Fórum - Zobrazit téma - PRÁNICKÁ VÝŽIVA-diskuse - Reikiwebík

Vítej človíčku na Reikiwebík!
  Vítej   Anonyme

     Menu
· Domů
· akce
· Akce_Reiki
· Archív článků
· Diskuzní fórum
· Hledání
· Ke stažení
· Témata článků
· Top 10
· Kalendář akcí

· Reiki Seznam
· Reiki kluby
· Kalendář Reiki kurzů


· ReikiWeb - starý 1
· ReikiWeb - starý 2

     Návštěvnost

Statistiky pro Reikiwebík


Diskuzní fórum

Reikiwebík :: Zobrazit téma - PRÁNICKÁ VÝŽIVA-diskuse
 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   Osobní nastaveníOsobní nastavení   PřihlášeníPřihlášení 

PRÁNICKÁ VÝŽIVA-diskuse
Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Další
 
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Pelmel
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
toora
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 9.7. 2005
Příspěvky: 3774

PříspěvekZaslal: pá únor 03, 2012 7:14 pm    Předmět: Citovat

Lightworkere,
nic proti Rušce, ale tohle vlákno je věnováno pránické výživě, tj. těm, které zajímá především a právě tato výživa, bylo by tedy vhodné, abys Rušce (a všem těm, co zajímá), věnoval samostatné vlákno.
Děkuji.

Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
toora
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 9.7. 2005
Příspěvky: 3774

PříspěvekZaslal: pá únor 03, 2012 7:17 pm    Předmět: Citovat

Moji, máš nějaký poznatek, či názor k tématu "pránická výživa"?
Předmětně,
věcně,
máš,
nebo ne?

Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
samanka
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 24.10. 2002
Příspěvky: 3733

PříspěvekZaslal: pá únor 03, 2012 7:34 pm    Předmět: x Citovat

Koukám, že móda měření a vážení neměřitelného je dost populární.
Hlavně si odkývat vlastní teorie, to potěší. Je zajímavé, když na stejnou otázku si dva lidi odkývají úplně protichůdné odpovědi. No nic, Jak nepracuju s kyvadlem, tak bych si taky dokázala odkývat cokoliv...

No já si myslím, možná mylně, že všichni kdo s energiemi pracujeme bychom se postupně k tomu dopracovali, trochu chtít. Jenže nemáme motivaci a vůbec chuť. To, co se v těch filmech popisovalo se běžně používá - energie barev, zvuků, rostlin, reiki, živly, transformace emocí, energetický doping (nebo jak bych to přesněji všechno vyjádřila...). Jestli to dobře chápu, pak by to stačila trocha treninku a chtění. Mohlo by to být jednoduché, jenže...
Sunnyi, doufám, nám dáš nakouknout do celého procesu. Držím Ti palce.

šamanka
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
moi
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 6.10. 2011
Příspěvky: 559

PříspěvekZaslal: pá únor 03, 2012 8:27 pm    Předmět: Re:PV-príjem primárnej energie Citovat

toora napsal:
Moji, máš nějaký poznatek, či názor k tématu "pránická výživa"?Předmětně, věcně, máš, nebo ne? Smile


Toora,
"mám!"...a tu je:

http://www.pentablue.net/temata/07007.html

"Všetky info čerpám ako Vy,z human-net-u!"
(napr. ...o Prahlad Džani-m,a ď...)
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Beppe
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 12.8. 2009
Příspěvky: 860

PříspěvekZaslal: pá únor 03, 2012 9:54 pm    Předmět: Citovat

toora napsal:
Beppe napsal:
Jinak jsem taky zvědav na odpověď, co člověka k něčemu takovému vede. Motiv musí být každopádně dost silný, osobně se necítím ani jednodenní půst Smile Byl bych otrokem myšlenek na jídlo, zcela paralyzovaný pro normální život.


Veškerá pozitiva a výhody pránické výživy jsou Beppe myslím zcela zjevné, a měla jsem za to, že je vidí i ten, kdo o něčem takovém ve svém životě ani nikdy nezauvažuje. A ty jsou zároveň taky motivací.
Naše naprogramování a přesvědčení o tom, že musíme jíst, abychom žili je ale hodně silné, a dost možná je i tou nejsilnější ze všech lidských připoutaností na tomhle světě.

Smile


Pro mě tedy motiv proč přejít na pránickou výživu zjevný není a je škoda, že ho zde zatím nikdo nevyjevil. To co ty nazýváš naprogramování já považuji spíše za přirozenost. Jít proti tomu považuji za problematické a nemám úplně jasno v tom kde je hranice, co je překonání "programu" a co už je chování obracející se proti sobě samému a svojí fyzické podstatě. Další věc je, že taková změna vyžaduje jistě obrovské množství ohodlání, odříkání, trpění a energie a jaká pozitiva tohle mají vyvážit ? Opět nevidím nic tak zásadního kvůli čemu podstupovat takovou strastiplnou cestu. Budu rád když někdo naznačí v čem je to kouzlo nejezení. Děkuji.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
sunnyi
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 15.12. 2004
Příspěvky: 1031

PříspěvekZaslal: pá únor 03, 2012 10:00 pm    Předmět: Citovat

Dík Mílo,

rád se občas podělím o nějaké další zkušenosti. Dnes jsem také nejedl, ale protože jsme si nechali vypálit slivovici z loňské bohaté úrody švestek na naší zahradě a teprve začátkem týdne nám ji přivezli, tak jsem si k ní už dopoledne nejprve přivoněl a potom i trošku ochutnal - no, celkem 3x během dne, ale pokaždé jenom na dno skleničky. Stejně jsem ale po té třetí Lence zazpíval: "V Hodoníně za vojáčka ma vzali!" (I když ve skutečnosti to bylo v Pezinku). Měl jsem ale dobrou výmluvu, maličko mě škrábalo v krku Smile .

Mirek
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
sunnyi
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 15.12. 2004
Příspěvky: 1031

PříspěvekZaslal: pá únor 03, 2012 10:06 pm    Předmět: Citovat

Beppe napsal:
Pro mě tedy motiv proč přejít na pránickou výživu zjevný není a je škoda, že ho zde zatím nikdo nevyjevil.


Ale vždyť jsem se o tom výše zmínil. Zdá se, že to zatím prostě jen nedokážeš přijmout.

Mirek
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
arikiran
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 13.7. 2011
Příspěvky: 515

PříspěvekZaslal: pá únor 03, 2012 10:25 pm    Předmět: Citovat

ahoj
já to vidím tak:
mám auto-jezdí na benzín
chci ho předělat na solár...

výhody:benzín dochází a je drahý,zanáší se trysky..
solár čistý,vždy k dispozici

nevýhody:musím předělávat

a ted proč to dělat?
kdo chce předělávat,důvody pro si najde
a kdo nechce předělávat,také si své důvody najde...
problémem je lidský zvyk,přesvědčovat druhého,že mé důvody jsou lepčí...

obecný trend ve světě ale myslím spíš hovoří ve prospěch inovátorů a proti konzervativcům

bur@na
.........................
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
sunnyi
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 15.12. 2004
Příspěvky: 1031

PříspěvekZaslal: pá únor 03, 2012 10:34 pm    Předmět: Citovat

Jo, to je hezký přirovnání k tomu autu airikiran. Shodou okolností jsme se o tom s Lenčou v tomto duchu také bavili Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Beppe
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 12.8. 2009
Příspěvky: 860

PříspěvekZaslal: pá únor 03, 2012 10:38 pm    Předmět: Citovat

sunnyi napsal:
Beppe napsal:
Pro mě tedy motiv proč přejít na pránickou výživu zjevný není a je škoda, že ho zde zatím nikdo nevyjevil.


Ale vždyť jsem se o tom výše zmínil. Zdá se, že to zatím prostě jen nedokážeš přijmout.

Mirek


Ten příspěvek výše jsem při listování diskuzí bůhví proč úplně přehlédnul, prostě jsem ho před tím neviděl. Takže se v tomto omlouvám a dodatečně děkuji za nastínění osobní motivace.

Na www.pust.cz jsem něco málo četl a trochu mě zklamalo, že se ten pan Mácha negativně vymezuje vůči panu Duškovi a Monfortovi. Čekal bych, že ti lidé budou více "na jedné lodi", asi jsem si to trochu idealizoval.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
sunnyi
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 15.12. 2004
Příspěvky: 1031

PříspěvekZaslal: pá únor 03, 2012 10:45 pm    Předmět: Citovat

Není zač Smile .

Beppe napsal:
Na ww.pust.cz jsem něco málo četl a trochu mě zklamalo, že se ten pan Mácha negativně vymezuje vůči panu Duškovi a Monfortovi. Čekal bych, že ti lidé budou více "na jedné lodi", asi jsem si to trochu idealizoval.


Asi tak jako jsou "na jedné lodi" lidi, kteří dělají reiki. Třeba. Ono je to tak asi ve všem...

Mirek
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Beppe
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 12.8. 2009
Příspěvky: 860

PříspěvekZaslal: pá únor 03, 2012 10:51 pm    Předmět: Citovat

Asi to tak něják bude Razz Ono to asi vyplývá z toho, že mám takový "předsudek" že když tohle někdo dokáže tak už musí být perfektní, všeodpouštějící atd. Proto mě trochu překvapilo, že tam bylo dost negace jako u běžných smrtelníků. Když už jsme uz těch předsudků, tak jsem se taky docela leknul toho, že ten pán je povoláním pilot. Přeci jen bych měl dost strach sednout do letadla vědouc že pilot už 40 dní nic nejedl Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
toora
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 9.7. 2005
Příspěvky: 3774

PříspěvekZaslal: pá únor 03, 2012 10:54 pm    Předmět: Citovat

Beppe napsal:
..nemám úplně jasno v tom kde je hranice, co je překonání "programu" a co už je chování obracející se proti sobě samému a svojí fyzické podstatě.


A nemohl by Beppe tou odpovědí být samotný Monfort (a další brethariáni) ?
Tedy jeho svděctví např. o tomto:
-naprosto bezvadné a stálé zdraví, zbystřené, rozšířené vědomí, vnímání a cítění, svoboda , tj. nezávislost, minimální potřeba spánku (minimalizace tohoto bez-vědomí), stálá duševní pohoda a fyzická síla a mentální jasnost, nevyčerpatelná energie (čím víc v pohybu, tím více nabité baterie) stálá radost z bytí a další, co si teď nelze ani domyslet ani představit...

Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
samanka
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 24.10. 2002
Příspěvky: 3733

PříspěvekZaslal: so únor 04, 2012 8:04 am    Předmět: x Citovat

Laughing Laughing Laughing Zatímco svědectví těch co při snaze dopracovat se stejného výsledku zemřeli už se nedozvíme Laughing Laughing Laughing
Já myslím, že dobrého výsledku bez tohoto extrému by šlo dosáhnout
i v mírnějším provedení.
Vysvětlím na příkladu, který byl zmiňovaný na stránkách: maraton.
Na startu je mix lidí různých postav, vah a kondiček. Černí afričtí hoši vyrazí mírným elegantním klusem a v cíli vypadají jakože se jen proběhli a mírně zadýchali.
Za nimi doráží takoví ti vychrtlí jedinci co běhají dnem i nocí, vidíte je
běžet s taškou na nakup. Ale jsou dobří a zvládnou to.
A potom přicházejí vlny čím dál zničenějších odvážlivců, kteří se lopotí, funí, mají spoustu krizí a některé odvezou sanitky.
Na závěr jsou diváci, kteří to sice obdivují, ale nikdy je ani nenapadno se
do takové lopoty pouštět.

Tím dobrým výsledkem bez extrému myslím tak střed pole. Vloni takhle běžele půlmaraton moje kamarádka po asi půl roce průběžného treninku. A doběhla. Sice ke konci, ale dokončila. Tedy: nemám motivaci ani důvod soutěžit s černými gazelami, běžím podle svých momentálních sil
a schopností, nemučím se, užívám si to s radostí. A když to nejde, tak zpomalím a projdu se svým tempem bez výčitek, že nejsem ten správný závodník. Případně se mučit hladem, když mi to nejde, jen najít pověstnou zlatou střední cestu - méně, ale kvalitnější stravy.

Každý z nás máme různé způsoby energetického dopingu když potřebujeme: přes dýchání, slunce, vodu, atd. Co jiného je posmívané objímání stromů? Čerpání energie ze země? Ani tohle není přes jídlo
a můžete se cítit naplněni a dobře naladěni. Tím zase zpětně vliv dobré nálady na zdraví a kondici a....

šamanka
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
toora
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 9.7. 2005
Příspěvky: 3774

PříspěvekZaslal: so únor 04, 2012 9:49 am    Předmět: Citovat

Ano, Šamanko, mluvíš o takovém tom štastnějším přístupu k životu, nic proti němu, resp. zaplaťpánbůh za něj, když to takhle jde a daří se, to co žije Monfort je ale přeci jen, už docela jiný level. Smile

Takže je tu, jako vždy, a u všeho, několik z možných základních přístupů:
- vůbec mne to nezajímá
- zajímá mne to jen jako jakákoli jiná informace, tedy není to nic, co by mne přitahovalo natolik, že bych se nad tím chtěl hlouběji zamýšlet a zkoumal to
- zajímá mne natolik, že se věcí zabírám do hloubky, tj. ve všech jejích aspektech
- začíná mne to zajímat do té míry, že se tomu začnu věnovat, nebo přicházím na to, že je to něco, čemu bych se v budoucnu rád věnoval

Co vidím na tom mém přístupu nejdůležitější je to, jestli mám za to, že ten můj je ten jedinej možnej a nejlepší úplně pro všechny, nebo prostě beru vše jak to leží a běží, a vím, že každý má v jisté době právě to, pro něj pravý ořechový, a je to tak v nejlepším pořádku.

Co se týká věcí takovéto a podobné skutečné praxe (iks let na právnické výživě), tam považuji svědectví těchto lidí za jasně vypovídající informaci. Osobně považuji právě tato svědectví o existenci možnosti života (a jakého!) bez fyzické stravy za určující.

A samozřejmě, jako u všeho i tady platí, ne vše je pro každého a neobyčejné přístupy jsou pro neobyčejné lidi, a například bretariány jako takovéto vnímám, a klobouk před nimi snímám.

Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Pelmel Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Další
Strana 2 z 8

 
Přejít na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001-2003 phpBB Group
phpBB port v2.0.7 based on Tom Nitzschner's phpbb2.0.6 upgraded to phpBB 2.0.7 standalone was developed and tested by:
ChatServ, mikem,
and Paul Laudanski (aka Zhen-Xjell).

Version 2.0.7 by Nuke Cops © 2004 http://www.nukecops.com




Web pohání Copyright © Redakční systém UNITED-NUKE. Všechna práva vyhrazena.
Čas potřebný ke zpracování stránky: 0.25 sekund