Fórum - Zobrazit téma - Rozdíly západní a východní Reiki - Reikiwebík

Vítej človíčku na Reikiwebík!
  Vítej   Anonyme

     Menu
· Domů
· akce
· Akce_Reiki
· Archív článků
· Diskuzní fórum
· Hledání
· Ke stažení
· Témata článků
· Top 10
· Kalendář akcí

· Reiki Seznam
· Reiki kluby
· Kalendář Reiki kurzů


· ReikiWeb - starý 1
· ReikiWeb - starý 2

     Návštěvnost

Statistiky pro Reikiwebík


Diskuzní fórum

Reikiwebík :: Zobrazit téma - Rozdíly západní a východní Reiki
 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   Osobní nastaveníOsobní nastavení   PřihlášeníPřihlášení 

Rozdíly západní a východní Reiki
Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3 ... 18, 19, 20 ... 24, 25, 26  Další
 
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Vše ostatní, ale o Reiki
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Pandik
Excelentní uživatel
Excelentní uživatel


Registrace: 13.7. 2003
Příspěvky: 172

PříspěvekZaslal: pá duben 30, 2010 5:32 pm    Předmět: Citovat

Beppe napsal:
Pandíku, Pandíku, kdybysis radši koupil medvídka mývala.

Až budu mít domeček, tak proč ne. Prý je s ním sranda. Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Beppe
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 12.8. 2009
Příspěvky: 860

PříspěvekZaslal: pá duben 30, 2010 6:12 pm    Předmět: Citovat

No vidíš a hned je ta diskuze taková lidštější. Nebo spíš mývalovitější.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
samanka
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 24.10. 2002
Příspěvky: 3733

PříspěvekZaslal: pá duben 30, 2010 6:16 pm    Předmět: x Citovat

Pandík: co má pořád společného mé vlákno s tímhle? Otvírám si svoje vlákna normálně a to poslední je o něčem jiném, tak co tě na něm tak rozčiluje a dráží? Nechápu. Máš pocit, že ti v něm něco konkuruje, či co?

V Brně vím o 5 skupinách, které praktikují reiki a meditace.

šamanka
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Pandik
Excelentní uživatel
Excelentní uživatel


Registrace: 13.7. 2003
Příspěvky: 172

PříspěvekZaslal: pá duben 30, 2010 6:22 pm    Předmět: Citovat

S tím vláknem - to byl jen můj pocit z toho, že najednou vzniklo...

Prosím napiš nějaký příklad, co se dělá na skupině, kam chodíš Ty.
Idea
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
samanka
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 24.10. 2002
Příspěvky: 3733

PříspěvekZaslal: pá duben 30, 2010 7:14 pm    Předmět: x Citovat

Tak momentálně chodím (či spíš jezdím) do chebské skupiny.
Co například děláme? Každý víkend je zaměřený na témata jedné čakry.
Neotvíráme je nebo podobné experimenty, jen se věnujeme tomu
jaké okruhy témat k nim patří.
Rozebíráme je a děláme různá cvičení k tomu co probíráme. Máme
i hodně zajímavé domácí úkoly, opravdu pecka.

Takže se věnujeme jak teorii, tak praxi. K tomu máme ráno na probuzení chi-kung. Dále se na pokračování věnujeme historii reiki, včetně rituálů
a praktických cvičení v tradičním japonském reiki (které nám přednáší
a s námi cvičí Narya). Protože všichni máme za sebou druhý stupeň z různých reiki škol, tak můžeme porovnávat co se kde učí a vzájemně na sobě praktikovat i pomáhat si, radit, sdílet, učit se. Je tam výborná sešlost, kde se hodně sdílí a je tam ohromná pohoda a dost srandy (no může být s Dzarmi smutno???).
Máme i svá zasvěcení a na závěr si zazpíváme i nějakou mantru.

Tolik jen stručně z mé oblíbené a báječné skupiny kam teď jezdím.
Nejsme žádná liga vyjímečných, jen pár lidí, co chtějí na sobě pracovat
a něco pro to dělají.

šamanka
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Ankur
Excelentní uživatel
Excelentní uživatel


Registrace: 10.7. 2002
Příspěvky: 185

PříspěvekZaslal: pá duben 30, 2010 9:33 pm    Předmět: Citovat

4 All:
Zamysleni nad tim, co napsala samanka o obsahu prace chebske skupiny.
Neposuzuji a neutocim, jen me zaujala ta myslenka, ze pri nasich setkanich ve Vsetine proste delame reiki. Cvicime se v technikach (hatsureiho, gassho meditace, mawashi), davame si reiki, rozvijime vnimani Byosen, konzultujeme pokroky, bavime se o dotazech atd. Kdezto v Chebu jdou cestou z meho pohledu "importu" jineho systemu, tedy caker a skrze ne se snazi rozvijet urcite oblasti zivota ucastniku, do toho jeste techniky co delame my a jeste cchi kung. Juj nezlobte se, ale na me je to strasny gulas. To je mozna ten duvod proc jiz neucim a ve sve podstate ani nepouzivam techniky zapadniho reiki.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Yahoo Messenger
Dzarmi
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 30.3. 2006
Příspěvky: 1007

PříspěvekZaslal: pá duben 30, 2010 10:51 pm    Předmět: Citovat

Mno Ankure,ono bez zkušenosti těžko si udělat nějakou představu.Není to jen čistě o čakrovém systému.Míla zapomněla uvést,že výuka není založena jen na tom,ale je pravděpodobně dominatní,snad kvůli srozumitelnosti,vlastně jsem to ani nezkoumala.
Ono když se podíváš pozorně na význam sedmi čaker,sedmi křesťanských svátostí a Stromu Sefirot,tak tam nalezneš mnoho společného,je jedno,jestli je to první čakra a nebo křest,témata se nás dotýkají stejná.
Pracujeme tedy se sedmi úrovněmi.
Jde o propracovaný systém založený nejen na čakrách,ale několika různých tradicích mající podobnosti.
Neprobíráme tedy jen čistě čakry a ani čistě jen ,,japonský styl reiki''.Avšak to není nijaký mišmaš.
Považuju náš program za velmi kvalitní a to z toho důvodu,že po prožití a užití výuky se cítím celistvější,zdravější a šťastnější.Proniká to do mého života reálného velmi podstatně a je to vyjeveno na mých vztazích sama k sobě,rodičům,mému rodu,partnerovi.....Měsíc co měsíc přepracovávám nějaké mé mentální programy,které mi neslouží a dotýkají se veškerých témat mého života.Pravděpodobně nejsem schopna výstižně popsat,jak moc je výuka pod vedením Damaa,Naryy,Šamanky,Aiky,Bolka přínosná.
Veškerá výuka je založena na osobní zkušenosti a prožitku učitelů a je to z nich cítit.Je zajímavé,že každý je z jiné linie,mají jiný styl výuky,jiné techniky,ale nádherně se sladí,doplní a rozumíme si.Nikdo nemá potřebu říkat ano,toto je to pravé a toto je k ničemu.Každý má svůj prostor a domluva je klidná a přívětivá,plná úcty a respektu.
Aj si teď uvědomuji,že tam není cítit,Já jsem velký UČITEL a TY jsi ŽÁK.
Je mi radostí být toho součástí a jsem myslím ,,dobrý živelný příklad '' ,že tam není nějaký ,,Gulash'' .
Děkuji Damaovi za jeho ,,skvělý nápad'' složit reiki 3 z několika reiki učitelů,linie nelinie,západní nevýchodní,protože je to velmi přínosné do mého sladkého života a nám všem za ochotu a píli se každý měsíc na víkend scházet.Ehm a lítat hihi.To ,že jsem ochotná urazit každý měsíc nemalou vzdálenost mezi Čechama a Severním Irskem určitě něco vypovídá.Sopka nesopka letím !


Hezké sny

Jarmila
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Kwisatz_Haderach
Excelentní uživatel
Excelentní uživatel


Registrace: 7.11. 2008
Příspěvky: 215

PříspěvekZaslal: pá duben 30, 2010 11:45 pm    Předmět: Citovat

Reiki není jako lukostřelba. Nemusíte se naučit pouze jednu techniku, abyste zasáhli střed terče. Zjednodušuji, samozřejmě. Konec vlákna. Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
samanka
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 24.10. 2002
Příspěvky: 3733

PříspěvekZaslal: pá duben 30, 2010 11:56 pm    Předmět: x Citovat

Ankur: účelem našich setkání není opičit se po japoncích.
Reiki nevnímám jako něčí majetek, ale něco, co je k dispozici všem.
Ač mi možná nebudeš věřit, ale čakry mají i lidi u vás ve Vsetíně.
Dokonce i Pandík používá na svých setkáních zpívání do čaker
a kdo ví co.

Pro nás jsou čakry něco jako dobrá pomůcka jak obsáhnout všechna naše životní témata od primitivního a živočišného až po to nejduchovnější.
Nevidím v tom rozpor s tím, jak by se mělo s osobním rozvojem postupovat. Projet, kde nás tlačí pata, co je v našem životě špatně.

Není potřeba nic našeho obhajovat. Osobně nemám potřebu cosi dělit
na východní a západní směr, protože tyhle hranice vnímám jako uměle vytvořenou překážku pár místních lidí.

Klidně si ve Vsetíně dělejte co a jak chcete, nikdo vám to nebere.

šamanka
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Damao
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 13.1. 2003
Příspěvky: 2756

PříspěvekZaslal: so květen 01, 2010 12:45 am    Předmět: Citovat

Ankur napsal:
4 All:
Kdezto v Chebu jdou cestou z meho pohledu "importu" jineho systemu, tedy caker

Mám to štěstí, že patřím k nezávislým učitelům a mohu tedy kombinovat, co jsem naučil dobrého - jen si dávám pozor, aby to nebyl "dort pejska a kočičky". Nesplétám jednu techniku s druhou náhodně. Seminář jsem vytvářel několik let a naprosto cílevědomě. Japonské techniky jsem samozřejmě v době vzniku semináře dobře znal od Mari Hall - myslím, že to, co nám předala bylo dostatečné a ve své době zcela ojedinělé. Původní myšlenku jít tím způsobem, jakým jsem se vydal, přinesla Mari Hall a jsem jí velmi vděčný za všechno, co jsem se od ní naučil. Protože cítím, že obecně u nás je doba kasání se jednoho učitele nad druhým a jednoho systému Reiki nad jinými, přišlo mi zajímavé spojit ty, kdo mají zájem především o růst - duchovní i odborný (pokud jde o Reiki). Našel jsem takové učitele a mají veškerou moji úctu - šamanku, Naryu, Bolka, Aiku..... Jsou skvělí a jde nám to dohromady.
Milý chlapče, až dokážeš něco podobného, určitě si rozmyslíš používat rychlé soudy o nějakých guláších. Přemíra specializace je v rozporu se životem, ten nás učí využívat všeho pozitivního a nepitvat za účelem analýzy, nýbrž dávat zrnko poznání k druhému. Ukázalo se, že záměr učit se dokáže spojit i zdánlivě neslučitelné. Protože jdeme Cestou Reiki, vím, že máme stejný cíl i záměr. Nepochybně nejdůležitější je vzájemná úcta a respekt k tomu, co umí ti druzí.
A pokora - ta především - pokora a úcta k poznání. Myslím, že za sebe mohu toto vlákno také definitivně uzavřít.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Ankur
Excelentní uživatel
Excelentní uživatel


Registrace: 10.7. 2002
Příspěvky: 185

PříspěvekZaslal: so květen 01, 2010 9:03 am    Předmět: Citovat

Damao, samanka:
Cituji sam sebe Smile : "Neposuzuji a neutocim, jen me zaujala ta myslenka,.."

Je zajimave sledovat Vasi reakci na muj posledni prispevek. Uz doopravdy nectete co pisu, uz jsem jen nepritel.
Dzarmi, tedy Vas student mi odpovedela tak, jak jsem cekal. Co a jak ve Vasem vicviku vidi, co se ji libi a co vidi jako dulezite. Gulas je bezne a vcelku dobre jidlo.Smile)))
Splnil se Vam zrejme Vas sen (sen vsech ucitelu ) a to ze zak se v zivotnich situacich chova lepe nez ucitel. Samankla snad krome jednoho prispevku kde popisuje technicky obsah Vasi skoly neustale a to od zacatku utoci a zesmesnuje. To, ze ses k tomu pridal i ty Damao, a stale me blahosklonne nazyvas chlapce, abys tak zduraznil sve nekonecne vetsi zkusenosti s reiki, nez mam dle tebe ja, to me mrzi. Vnimal jsem te z diskuzi na tomto webu jako rozumneho a uzemneneho ucitele. Jestli jsi se svym dilem spokojen, tak toto nemas zapotrebi.
Ad specializace v reiki. Ja to vnimam spise jako schopnost soustredit se na par (je jich vcelku dost) technik, ktere studuji hodne do hloubky. A to mnohem vic do hloubky nez jsme zde u nas zvykli. Tim nepolemizuji o urovni Vasi praxe v Chebu. Je to jen muj postoj, ktery se mi osvedcil i v jinych oblastech zivota a duchovniho hledani.
Samanku asi prekvapi, ze s cakrami vcelku rad pracuji treba na meditacnich vecerech pro vsechny me studenty a zajemce o rozvoj. Nicmene do dila sveho ucitele nezasahuji a nevkladam tam nic, co si myslim, ze tam navic jeste patri. Casto delam na kurzech Oshovy meditace a vim proc to delam. Vnimam jasne kvality vseho, co se mi dostalo te cti predavat svym pratelum studentum od mych ucitelu (reiki, cchi kung, meditace,..).
To je cele.
Koncit vlakno klidne muzete kolikrat chcete. Dokut tu bude nekdo ochotny s nami kaciri diskutovat tak to tu bude zit. Smile)))
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Yahoo Messenger
Ankur
Excelentní uživatel
Excelentní uživatel


Registrace: 10.7. 2002
Příspěvky: 185

PříspěvekZaslal: so květen 01, 2010 9:10 am    Předmět: Citovat

Kwisatz_Haderach:
zkus toto co, rikas rici nejakemu uciteli nebo Mistrovi Kyudo (Cesta lukostrelby- Cesta luku). Budes prekvapen, jak ti jednou technikou nasazi do zadku nekolik sipu i kdybys utikal seberychleji Smile))

Kdo to nepochopi, tak toto je vtip.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Yahoo Messenger
samanka
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 24.10. 2002
Příspěvky: 3733

PříspěvekZaslal: so květen 01, 2010 10:01 am    Předmět: x Citovat

Ankur: bingo!!! Už jsem doma v Japonsku. Kdybys tuhle informaci, kterou jsi sdělil v posledním příspěvku, řekl rovnou na začátku, tak jsme si ušetřili spoustu písmenek. Prostě když ty děláš na svých meditačních večerech pro své žáky chi-kung, Oshovky, reiki nebo práci s čakrami, je to něco jiného (dobře) než když to dělá někdo jiný - v případě Damaa je to guláš. Vždyť vy dva nakonec děláte úplně to stejné jako my ostatní
a dokonce za stejným účelem...
A totéž Pandík.

Vy jste opravdu dva srandisti.

šamanka
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Ankur
Excelentní uživatel
Excelentní uživatel


Registrace: 10.7. 2002
Příspěvky: 185

PříspěvekZaslal: so květen 01, 2010 1:56 pm    Předmět: Citovat

samanka:
He. Bingo. Opravdu nectes. Ano, delam oshovy meditace (mezi nimi i chakra sound,..). Ano delam reiki. Ano delam cchi kung.
Cchi kung ucim na kurzu cchi kungu. Reiki na kurzech reiki. Meditace na meditacnich vecerech a kurzech. To je podstatny rozdil. Nedal jsem efektivni techniky z cchi kungu do reiki a opacne, jenom proto, ze je to super a ze SI MYSLIM, ze je to silnejsi, efektivnejsi a ze to MUZU udelat.
Opravdu muzu. Ale nechci. Byt tvorivy je hezke, ale vnimam svou roli ucitele jinde, nez ve tvorbe obsahu tam, kde uz velmi kvalitni obsah je. Mnou i mnoha lidmi overeny, v ucinnosti i krase.
Pokud ovsem nekde obsah chybi, pak chapu, ze je asi potreba vymyslet nove.
Pokud kolo uz bylo vymysleno a zjevne dobre funguje, tak proc ho znovu vymyslet. Ja jsem vcelku jednoduchy clovek a tak se nesnazim se vypinat k vysinam lidskeho poznani vlastni tvorbou.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Yahoo Messenger
Ankur
Excelentní uživatel
Excelentní uživatel


Registrace: 10.7. 2002
Příspěvky: 185

PříspěvekZaslal: so květen 01, 2010 2:05 pm    Předmět: Citovat

Pro mene chapave.
Mam studenty, kteri u me cvici jen cchi kung, nebo jen reiki. a jsou i taci, kteri cvici to i to. Nicmene na spolecnem cviceni cchi kung cvicime cchi kung. Na reiki delame reiki. Ne dohromady. Citim to jako moralni povinnost vuci svym Mistrum predavat vse, co nejlepe tak, jak jsem to prijal.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Yahoo Messenger
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Vše ostatní, ale o Reiki Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3 ... 18, 19, 20 ... 24, 25, 26  Další
Strana 19 z 26

 
Přejít na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001-2003 phpBB Group
phpBB port v2.0.7 based on Tom Nitzschner's phpbb2.0.6 upgraded to phpBB 2.0.7 standalone was developed and tested by:
ChatServ, mikem,
and Paul Laudanski (aka Zhen-Xjell).

Version 2.0.7 by Nuke Cops © 2004 http://www.nukecops.com




Web pohání Copyright © Redakční systém UNITED-NUKE. Všechna práva vyhrazena.
Čas potřebný ke zpracování stránky: 0.13 sekund