Fórum - Zobrazit téma - Volba prezidenta pokračuje - co dál? - Reikiwebík

Vítej človíčku na Reikiwebík!
  Vítej   Anonyme

     Menu
· Domů
· akce
· Akce_Reiki
· Archív článků
· Diskuzní fórum
· Hledání
· Ke stažení
· Témata článků
· Top 10
· Kalendář akcí

· Reiki Seznam
· Reiki kluby
· Kalendář Reiki kurzů


· ReikiWeb - starý 1
· ReikiWeb - starý 2

     Návštěvnost

Statistiky pro Reikiwebík


Diskuzní fórum

Reikiwebík :: Zobrazit téma - Volba prezidenta pokračuje - co dál?
 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   Osobní nastaveníOsobní nastavení   PřihlášeníPřihlášení 

Volba prezidenta pokračuje - co dál?
Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3 ... 10, 11, 12 ... 19, 20, 21  Další
 
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Pelmel
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
okenko
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 19.4. 2005
Příspěvky: 947

PříspěvekZaslal: čt leden 24, 2013 9:54 am    Předmět: Citovat

Vnímám to s pérem podobně jako ty, Kamo. Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Evik
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 24.10. 2007
Příspěvky: 1845

PříspěvekZaslal: čt leden 24, 2013 10:28 am    Předmět: Citovat

Hele Kámo, necháme toho.

Ta propiska je úplně to nejmenší, co mi na Klausovi nesedí. Ale to není tématem tohoto vlákna.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
kamo
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 29.6. 2005
Příspěvky: 901

PříspěvekZaslal: čt leden 24, 2013 11:04 am    Předmět: Citovat

Evik napsal:
Hele Kámo, necháme toho.

Jasně.
Ani Klaus a tím méně ti ostatní mi nestojí za to, abych se s Tebou rozkmotřil Wink

Cool
.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Beppe
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 12.8. 2009
Příspěvky: 860

PříspěvekZaslal: čt leden 24, 2013 1:08 pm    Předmět: Citovat

sunnyi: Souhlasím s tvým hodnocením. Oba dva mají těch nevýhod až přespříliš, vybrat si z toho, to je jako přebírání shnilého ovoce. U mě ale přeci jen převáží volba MZ, ale už teď mi není příjemně z toho, že pokud vyhraje budu muset přijmout spoluzodpovědnost za některé faux pas, které třeba vyrobí. Ale beru to tak, že je to tak trochu moje občanská povinnost (jakkoliv blbě to zní Smile ) vybrat alespoň to z mého hlediska menší zlo. Upřímně řečeno je to možná i tím, že mi současná vláda pije krev natolik, že nesnesu pomyšlení, že bych měl volit jejího člena nebo nečině přihlížet jeho zvolení a tak je vlastně nepřímo podpořit. To je když o tom tak přemýšlím asi hlavní důvod mé volby. Těch korupčních afér, šetření na těch nejslabších a vysmívání se těm nejzákladnějším morálním principům (viz třeba pseudostrana LIDEM a její korytářské angažmá) bylo za této poslední vlády už tolik, že nemůžu jinak.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
sunnyi
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 15.12. 2004
Příspěvky: 1031

PříspěvekZaslal: čt leden 24, 2013 1:24 pm    Předmět: Citovat

Já Ti Pepo úplně rozumím. Já jsem na vážkách, jestli k těm volbám mám vůbec jít, když to vyjde skoro nastejno.

Mirek
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
lenap
Velmi zkušený uživatel
Velmi zkušený uživatel


Registrace: 23.4. 2009
Příspěvky: 80

PříspěvekZaslal: čt leden 24, 2013 1:26 pm    Předmět: Citovat

no... když vidím, že se zde v diskusi již dospělo k tajuplným iluminátským Insiderům a závojům neproniknutelného tajemství, zahalujícím nejasné temné zákulisní hry, dovolím si zkopírovat text od člověka, který je známější, a který o toto v mailu uctivě žádá:

Milí přátelé,
jestliže už jsem toto vyjádření učinil, mělo by se dostat dál. Nejsem
zapojen do sociálních komunikačních sítí, a proto Vás prosím o
zprostředkování.

Děkuji,
Petr Piťha

-----------------------------------------------
Neznámým čtenářům pozdrav!

Byl jsem opětovně dotazován, jaký je můj názor na prezidentské volby. Vyslovuji se takto:

1. Mluvím jen za sebe, to jest ne jako exponent či mluvčí jakékoli organizace ani neoficiálního seskupení. Jde o můj názor.

2. Ke svému rozhodování mám stejné informace jako každý běžný občan. Utvořit si obraz z tendenčně vyhrocených polopravd a neúplných informací je těžké. Přesto jsem dospěl k několika důležitým poznatkům:

a) V druhém kole prezidentských voleb je položena trochu jiná otázka než v prvém. Nejde již jen o výběr vhodného kandidáta, ale o zásadní rozhodnutí o dalším směřování naší společnosti. Nečekaný úspěch Karla Schwarzenberga byl způsoben vystoupením studentů středních a vysokých škol, kteří dali najevo svou nespokojenost se současně platným způsobem politického vedení státu. Odmítají zkorumpované jednání, aféry, skandály, pomluvy, korupci, nezájem o skutečné problémy a o běžné lidi. Budoucnost vidí ve zdravém rozumu a potřebném neosobním nadhledu.

b) Naše společnost po více než 20 letech vývoje stojí ve významné společenské a mravní krizi. Zdravý chod státu je podvázán tím, že demokracie, ve které jsme se nenaučili žít, je podrývána zneužíváním pro osobní prospěch. Zájmy celku společnosti jsou opomíjeny a narůstá vliv nátlakových uskupení, která mezi sebou bojují. Ve zmatku už snad ani většina politiků neví, co kdo opravdu chce, a zápasí každý s každým.

c) Z toho mně vyšlo, že mám a musím podpořit tento mladý hlas naší země. Jednak proto, že se s ním shoduji, jednak proto, že jako pedagog a jako uvážlivý starý člověk nesmím opustit své žáky a naše děti, když vystoupí ve prospěch života, spravedlnosti a rozumu. Tentokrát sice riskuji méně než 17. listopadu 1989, kdy jsem mladé lidi také doprovázel, ale celou svou osobností chci přispět k tomu, že jejich hlas nebude odmítnut s tím, že to jsou ještě nerozumné děti. Nejsou to děti, jsou to nositelé naší budoucnosti a nechci, aby jim někdo, ani teď, ani v budoucnu ubližoval.

Budu tedy volit kandidáta studentů Karla Schwarzenberga.

3. K tomuto vyjádření připojím ještě dvě upozornění:
Názor, že jeden hlas to nevytrhne, a proto nejít k volbám, je chyba. Jeden z kandidátů může vyhrát o jediný hlas, a to může být ten Váš. Nejít volit, protože mě politika nezajímá, je projevem člověka, který už to vzdal a o zbytek svého života ztratil zájem, je mu jedno, jaký dál bude.

Uvědomuji si také s bolestí, že jako občan České republiky ponesu hanbu, o kterou se postarali mnozí z mých spoluobčanů. Ať totiž bude zvolen ten nebo onen, objeví se hlava našeho státu před světem poplivaná vlastním národem, vyválená v hnoji pomluv a zmazaná blátem lží, ve kterých si libuje kde kdo. Zamyslete se nad tím, co si o nás může cizina myslet, když tímto způsobem představujeme svého prezidenta.


V Praze 19. ledna 2013, v úmrtní den Jana Palacha
Prof. Dr. Petr Piťha

Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
sunnyi
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 15.12. 2004
Příspěvky: 1031

PříspěvekZaslal: čt leden 24, 2013 1:32 pm    Předmět: Citovat

lenap napsal:
Uvědomuji si také s bolestí, že jako občan České republiky ponesu hanbu, o kterou se postarali mnozí z mých spoluobčanů. Ať totiž bude zvolen ten nebo onen, objeví se hlava našeho státu před světem poplivaná vlastním národem, vyválená v hnoji pomluv a zmazaná blátem lží, ve kterých si libuje kde kdo. Zamyslete se nad tím, co si o nás může cizina myslet, když tímto způsobem představujeme svého prezidenta.


Není to tak, že se Ti dva válejí v hnoji a blátě, které sami vyprodukovali?

Mirek
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
toora
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 9.7. 2005
Příspěvky: 3774

PříspěvekZaslal: čt leden 24, 2013 2:09 pm    Předmět: Citovat

Přehled některých pomluv a lží, které zazněly z úst Miloše Zemana, členů jeho týmu nebo ze strany jeho podporovatelů:

1) Lež: Karel Schwarzenberg je cizinec, jeho rodina kolaborovala s Němci
Karel Schwarzenberg je Čech a vždy jím byl. Má české občanství po celý svůj život. Rodina Karla Schwarzenberga v době nástupu nacismu aktivně vystupovala na obranu českých národních zájmů.

Zde více informací:
http://aktualne.centrum.cz/domaci/spolecnost/clanek.phtml?id=769047
http://zpravy.idnes.cz/historie-schwarzenbergu-a-jejich-cesstvi-f1s-/domaci.aspx?c=A130122_1879793_domaci_jpl

2) Mýtus: Karel Schwarzenberg a Benešovy dekrety
Benešovy dekrety jsou právně vyhaslé dokumenty, které někteří čeští politici pravidelně vytahují tehdy, když se jim to hodí. Miloš Zeman v minulosti několikrát prohlásil v podstatě to samé, co nyní kritizuje na Karlu Schwarzenbergovi.

Zde více informací:
http://www.volimkarla.cz/prohlaseni-karla-schwarzenberga/
http://aktualne.centrum.cz/video/?id=528324

3) Pomluva: Karel Schwarzenberg nemá sociální cítění
Karel Schwarzenberg pomáhá potřebným v této zemi. Jen o tom nemluví. Věra Čáslavská to ve svém otevřeném dopise, který je v příloze této zprávy, udělala za něj.

Dopis Věry Čáslavské Karlu Schwarzenbergovi (PDF ke stažení)

4) Lež: Karel Schwarzenberg nejedná v zájmu ČR
Karel Schwarzenberg celý život slouží věrně své vlasti. V době emigrace pomáhal českých disidentům a lidem komunistickým režimem pronásledovaným. Dlouhá léta působil v Helsinském výboru na obranu lidských práv. Vybudoval dokumentační středisko na podporu československého exilu a disentu spolu s archivem zakázané literatury. Ihned po sametové revoluci se zapojil do budování demokratického státu.

Zde více informací:
http://www.lidovky.cz/precan-schwarzenbergova-pomoc-disentu-byla-darem-z-nebes-pey-/zpravy-domov.aspx?c=A130120_111823_ln_domov_hm

5) Mýtus: Karel Schwarzenberg je pod kuratelou Miroslava Kalouska
Karel Schwarzenberg vztah k Miroslavu Kalouskovi několikrát objasnil. Navíc stranu TOP09 přivede možný odchod Karla Schwarzenberga do složité situace. Přijde totiž o straníky i veřejností oblíbeného a respektovaného předsedu.

Zde více informací:
http://www.ceskatelevize.cz/ct24/domaci/210907-top-09-se-pripadnym-schwarzenbergovym-odchodem-nezabyva/
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
kamo
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 29.6. 2005
Příspěvky: 901

PříspěvekZaslal: čt leden 24, 2013 2:32 pm    Předmět: Citovat

lenap napsal:
Nejít volit, protože mě politika nezajímá, je projevem člověka, který už to vzdal a o zbytek svého života ztratil zájem, je mu jedno, jaký dál bude.

Jestli jsem něco vzdal, tak boj s větrnými mlýny. A o svůj život a o to jaký bude naopak zájem mám a právě proto si ho chci řídit sám a propříště se už nespoléhat na nějaké figury, že za mne něco vyřeší a nehodlám jim už nadále věnovat svou energii a čas, jichž mohu o to více věnovat sám sobě a tím i lidem, kteří mne občas potřebují.
Těm figurám/politikům jsem věnoval už dost a na to si svého života v jeho druhé polovině příliš cením, než abych jím dále takto mrhal a svým hlasem je podporoval v další devastaci - koneckonců i mě samého.

Cool
.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
okenko
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 19.4. 2005
Příspěvky: 947

PříspěvekZaslal: čt leden 24, 2013 2:39 pm    Předmět: Citovat

Při vsi úctě, Kamo, respektuji Tvé svobodne rozhodnuti, ale co my s tím na tomto vlákne?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
kamo
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 29.6. 2005
Příspěvky: 901

PříspěvekZaslal: čt leden 24, 2013 2:49 pm    Předmět: Citovat

Díky za respekt mého vyznání Okenko Wink
Ve vlákně o volbě prezidenta jsem vyslovil svůj názor o nevolbě prezidenta. Je v tom nějaký rozpor?

Cool
.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
okenko
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 19.4. 2005
Příspěvky: 947

PříspěvekZaslal: čt leden 24, 2013 3:06 pm    Předmět: Citovat

Nevolit
pan Zeman
pan Schwarzenberg
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Beppe
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 12.8. 2009
Příspěvky: 860

PříspěvekZaslal: čt leden 24, 2013 5:46 pm    Předmět: Citovat

toora: To jsou hodně troufalá jednobarevná tvrzení. Nechci to teď pitvat, každopádně ale realita takhle černobílá není. Těžko například tvrdit, že Kalousek nemá vliv na KS. Jde o míru vlivu, to je samozřejmě diskutabilní. Ale kategoricky to vyloučit, jakoby se ti dva pomalu ani neznali, to asi nejde Smile


Zde je možno si přečíst názory na kampaň KS z pohledu Britských listů. Doporučuji úvodní článek (ten nahoře) od Jana Čulíka. Pro silné povahy je možné též shlédnout videa z PEN klubu a od Bereniky Kohoutové na podporu volby KS, ale jen na vlastní nebezpečí Razz

http://www.blisty.cz/

.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Krabas
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 23.3. 2004
Příspěvky: 1658

PříspěvekZaslal: čt leden 24, 2013 8:02 pm    Předmět: Citovat

Vladimír Franz bude volit Miloše. Zajímavé.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
tacit
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel


Registrace: 11.9. 2011
Příspěvky: 44

PříspěvekZaslal: čt leden 24, 2013 10:05 pm    Předmět: Citovat

Citace:
z pohledu Britských listů...

Britské listy jsem taky dřív četla, jenže jsem časem zjistila, že to není zdroj objektivních informací a že jejich informace bývají silně tendenčně zkreslené a někdy i nepravdivé. Vyšlo to najevo i při dnešní debatě obou prezidentských kandidátů, kdy se jako nepravdivá ukázala informace, kterou měl Zeman právě z BL.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Pelmel Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3 ... 10, 11, 12 ... 19, 20, 21  Další
Strana 11 z 21

 
Přejít na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001-2003 phpBB Group
phpBB port v2.0.7 based on Tom Nitzschner's phpbb2.0.6 upgraded to phpBB 2.0.7 standalone was developed and tested by:
ChatServ, mikem,
and Paul Laudanski (aka Zhen-Xjell).

Version 2.0.7 by Nuke Cops © 2004 http://www.nukecops.com




Web pohání Copyright © Redakční systém UNITED-NUKE. Všechna práva vyhrazena.
Čas potřebný ke zpracování stránky: 0.16 sekund