Fórum - Zobrazit téma - Čtení, psaní, počítání - Reikiwebík

Vítej človíčku na Reikiwebík!
  Vítej   Anonyme

     Menu
· Domů
· akce
· Akce_Reiki
· Archív článků
· Diskuzní fórum
· Hledání
· Ke stažení
· Témata článků
· Top 10
· Kalendář akcí

· Reiki Seznam
· Reiki kluby
· Kalendář Reiki kurzů


· ReikiWeb - starý 1
· ReikiWeb - starý 2

     Návštěvnost

Statistiky pro Reikiwebík


Diskuzní fórum

Reikiwebík :: Zobrazit téma - Čtení, psaní, počítání
 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   Osobní nastaveníOsobní nastavení   PřihlášeníPřihlášení 

Čtení, psaní, počítání
Přejít na stránku Předchozí  1, 2
 
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Pelmel
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
toora
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 9.7. 2005
Příspěvky: 3774

PříspěvekZaslal: st září 07, 2011 2:07 pm    Předmět: Citovat

.

Do třetice všeho dobrého a zlého, malá, avšak pro mne podstatná, rekapitulace.
Zeto napsal:
Citace:
všímám si, jak málo jsme pozorní vůči sobě i druhým.

Vkládám do tohoto vlákna porozumění, touhu vědět, poznat, pozornost, přítomnost. Budu rád, když ten kdo sem dál přispěje bude číst svá slova která vysloví, bude přemýšlet a vnímat sdělení druhých. I pro mě to je škola a chci se jí učit.

Když jsi Pepo na to zareagoval slovy:
"Začni u Arohoje".Potom bych Ti trochu prvoplánovitě mohla odpovědět: „Začni u Zeta, Krabasi“.
Ale byla by ale jen pouhý zlomek z toho, co se právě snažím říct:

Začněme u Sebe, věnujme velmi dobrou pozornost tomu, co se v nás samotných děje, ať čteme, nebo děláme cokoliv. Protože, když nevidíme, co se děje v nás, je to neláska prvního řádu. Pokud se budeme v každé situaci svého života uvědomovat, budeme tuto pozornost automaticky a zcela přirozeně věnovat i těm, kteří se nám snaží něco sdělit.

Samozřejmě to neznamená, že i když chápu, co ten druhý říká (co doopravdy chce), tak jestliže on tu dobrou vůli nemá (pochopit to, co se snažím říct), tak mu neustále a donekonečna budu věnovat svůj čas. Jemu bych tím nepomohla a sobě jen uškodila.
Ale pokud tomu, co nám kdo říká (jakýmkoli způsobem) věnujeme tuto svoji klidnou pozornost bez předsudků, dostatečně otevření tomu, co říká, potom už nezáleží na tom, jak s tím dotyčný dál naloží. Vy však máte jasnou mysl a čisté s-vědomí.


Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Krabas
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 23.3. 2004
Příspěvky: 1658

PříspěvekZaslal: st září 07, 2011 2:52 pm    Předmět: Citovat

toora napsal:
Ještě si dovolím něco málo a co nejstručněji k tomu, jak reaguju na Tvoji poznámku k příspěvku Zeta, tj. "začni u Arohoje"
Ano, v tom „na všechno nemám“ je obsažena i jistá nadsázka, a proto jsi asi reagoval tím, že mi nevěříš. Nebo je to jinak? Smile


Ano, nakonec jsi to tedy pochopila. Nevěřím, že na to nemáš. Tvé možnosti jsou obrovské.

toora napsal:

A podobné je to s těmi texty, co tady vylepuje Arohoj. Mimochodem ani nevím, co to dělá na diskusním fóru, když on sám s nikým diskusi, o tom co píše, není ochoten vést.


Tady u toho mě napadá jedno moudro z vlastní produkce: "Ikdyž si myslím že mluvím o tom druhém, stejně pořád mluvím o sobě".

Chci tím říct, že částečně máš asi pravdu, ale což se na to podívat i z druhé strany? Připadá mi, že čím dál více lidí nechce s tebou Katko vést diskuzi, protože ji nerozumí a vyčerpává je.

To že někdo napíše příspěvek a odmítá o něm vést další diskuzi může být za jistých podmínek známkou jeho moudrosti a vyspělosti. Přemýšlej nad tím. Je snažší reagovat či nereagovat? Pro většinu lidí je těžší nereagovat. A za b) - proč pořád přesvědčovat nepřesvědčitelné? A co když dané infomace nejsou vůbec pro mě? Má tedy smysl, aby o nich se mnou pisatel diskutoval? Není to jen ztráta času a energie?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
toora
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 9.7. 2005
Příspěvky: 3774

PříspěvekZaslal: st září 07, 2011 3:57 pm    Předmět: Citovat

Krabas napsal:
Chci tím říct, že částečně máš asi pravdu, ale což se na to podívat i z druhé strany? Připadá mi, že čím dál více lidí nechce s tebou Katko vést diskuzi, protože ji nerozumí a vyčerpává je.

Pokud se Josefe koukneš na to, jak a kde s kým o čem mluvím, potom můžeš pozorovat jednu, zcela zásadní věc, a to je to, že někdo, kdo mi, dejme tomu, nerozumí, nějak apriori nepředpokládá, že by mi snad v něčem mohl nerozumět, ale myslí si, že já nerozumím jemu, a tak nemůže být otevřen tomu, co se mu snažím sdělit. Tady někde začíná ten pes zakopanej nemožnosti dalšího rozhovoru.
Projevuje se to tak, že dotyčný namísto toho, aby se zeptal (když mi tedy nerozumí, ne?), tak se na nic neptá, ale valí dál svoje nepřijetí a soudy na to, co píšu. A tohle „valení“ Pepo vyčerpává, to se tedy musí nechat. Vyčerpaní jsme, když něco (kdykoli a kdekoliv) hrneme hlava nehlava, protože jsme zainteresováni na výsledku, ale ten výsledek není něco pochopit, ale jen si prosadit svojí.

Citace:
To že někdo napíše příspěvek a odmítá o něm vést další diskuzi může být za jistých podmínek známkou jeho moudrosti a vyspělosti. Přemýšlej nad tím. Je snažší reagovat či nereagovat? Pro většinu lidí je těžší nereagovat.

Tohle by si měl ale každý umět v sobě ujasnit, jestli chce, aby jeho příspěvkům někdo věnoval pozornost, potom musí počítat s tím, že bez toho, aby v diskusi naslouchal názorům a dotazům druhého, potom ani na jeho příspěvky nebude moc lidí zvědavo. Diskuse je od toho diskuse, protože je to vzájemná interakce, jinak to jsou memoranda, jednostranná prohlášení bez ochoty diskutovat, která do diskusního fóra nepatří. Je pro ně vhodný prostor jinde.


Citace:
A za b) - proč pořád přesvědčovat nepřesvědčitelné? A co když dané infomace nejsou vůbec pro mě? Má tedy smysl, aby o nich se mnou pisatel diskutoval? Není to jen ztráta času a energie?

Když někoho něco nezajímá, tak o tom nevede diskusi, to dá rozum. Proč by to dělal? O tom, co to je přesvědčování píšu v tom prvním odstavci,
tedy závislost na výsledku, tj. prosazení své pravdy.
Ten, který debatuje jen proto, aby se z diskuse mohl vyloupnout objektivnější pohled nepotřebuje nikoho o ničem přesvědčovat a taky ho to nemůže vyčerpat.

Ztráta času (a ukázkou stavu takovéhoto přispěvatele) ale je, když opakovaně reaguje na to, co ho vlastně vůbec nezajímá, jen si tak „odskočí od plotny“, a rádoby-chytře, či vtipně, se na fóru taknějak mihne a něco utrousí, a jinak jsou mu ti lidé, jejich názory, a tak vlastně celé fórum úplně putna. Confused

Zkus se nad tímhle Pepo třeba zamyslet.

Díky.

Katka


Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Krabas
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 23.3. 2004
Příspěvky: 1658

PříspěvekZaslal: st září 07, 2011 4:52 pm    Předmět: Citovat

toora napsal:

Krabas napsal:
A za b) - proč pořád přesvědčovat nepřesvědčitelné? A co když dané infomace nejsou vůbec pro mě? Má tedy smysl, aby o nich se mnou pisatel diskutoval? Není to jen ztráta času a energie?

Když někoho něco nezajímá, tak o tom nevede diskusi, to dá rozum. Proč by to dělal?


To nevím proč by to dělal, ale obecně se to děje. Vždyť si vem třeba jenom ty mé diskuze tady ohledně reconection nebo Shambaly. Vyjadřoval se k tomu kde kdo, ale skutečný zájem o to téma měl jenom zlomek z nich. Prostě lidé mají potřebu se vyjadřovat ke všemu, aniž by si danou věc teoreticky či prakticky nastudovali/ vyzkoušeli.

----------------------------------------------------------------------
R.I.P. Marek - Rachůnek - Vašíček
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
zeto
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 3.5. 2002
Příspěvky: 1650

PříspěvekZaslal: st září 07, 2011 4:55 pm    Předmět: Citovat

Víte co se mi líbí na reikiwebíku? Že i když naším zájmem je reiki + ostatní duchovno.......... tak i přesto nejsme jedno "tupé" stádo:))

Máme každý svou hlavu, názor, dokážeme ho nějakým způsobem vyjádřit v diskuzi a reflektovat okolní dění, prostě žijeme.

A i když se nestíháme někdy pochopit, nebo se občas míjíme....... přes to všechno jsme různorodí a jako skupina se můžeme dobře doplňovat.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Krabas
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 23.3. 2004
Příspěvky: 1658

PříspěvekZaslal: st září 07, 2011 4:57 pm    Předmět: Citovat

Zeto také to tak vnímám.

----------------------------------------------------------------------
R.I.P. Marek - Rachůnek - Vašíček
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
arikiran
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 13.7. 2011
Příspěvky: 515

PříspěvekZaslal: st září 07, 2011 6:14 pm    Předmět: Citovat

začít u sebe:

Začal jsem u sebe
a u sebe jsem skončil

a mezi tím?
Jen krajkoví světů
a bubliny bytostí...

Bylo to vůbec?

@
................
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
samanka
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 24.10. 2002
Příspěvky: 3733

PříspěvekZaslal: st září 07, 2011 8:09 pm    Předmět: x Citovat

Víte, přátelé,
tahle diskuze je dost divná.
Mám názor, že diskuzní fórum si děláme sami, my všichni,
kdo sem chodíme a přispíváme. K čemu a jak se vyjadřujeme.
Jedinné smysluplné mi připadá, prostě změnit vlastní komunikaci
s ostatními, nikoliv hledat chybu v komunikaci ostatních. Jak se tu
vzájemně ujišťujete.
ONI jsou ti viníci Sad
Možná, že nesrozumitelnost a nechuť rozmotávat sáhodlouhé
zamotané texty nebude jen tím, že by lidi nebyli pozorní nebo že jsou
na příliš nízkém stupni vývoje...
Jestli se vám zdá, že lidi jsou k sobě takoví a makoví a nejsou tak, jak by se vám líbilo, tak běžte příkladem a ukažte nám, jak na to!

A pokud chcete pokračovat tak, jak to děláte, taky v pořádku. Jen prostě příčiny nesou následky. Já si ráda rýpnu, čeřím stojaté vody a mám svoje emotivní příspěvky, líbí se mi živé diskuze. Holt někdy dostanu svéráznou odezvu, to je riziko podnikání. Až budu mít potřebu to změnit, tak se
do toho pustím, ale těžko to udělám proto, abych se napasovala do cizí formy.
Tolik k tématu.

šamanka
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Krabas
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 23.3. 2004
Příspěvky: 1658

PříspěvekZaslal: st září 07, 2011 8:24 pm    Předmět: Citovat

Už jenom tím Šamanko,
že nazveš diskuzi podivnou, ji pasuješ, respektive předchozí přispěvovatele - do cizí, přesněji řečeno svojí formy.

To není výtka ani útok, jen takové konstatování toho, jak to obecně funguje. A fungovat dál určitě bude, nejen u tebe samozřejmě.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Zbultran
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 21.9. 2004
Příspěvky: 2051

PříspěvekZaslal: čt září 08, 2011 7:52 am    Předmět: O čem to je? Citovat

Tak přemýšlím o čem mělo tohle vlákno vlastně být. O tom, že se málo posloucháme?

Krabas napsal:

Chci tím říct, že částečně máš asi pravdu, ale což se na to podívat i z druhé strany? Připadá mi, že čím dál více lidí nechce s tebou Katko vést diskuzi, protože ji nerozumí a vyčerpává je.


Tak to já s Katkou diskutuju rád Laughing

Pravda je, že někdy si ten příspěvek prečtu víckrát, abych měl pocit, že to chápu Embarassed , ale to mi nevadí. Katka má pravdu v tom, že lidé si z velkého procenta nerozumí, protože mají každý jinou definici či pochopení pojmů (a to i těch dalo by se říci základních). Proto Katka často pokládá tu otázku: "A co si vlastně představuješ pod pojmem .....?" Nedávno to tu někdo vtipně nazval "toorováním".

Krabas napsal:

To že někdo napíše příspěvek a odmítá o něm vést další diskuzi může být za jistých podmínek známkou jeho moudrosti a vyspělosti. Přemýšlej nad tím. Je snažší reagovat či nereagovat? Pro většinu lidí je těžší nereagovat. A za b) - proč pořád přesvědčovat nepřesvědčitelné? A co když dané infomace nejsou vůbec pro mě? Má tedy smysl, aby o nich se mnou pisatel diskutoval? Není to jen ztráta času a energie?


Když se mě někdo na něco zeptá, tak mu odpovím. A to i v tom případě, že se domnívám, že jsem to v tom předchozím příspěvku řekl. Třeba se to pokusím jinak naformulovat .... pravda, když se názory vymění v několika kolech a pořád to nevede nikam, tak to taky ukončím Rolling Eyes
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Krabas
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 23.3. 2004
Příspěvky: 1658

PříspěvekZaslal: čt září 08, 2011 9:24 am    Předmět: Re: O čem to je? Citovat

Zbultran napsal:


Tak to já s Katkou diskutuju rád Laughing


Sadomasochisto Laughing
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Pelmel Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Přejít na stránku Předchozí  1, 2
Strana 2 z 2

 
Přejít na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001-2003 phpBB Group
phpBB port v2.0.7 based on Tom Nitzschner's phpbb2.0.6 upgraded to phpBB 2.0.7 standalone was developed and tested by:
ChatServ, mikem,
and Paul Laudanski (aka Zhen-Xjell).

Version 2.0.7 by Nuke Cops © 2004 http://www.nukecops.com




Web pohání Copyright © Redakční systém UNITED-NUKE. Všechna práva vyhrazena.
Čas potřebný ke zpracování stránky: 0.16 sekund