Fórum - Zobrazit téma - Rozdíly západní a východní Reiki - Reikiwebík

Vítej človíčku na Reikiwebík!
  Vítej   Anonyme

     Menu
· Domů
· akce
· Akce_Reiki
· Archív článků
· Diskuzní fórum
· Hledání
· Ke stažení
· Témata článků
· Top 10
· Kalendář akcí

· Reiki Seznam
· Reiki kluby
· Kalendář Reiki kurzů


· ReikiWeb - starý 1
· ReikiWeb - starý 2

     Návštěvnost

Statistiky pro Reikiwebík


Diskuzní fórum

Reikiwebík :: Zobrazit téma - Rozdíly západní a východní Reiki
 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   Osobní nastaveníOsobní nastavení   PřihlášeníPřihlášení 

Rozdíly západní a východní Reiki
Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3 ... 19, 20, 21 ... 24, 25, 26  Další
 
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Vše ostatní, ale o Reiki
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Katynka
Lepší než nováček
Lepší než nováček


Registrace: 10.9. 2003
Příspěvky: 5

PříspěvekZaslal: so květen 01, 2010 3:32 pm    Předmět: Citovat

ať si každý dělá co chce a o čem si myslí, že je pro něho "to pravé ořechové"...
každý je tady přesvědčen o své pravdě, ať je Exclamation

víc není co řešit Rolling Eyes kdo ví, "jaký směr tady bude za chvíli" Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Roso
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 17.9. 2007
Příspěvky: 758

PříspěvekZaslal: so květen 01, 2010 4:03 pm    Předmět: Citovat

Jestli jsem to správně pochopil Ankure, tak někdo tady použil Reiki ve spojitosti s technikou, která podle tebe do reiki nespadá a tobě jde o striktní oddělení technik Reiki od všeho ostatního. Je to tak?

RoSo
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Ankur
Excelentní uživatel
Excelentní uživatel


Registrace: 10.7. 2002
Příspěvky: 185

PříspěvekZaslal: so květen 01, 2010 6:23 pm    Předmět: Citovat

Roso:
"Jestli jsem to správně pochopil Ankure, tak někdo tady použil Reiki ve spojitosti s technikou, která podle tebe do reiki nespadá a tobě jde o striktní oddělení technik Reiki od všeho ostatního. Je to tak? "

Mno. Striktni oddeleni jinych technik. To, jak to pises neni to, co myslim. V podstate je jedno, co si mysli jeden clovicek na valassku (ja) o tom, jak maji ostatni reiki delat. Nemam v podstate zadny jiny realny nastroj jak v tom cokoliv zmenit, nez osvetu o jine moznosti jak reiki praktikovat. Mmyslim si tedy, ze by se melo mnohem vice vedet, co reiki ve sve podobe pred Takatou a odchodem na zapad obsahovalo a co tedy plnilo a plni funkci plnohodnotne duchovni cesty skrze reiki a skvele lecitelke metody. Mnoho lidi si z duvodu neznalosti ci potreby exhibovat mysli, ze reiki potrebuje doplneni, ze mu neco chybi, nebo ze je potreba za kazdou cenu pridavat neco ze sebe.
Znam podobnou situaci v bojovych umenich. Treba v karate vzniklo stovky novych stylu z podobnych duvodu. Je to psychicka nemoc zapadu, vylepsovat vycizelovane tradicni veci z vychodu, jen pro to, abych mel na vizitce "tvurce stylu" nebo ze jsem prevzal "tak nedokonaly system, ze jsem to proste musel zmenit" , nebo "musel jsem to prizpusobit modernim potrebam lidi" Smile)))
Ta pokora, kterou pry nemam ( Smile ) zde na zapade obecne silne chybi.
Je to zajimavy jev, ze tradicni metody jsou dlouho predavany v ciste forme, potom jsou vyvezeny na zapad. Tam se na ne vrhnou tvurci a zlepsovatele, aby se po explozivnim rozsireni diky redeni a sleve z obsahu i naroku, zase mnoho lidi vratilo k puvodnimu zdroji, tedy k cistym tradicnim stylum. Je mozne to sledovat v mnoha druzich duchovnich cest, takze reiki nebude vyjimkou. Smile
Jsem rad, ze k tomuto navratu ke zdroji mohu svym malym kouskem aspon trochu prispet. Smile Jsou samozrejme lide, kteri budou dale tvorit a predelavat uz stokrat predelane, az z puvodni pointy nezbude nic nez nazev. To je v podstate v poradky. Mame prece svobodu, ze? Byl bych sice radeji, aby si toto sve dite pojmenovali po sobe a ne po Usuim, ale to je tak vse co s tim nadelam Smile)))
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Yahoo Messenger
Pandik
Excelentní uživatel
Excelentní uživatel


Registrace: 13.7. 2003
Příspěvky: 172

PříspěvekZaslal: so květen 01, 2010 7:41 pm    Předmět: Citovat

Ankur mi mluví z duše.
Znovu se v tomto náhledu na Reiki přesvědčuji.
Obzvláště tento víkend, kdy dělám ve Varech kurz 1.stupně -SHODEN KOMYO REIKI.
Cool
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Dzarmi
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 30.3. 2006
Příspěvky: 1007

PříspěvekZaslal: so květen 01, 2010 8:32 pm    Předmět: Citovat

Ankur napsal:

Splnil se Vam zrejme Vas sen (sen vsech ucitelu ) a to ze zak se v zivotnich situacich chova lepe nez ucitel.


Jestli jsi měl na mysli mne,bohužel nemohu říci,že by tomu tak skutečně bylo.
Pokora a úcta je stále vzdáleným zářivým majákem,ke kterému pluji.
Damao je mi velkým vzorem a inspirací co se pokory týče .Též obdivuji jeho zkušenost a znalost v oblasti psychoterapie,reiki a nejen.Jeho sestavení semináře reiki 3 je zcela jedním z mála nejlepších seminářů v Čechách a to nemluvě o prožitkových seminářích Vnitřní dítě a Vnitřní muž a žena.(Toto tvrdím,protože jsem před tím přešla přes jiné reiki učitele,jejich semináře reiki a pár dalších prožitkových seminářů a působilo to na mě neuspokojivě)
Od té doby,co následuju jeho průvodcovství jsem se z nezávislé rebelky přeměnila na krásnou ženu.Co více si přát,než naplnit život spokojeností.
Jak po sobě čtu ty mé příspěvky,tak mi to na jednu stranu přijde takové jak z nějakých ,,ideálních'' listů psaných mou rukou do deníku života.Něco jako ,,áno,tak by to mělo vypadat''.Mno stále se střídá den a noc,ale díky Damaovi a jeho skutečně velkým znalostem a výborných seminářích si ten duální koloběh nesmírně užívám.Samozřejmě i díky sama sobě,protože si to dovoluji.
Damao sice nenásleduje klasický japonský způsob práce s reiki a poskládává dohromady různé techniky,cvičení,teorie....ale má to skutečně hlavu a patu a blahý účinek pro jeho následovníky.
A to je moc fajn.Jeho semináře doporučuji všem,kteří mají odhodlání jít vstříc k sobě samému. Smile

Džarmí

Cool
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Beppe
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 12.8. 2009
Příspěvky: 860

PříspěvekZaslal: so květen 01, 2010 9:15 pm    Předmět: Citovat

Dzarmi: Co je to ale všechno platný, když to není čisté tradiční japonské reiki. To se můžete na semináři třeba proměňovat v ideální bytosti, ale když při tom něco pozměníte na odkazu starých japonských mistrů, tak je to stejně všechno špatně Rolling Eyes
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Ankur
Excelentní uživatel
Excelentní uživatel


Registrace: 10.7. 2002
Příspěvky: 185

PříspěvekZaslal: so květen 01, 2010 9:24 pm    Předmět: Citovat

Beppe:
Ty mi mluvis z duse ty kluku usata!!!!
Co na to rici vice.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Yahoo Messenger
Dzarmi
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 30.3. 2006
Příspěvky: 1007

PříspěvekZaslal: so květen 01, 2010 9:31 pm    Předmět: Citovat

Beppe a kluk ušatá? Kdepak, kluk vlasatá ! Very Happy

Zdraví Džarmí Cool
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Evik
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 24.10. 2007
Příspěvky: 1845

PříspěvekZaslal: ne květen 02, 2010 9:58 am    Předmět: Citovat

Minulý týden jsem ,,tady nebyla", takže čtu zpětně tuto diskuzi.
Snad proto, že nemám žádnou skupinu, jdu svým tempem a tak, jak to sama cítím a jak to ke mě přichází, nemám žádnou potřebu někomu oponovat.
A jsem ráda za toto vlákno. Za dva úhly pohledu.
To, co mě ale nenechává bez emocí nebo bez mé ,,vnitřní " odezvy, to jsou Nodovy příspěvky.

Citace:
a mám takovou radost a jsem šťastný, že jsem se musel podělit o svoje zážitky a pocity s Váma všema po skončení dnešního Reiki večera.

Z něj ta radost přímo čiší. Snad ani tolik nevnímám obsah příspěvku, jako to, co vychází z toho kluka. Je to jako kdyby běžel maraton a najednou byl v cíli. Promlouvá z něj hloubka jeho duše. To, že našel, co hledal.
Je to nádherný a moc mu to přeju.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Pandik
Excelentní uživatel
Excelentní uživatel


Registrace: 13.7. 2003
Příspěvky: 172

PříspěvekZaslal: po květen 03, 2010 12:14 am    Předmět: Citovat

KOMYO = ZÁŘÍCÍ BÍLÉ SVĚTLO

To byly nejčastější pocity / vjemy během REIJU (naladění) během našeho víkendového kurzu komyo reiki.
Surprised
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Narya
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 30.4. 2002
Příspěvky: 1286

PříspěvekZaslal: po květen 03, 2010 12:47 pm    Předmět: Citovat

Tak přemýšlím kam mám zařadit sebe. Účastním se aktivity, kterou Ankur zpochybňuje (myslím, že jeho úhel pohledu chápu), zároveň však vše dělám stejným způsobem jaký tu alespoň v základních bodech stejně provádějí Pandík a Ankur.
Je pravdou, že já to vidím stejně. Seberozvojový program jehož jednou součástí je Reiki - a ty ostatní součásti nejsou k Reiki nutné. Protože Usui Do samo o sobě jako metoda dává nástroje k žití bohatého a vyrovnaného života. Pravda, ty nástroje se musí vytvářet a používat praxí. Dosažení stavu Reiki není zadarmo. Takže ano, dělat jedno a pořádně. Jeden tisíckrát naučený úder má větší sílu než tisíc úderů letmo vyzkoušených.

No jo, ale co s našimi životy, mentálními představami, zakozervovanými prožitky. Stylem života moderní společnosti a představami, že tím vším je nutné se zabývat, aby člověk dosáhl štěstí a kompletního odblokování. Mnoho psychologických a jiných škol naprosto profesionálně pracuje na tom, aby měly stálé neustále něco řešící klienty - místo toho aby vytvářely klienty mající svůj život a své představy plně pod kontrolou.

Takže je do jisté míry důležité Co s Čím kombinujeme, ale mnohem důležitější je JAK to kombinujeme a K ČEMU to vede. Takže pokud ten program vede k tomu samému jako "tradiční" cesta Reiki, nemám s ním problém. Osobně bych nepotřebovala ani symboliku čaker, svátostí, hebrejskou mytologii, protože všechny se snaží o to samé - dát životu smysl a řád, zobrazit nezobrazitelné v podmínkách doby a tehdejší kultury - přeneseně pak v podmínkách dnešní doby - kde nezbytčně dochází k převyprávění, změnám, to, či ono se přidá, vypustí, atd. Tam patří i japonská spiritualita. V tom je naše denně prožívaná realita - konstruovaná, vytvořená dobou, výchovou, zkušenostmi... Žijeme to jako objektivní realitu, nejsme schopno vidět / měnit tu konstrukci, pokud to netrénujeme.

Kam tím mířím? A možná i o to jde Ankurovi. Dělat věci pořádně a nemíchat jabka s hruškama. Přiznejte se, kolik z vás už má vytvořenou představu, že k Reiki patří zabývat se čakrama, kameny, rodinnou minulostí, léčit druhé, mít pocity energie?Smile Pokud takovou představu nemáté, můžete se klidně svobodně zabývat jakoukoliv oblastí. VAŠE ZÁLIBA možná VEDE K VIDITELNÝM, TRVALÝM A POZITIVNÍM ZMĚNÁM VE VAŠEM ŽIVOTĚ. Fajn, nástroje slouží dobře a jsou správně aplikovány. Pokud se vám však neustále vrací: tak tenhle rok pojedu tam a tam, musím si zopakovat vnitřní dítě, čistění čaker, 4 roky řeším rodinné vztahy a furt je to napytel,... - V tomto případě je pak NĚCO ŠPATNĚ. Pořád běháte okolo horké kaše, pořád jste rozptýlení na mnoho aktivit a žádná nevede k pořádnému výsledku a žádný z poradců vás nedokázal dobře nasměrovat a hlavně je na místě otázka: TAK CO TEDA VLASTNĚ SAKRA CHCETE / POTŘEBUJETE?

Takže závěr: Skutečné duchovní umění je v tom neřešit věci tam, kde nejsou a naopak je řešit tam, kde jsou. Japonský přístup ve své geniální prostotě toto splňuje. Damaova práce to také splňuje (i když někde vidím kličky, zatáčky, zajímavé avšak ne nutně nutné odbočky - ale je to jeho práce a já mám zase svoji a nemám potřebu mu do toho kecat, pokud se sám nezeptá). Jiné další způsoby práce toto ani zdaleka nesplňují...

Mějte se:)
M.

Ps: navíc nejsou důležité vnější formy technik, ale k jakému vnitřnímu prožitku a změnám vedou. Neposuzujte u západních Reiki systémů pouze vnější obal a omáčku okolo ... jestli to má to podstatné základní jádro, pak to zas tak marné není.

2. Ps: Někdo má různé kurzy jako zájmovou rekreační aktivitu. Tuhle do něčeho šťouchnem, támhle si něco prožijeme. Já své nástroje používám pouze k léčebným či vážně míněným seberozvojovým aktivitám. Ale nemám nic proti víkendu v tichu Vysočiny - pořád lepší než ničit jiné země masovým turismem a válením se u vody. I z relax víkendů vzniká lecos užitečného.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Dzarmi
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 30.3. 2006
Příspěvky: 1007

PříspěvekZaslal: po květen 03, 2010 3:44 pm    Předmět: Citovat

Narya napsal:
Pokud se vám však neustále vrací: tak tenhle rok pojedu tam a tam, musím si zopakovat vnitřní dítě


Mno zrovna Damaův seminář Vnitřní dítě je trochu silnější kafíčko.Jsem si jistá Marti,že zrovna tenhle tip lidí,který popisuješ se tam horko těžko vrátí.
Vyžaduje to mnoho odvahy a síly.Vloni si pamatuju dvě holčiny,které chtěly předčasně ukončit seminář,protože jim to přišlo sakra náročné.
Není to věru žádný relax a odpočinek,přesto že se seminář ve voňavých horách odehrává.

Ještě mi není stále jasné,jak pouze tradiční japonské techniky dokáží to,co propracovaný seminář na uzdravení vnitřního dítěte,na přijmutí rodu s úctou a vypořádání se z jeho dědictvím,které leckdy není vůbec růžové.
Pravděpodobně mi stále něco uniká a těším se na další víkend pospolu.

Zdraví Džarmí
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
samanka
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 24.10. 2002
Příspěvky: 3733

PříspěvekZaslal: po květen 03, 2010 3:56 pm    Předmět: x Citovat

Narya: proč se lidé k seminářům, konstelacím a jiným technikám vrací?
V tvé praxi psychologa nebo při použití tradičního japonského reiki stačí jen jedno sezení nebo působení a pacienti se už nemusí vracet?
Nemusí jít dál do hloubky svých problémů? Stačí jedno setkání a už mají
poskládaný a šťastný život?


šamanka
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Pandik
Excelentní uživatel
Excelentní uživatel


Registrace: 13.7. 2003
Příspěvky: 172

PříspěvekZaslal: po květen 03, 2010 4:38 pm    Předmět: Citovat

Pohledu Naryi dobře rozumím.
Ty neustálé vraceče lze chápat jako takové duchovní turisty. Jdou po povrchu a dávají dobrý pozor, aby se někde neušpinili.
Samozřejmě pokud to dělá člověk poctivě a do hloubky, tak teprve tehdy to má smysl a jedině v tomto případě může při "opakování" jít do větší hloubky.
Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
toora
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 9.7. 2005
Příspěvky: 3774

PříspěvekZaslal: po květen 03, 2010 6:24 pm    Předmět: Citovat

Narya napsal:
No jo, ale co s našimi životy, mentálními představami, zakozervovanými prožitky.....
Dělat věci pořádně a nemíchat jabka s hruškama....
Takže závěr: Skutečné duchovní umění je v tom neřešit věci tam, kde nejsou a naopak je řešit tam, kde jsou.


Ano, Naryo.
Jenže ty představy... Smile
A takové, že se nemusí jít do hloubky svých problémů, stačí pár setkání a už mají poskládaný a šťastný život nejsou myslím ničím neobvyklým. I to, že můžeme mít "pod kontrolou svůj život" je taky jednou z nich. Zklamání, která z těchto nenaplněných představ pramení potom vedou k závěrům, co všechno stojí za prd, protože...

Problém je v tom, že hodně lidí hledá jakýsi ucelený, hotový systém, který mu vyřeší zrovna to, kde ho bota tlačí. Opomíjejí při tom fakt, že oni sami jsou velkou „proměnnou“, na kterou je třeba se trvale zaměřit., tj. aby konečně, jednou provždy, soustředili vědomou pozornost především sami na sebe.

Jako bychom člověka, tj. "něco", co se tedy neustále poměňuje chtěli napasovat do jakési universální ideální klece, kde může zůstat natrvalo v šťastném životě zakonzervován....
A tohle možné skutečně není.
Změna, pokročení, není v jakémsi „šťastném“ a blaženém životě, ale v každém pochopení, na základě kterého dochází k přeměně postojů, k transformaci našeho nevědomého nepřijímání ve vědomé přijetí.

Celý štěstí je v tom, že se učíme klidu a přijetí, nalezení „kamene mudrců“ spočívá v umění, s klidem přijímat nepřijatelné.
A takto je skutečně „měněno“, a to od základu.

Co je platné, když se na chvíli někomu uleví, jak se s oblibou říká dojde k „odblokování“ a ten člověk vlastně neví (a často ani nemá zájem) jak a co má změnit a především denně praktikovat.
Takže po bůhvíkolika ošetřeních. tou či onou metodou, dostává se do stejné šlamastyky, a často dokonce do ještě vážnějších problémů, než které řešil doposavad.

Taková jedna "věcná" k sobě sama (s odstupem určitého času) by možná mohla znít:
„Co Vám to dalo, co jste konečně pochopili, jak dlouho Vám to vydrželo, od čeho Vás to osvobodilo, a jak konkrétně to proměnilo Váš další život, celou tuhle Vaši tzv. praxi všedního dne?“

Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Vše ostatní, ale o Reiki Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3 ... 19, 20, 21 ... 24, 25, 26  Další
Strana 20 z 26

 
Přejít na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001-2003 phpBB Group
phpBB port v2.0.7 based on Tom Nitzschner's phpbb2.0.6 upgraded to phpBB 2.0.7 standalone was developed and tested by:
ChatServ, mikem,
and Paul Laudanski (aka Zhen-Xjell).

Version 2.0.7 by Nuke Cops © 2004 http://www.nukecops.com




Web pohání Copyright © Redakční systém UNITED-NUKE. Všechna práva vyhrazena.
Čas potřebný ke zpracování stránky: 0.15 sekund