě průšvih.
Lidi si se mnou sice velice rádi chodili povídat, jenže prodej vázl.
S překvapením jsem viděla stejné chyby i v pořadu pana Pohlreicha, kdy si pořídí hospodu lidi, kterým chybí i to pozitivní myšlení a vůbec nerozumí tomu co dělají, neumí vařit a nemají o chodu restaurace ani tušení. Ten poslední považoval za nejdůležitější z celé restaurace složitý počítačový program, který sice kuchařům a celému provozu komplikoval už tak složitou situaci, ale byl tak pěkný a zajímavý, tak hezky se do něj ťukalo a dělalo to tolik funkcí (tenhle vzor lze aplikovat na jakoukoliv podnikatelskou činnost - ono je tam něco tak zajímavého, co sice ten projekt nerozjede a nepomáhá dát myšlence fyzický rozměr, ale dotyčného to tak baví).

Byla to pro mě velká lekce a poznání, že jen vize nestačí, je nutno ji realizovat s dávkou zdravého selského rozumu. A být srozuměna s jednou záludností: můžu vyslat přání do vesmíru, ale to, kdy mi je vesmír splní už je jen a jen jeho rozhodnutí....

šamanka
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
arikiran
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 13.7. 2011
Příspěvky: 515

PříspěvekZaslal: ne září 18, 2011 1:21 pm    Předmět: Citovat

ahoj Šamanko
já sice nepodnikal,ale vize a přání mám a také jsem je chtěl podpořit esoterickými fígly
četl jsem mnoho knih-Hicksovy,Byrne,Hilla,Carnegyho a kupu dalších

návod byl jednoduchý-měj záměr.bud láskyplný a pozitivní a vesmír ti to dá...to je zákon přitažlivosti

pracoval jsem a desítky mých známých také-vesměs výsledek žádný

i na to měli autoři knih vysvětlení:nesplnilo se ti přání?Přál sis špatně,měl jsi strach,málo lásky...

a tak bum-prásk letěly Tajemství a Objednávky z vesmíru a další do kouta

život plynul normálně,sem tam se mi nějaké přání splnilo,sem tam ne,občas jsem si udělal přehled a bylo to tak 50-50

průnik udělaly knihy Vadima Zelanda-Ovlivňování reality,je jich asi deset a hlavní myšlenka spočívá v tom,že ANO,zákon přitažlivosti funguje,ale nepřitahuje ti,co chceš ty,ale co chce tvoje Duše!!!

a v tom to je,můžeš afirmovat mercedes od rána do večera,když duše chce dál jezdit na kole,mercedes nebude!

víceméně tedy hlavní činnost,kterou jsem se začal zabývat ,bylo: jak ukecat Duši,aby přivolala,co jsem chtěl

v Tibetu v lamaistickém výcviku adept studuje 20 let,aby se s Duší spojil,komunikoval s ní a svá přání tak dovedl ke splnění...a lama Govinda,v jehož knize jsem se to dočetl,dodává:po 20ti letech treninku se stane,že adept už nemá žádná přání,není nic,co by si chtěl splnit

a tak i já v poslední době začínám nahlížet,že to ,kam mě vede má Duše,je přes to,že se mi to zpočátku nezamlouvá,to optimální...

@
...................
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
rendyy
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 21.12. 2007
Příspěvky: 454

PříspěvekZaslal: ne září 18, 2011 2:58 pm    Předmět: Citovat

Můj postoj je takový, že místo dělání něčeho na základě ovlivnění něčím, např. esoterickou literaturou, je dobré počkat, až vize přijde opravdu zevnitř a tak sama požádá o své naplnění...

Třeba jestli chceš vědět, Šamanko, jak jsem nakonec získala převážnou část peněz do začátku svého projektu, tak to bylo tak, že nejdřív jsem se sice různě ptala, jako třeba tu na webíku...

Ale pak jsem měla sen, který mi říkal "zeptej se tam a tam, případně tolik peněz chtěj" a tak jsem se zeptala a bylo mi dáno...

Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
samanka
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 24.10. 2002
Příspěvky: 3733

PříspěvekZaslal: ne září 18, 2011 8:33 pm    Předmět: x Citovat

rendyy: tak to je fajn. Teď už bych ti přála jen dost trpělivosti a vytrvalosti ke splnění tvého snu.

šamanka
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
rendyy
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 21.12. 2007
Příspěvky: 454

PříspěvekZaslal: po září 19, 2011 7:02 am    Předmět: Citovat

Až na to, Šamanko, že já žádný vnější sen až zas tak nemám...

Cokoliv dělám navenek, vychází zevnitř a nikterak na tom nelpím. Mojí jedinou snahou je budovat vytrvale a každý den to vnitřní a jen se dívat, jak se to chce projevit ven, jestli se to chce vůbec nějak projevit a až pak pro to něco udělat, případně včas změnit směr, okolnosti...

Když už má člověk nějakou vizi k uskutečnění, tak je umění se naladit na to, aby to, co je děláno, nebylo ani tak z jeho síly, ale z té Jeho...

Za přání děkuji...

Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Krabas
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 23.3. 2004
Příspěvky: 1658

PříspěvekZaslal: po září 19, 2011 9:09 am    Předmět: Citovat

arikiran napsal:
ahoj Šamanko
já sice nepodnikal,ale vize a přání mám a také jsem je chtěl podpořit esoterickými fígly
četl jsem mnoho knih-Hicksovy,Byrne,Hilla,Carnegyho a kupu dalších

návod byl jednoduchý-měj záměr.bud láskyplný a pozitivní a vesmír ti to dá...to je zákon přitažlivosti

pracoval jsem a desítky mých známých také-vesměs výsledek žádný

i na to měli autoři knih vysvětlení:nesplnilo se ti přání?Přál sis špatně,měl jsi strach,málo lásky...

a tak bum-prásk letěly Tajemství a Objednávky z vesmíru a další do kouta

život plynul normálně,sem tam se mi nějaké přání splnilo,sem tam ne,občas jsem si udělal přehled a bylo to tak 50-50

průnik udělaly knihy Vadima Zelanda-Ovlivňování reality,je jich asi deset a hlavní myšlenka spočívá v tom,že ANO,zákon přitažlivosti funguje,ale nepřitahuje ti,co chceš ty,ale co chce tvoje Duše!!!

a v tom to je,můžeš afirmovat mercedes od rána do večera,když duše chce dál jezdit na kole,mercedes nebude!

víceméně tedy hlavní činnost,kterou jsem se začal zabývat ,bylo: jak ukecat Duši,aby přivolala,co jsem chtěl

v Tibetu v lamaistickém výcviku adept studuje 20 let,aby se s Duší spojil,komunikoval s ní a svá přání tak dovedl ke splnění...a lama Govinda,v jehož knize jsem se to dočetl,dodává:po 20ti letech treninku se stane,že adept už nemá žádná přání,není nic,co by si chtěl splnit

a tak i já v poslední době začínám nahlížet,že to ,kam mě vede má Duše,je přes to,že se mi to zpočátku nezamlouvá,to optimální...

@
...................


To je moc hezké a poučné.
Já to doplním svojí zkušeností.

X let jsem se honil za tím vším, co jsem si myslel, že potřebuju, a dnes, toliko unaven tím honěním, se zabývám tím, jak žít a jak se dopracovat k tomu, abych to všechno nepotřeboval, respektive minimun z toho.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
arikiran
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 13.7. 2011
Příspěvky: 515

PříspěvekZaslal: po září 19, 2011 10:18 am    Předmět: Citovat

ahoj Krabasi
jsem rád,že se ti to líbilo
@
..............
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Moon
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel


Registrace: 15.9. 2011
Příspěvky: 23

PříspěvekZaslal: po září 19, 2011 12:09 pm    Předmět: Citovat

Krabas napsal:
arikiran napsal:
ahoj Šamanko
já sice nepodnikal,ale vize a přání mám a také jsem je chtěl podpořit esoterickými fígly
...

průnik udělaly knihy Vadima Zelanda-Ovlivňování reality,je jich asi deset a hlavní myšlenka spočívá v tom,že ANO,zákon přitažlivosti funguje,ale nepřitahuje ti,co chceš ty,ale co chce tvoje Duše!!!

...

v Tibetu v lamaistickém výcviku adept studuje 20 let,aby se s Duší spojil,komunikoval s ní a svá přání tak dovedl ke splnění...a lama Govinda,v jehož knize jsem se to dočetl,dodává:po 20ti letech treninku se stane,že adept už nemá žádná přání,není nic,co by si chtěl splnit

a tak i já v poslední době začínám nahlížet,že to ,kam mě vede má Duše,je přes to,že se mi to zpočátku nezamlouvá,to optimální...

@
...................


To je moc hezké a poučné.
Já to doplním svojí zkušeností.

X let jsem se honil za tím vším, co jsem si myslel, že potřebuju, a dnes, toliko unaven tím honěním, se zabývám tím, jak žít a jak se dopracovat k tomu, abych to všechno nepotřeboval, respektive minimun z toho.


ráda bych se připojila k těmto postřehům, jsou to i mé přímé zkušenosti a hlásím se i k té únavě z honby za potřebou změny a dosažením tamtoho, udržením tohoto a eliminací onoho ... není to zase tak těžký, protože jsou tu zkušenosti, že přání jsou vrtkavá a co se jevilo jako to nejlepší časem se ukázalo jako pořádný průšvih a naopak ... tuhle jsem někde četla, že pokud Bohové chtějí člověka potrestat, tak mu splní všechna jeho přání Mr. Green

je tu cosi vyššího co mne přesahuje jakožto lidskou bytost, to něco je tu neustále, je tu k dispozici a nejsem od toho oddělená i když zdání oddělenosti tu může být ... takže naslouchání tomu tichému vedení a následování této základní "esence" či "duše" je to co mne zajímá nejvíce ...

vlastně toto téma souvisí s tématem co založil kámo Reiki a magie
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
polgara1
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 19.6. 2007
Příspěvky: 312

PříspěvekZaslal: po září 19, 2011 8:54 pm    Předmět: Citovat

arikiran napsal:
ahoj Krabasi
jsem rád,že se ti to líbilo
@
..............


Pod to se podepisuji. Také se mi to líbilo, dal jsi mi odpověď na otázku nad kterou jsem přemýšlela, tvé informace mi zapadly do celkového obrázku.
Díky moc.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
arikiran
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 13.7. 2011
Příspěvky: 515

PříspěvekZaslal: út září 20, 2011 8:21 am    Předmět: Citovat

ahoj Polgaro
dík

někdy příchozí infirmace propojí,zapadnou,ucelí celkový obrázek
někdy působí jako granát,rozmetají náš pořádek

přemýšlím,co je optimálnější
někdy to,jindy to

asi potřebujeme obojí

krásné časy
@
..................
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Zbultran
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 21.9. 2004
Příspěvky: 2051

PříspěvekZaslal: čt září 22, 2011 9:53 am    Předmět: Projekty optimistické, snílkovské až naivní Citovat

Dva dny usilovně přemýšlím jestli mám napsat do tohoto vlákna. Mám zkušenost s projektem, který je možná až přehnaně optimistický. Nevznikl ale na základě ezoteriky ... i když, kdo zná všechny knihy a motivy, které kdy člověka ovlivnily?

Jedná se o projekt Putování Hrocha. Cílem je schánět peníze na dobré věci (říká se tomu dobročinnost, jenže to slovo se pomalu stává zprofanované) a nabízet za ně hodnotné dárky. Hlavní myšlenka Hrocha je, že když někdo udělá něco dobrého, měl by za to být rychle odměněn, aby se ta dobrota mezi lidmi postupně rozšířila na všechny. Jaké jsou dárky? Začali jsme s knížkama, Hroch je napíše, za své peníze vydá a rozdává je za příspěvek na postižené děti, hospic pro staré lidi, hospic pro týrané matky, obnovu památek v nestátních rukách .... (to si můžete najít na internetu). Mysleli jsme si, že lidé budou více číst, ale nečtou i když ty knížky jsou dobré. Pak jsme přidali trička, odznaky, stříbrnou medaili.

Na rozdíl od jiných nadací či občanských sdružení, tady jde 100% toho, co se vybere na podporované projekty. Hroch se domnívá, že dobročinnost by neměla být zdrojem obživy.

Celé to funguje na základě toho, že do projektu Hroch vrazil spoustu svých peněz a my, co mu pomáháme, děláme všechno zadarmo.

Někteří lidé nám nepomáhají, dalo by se říci, že svou hloupostí přímo škodí. Teď v sobotu na Svatohorské šalmaji jeden konferenciér prohlásil jako velký fór, že až ty peníze vybereme, koupí si za to obývák. Ona důvěra lidí v podobné projekty ubývá přímo úměrně s počtem lidí, kteří se na "dobročinnosti" přiživují. A když už se někdo rozhodne, přispět nějakou svojí vydělanou korunou, Hrochovi, který ho přesvědčí, že to není podvod, může začít pochybovat a cítit se napálen.

Přesto však věřím, že podobné projekty mají smysl a činí svět lepším Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
arikiran
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 13.7. 2011
Příspěvky: 515

PříspěvekZaslal: čt září 22, 2011 3:07 pm    Předmět: Citovat

ahoj
já jsem invalidní důchodce a důchod,který dostanu,tak tak stačí na jídlo a obydlí,spíš utratím ještě víc a tak úspory se ztenčují
když mi po nákupu zbudou nějaké drobné,dám je bezdomovcům,kterých v našem městě přibývá
v projektu jsem si všiml,že peníze jdou také na farnosti,proč farnosti nedostanou peníze z vatikánu?
podělit se s chudými je dobré,ale lepší je odstranit chudobu!!!
@
...............
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Zbultran
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 21.9. 2004
Příspěvky: 2051

PříspěvekZaslal: pá září 23, 2011 7:40 am    Předmět: Pro arikrama Citovat

Celý projekt by byl zbytečný, kdyby vše fungovalo jak má. Pak by se stát staral o skutečně potřebné a ne o ty, kteří ho zneužívají, památky a neše kulturní dědictví by nechátralo, .... apod..

Nevím, na co konkrétně byly použity peníze konkrétních farností. Hroch ale podporuje vždy nějakou konkrétní akci. Např. na Svaté hoře u Příbrami to je na opravu varhan. Na ostatní se asi zeptej rovnou jeho.

Jak fungují finanční toky Vatikánu nemám ponětí.

Lepší by bylo chudobu odstranit, než se dělit s chudými ... ALE JAK?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Pelmel Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Přejít na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001-2003 phpBB Group
phpBB port v2.0.7 based on Tom Nitzschner's phpbb2.0.6 upgraded to phpBB 2.0.7 standalone was developed and tested by:
ChatServ, mikem,
and Paul Laudanski (aka Zhen-Xjell).

Version 2.0.7 by Nuke Cops © 2004 http://www.nukecops.com




Web pohání Copyright © Redakční systém UNITED-NUKE. Všechna práva vyhrazena.
Čas potřebný ke zpracování stránky: 0.17 sekund